/Intriguojanti pasieniečių kasdienybė
2019 m. spalio 18 d.

Intriguojanti pasieniečių kasdienybė

Spalio 15 d. Druskininkų pasienio užkardoje vyko žiniasklaidos ir viešųjų ryšių atstovų susitikimas su  Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Varėnos pasienio rinktinės pareigūnais. Renginys prasidėjo kriminalu.

        Visi dalyviai galėjo stebėti, kaip ką tik iš sulaikytų Baltarusijos Respublikos piliečių automobilių slaptų ertmių, buvo išimamos kontrabandinės cigaretės su pažymėtais Baltarusijos Respublikos akcizo ženklais. Vairuotojams už jų išradingumą ir nelegalių prekių įvežimą gresia didelė bauda. Pasak Varėnos pasienio rinktinės vado Virgilijaus Raugalės, tai pasieniečių kasdienybės dalis, o sienos pažeidėjų, pasirodo, būna ne tik dvikojų. Teko pažiūrėti smagių vaizdo siužetų, kuriuose užfiksuotas Lietuvos sienos pažeidėjas lokys, šernų, stirnų, stumbrų bandos. Varėnos pasieniečiams net teko iškęsti ir mažo lūšiuko, kuris buvo sugautas taip pat kertant sieną, įkandimus. Vėliau vadas V. Raugalė supažindino su valstybės sienos apsaugos darbo specifika, su moderniausia valstybės sienos apsaugai naudojama įranga bei technika, pristatė informaciją apie sulaikytų pažeidėjų dinamiką per 9 mėnesius.
Reikia pasidžiaugti, jog pareigūnai atlieka ir švietėjišką, edukacinę veiklą. Varėnos pasienio rinktinės vyresnysis specialistas, bendruomenės pareigūnas Edvardas Zuikevičius trumpai supažindino su Jaunojo pasieniečio būrelio veikla ugdymo įstaigose, jo tikslais ir dėstomomis temomis. Vaikai net kuria trumpus videofilmukus apie savo veiklą būrelyje. Jis sakė, kad aktyviai prisidedama prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos iniciatyvos „Atverk duris vasarai“, tačiau pabrėžė, kad reikėtų ugdymo įstaigose, žiniasklaidoje daugiau skleisti informacijos apie didelę problemą šiandien – prekybą žmonėmis. Šiai problemai viešinti reikėtų ir didelės tėvų pagalbos. Juk šeima didžiausias ugdymo lopšys.
Ginklų arsenalą pademonstravo Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos vadas Ričardas Birvinskas. „Apsiginklavę“ žiniomis ir pasakojimais apie pasieniečių darbo kasdienybę, žurnalistai ir viešųjų ryšių specialistai, pasitikrinę, ar turi su savimi asmens tapatybę įrodančius dokumentus, išvyko į Raigardo pasienio kontrolės postą. Su visa darbo infrastruktūra, naudojama įranga ir darbuotojais supažindino Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos vado pavaduotojas Valentinas Landa. Buvo galima stebėti, kaip atliekamos dokumentų, automobilių patikros. Pasirodo, specialiu aparatu galima išgirsti dideliame sunkvežimyje besislepiančio žmogaus širdies dūžius. Šiais informacinių technologijų laikais irgi galima likti be ryšio, todėl dar saugomas ir prireikus naudojamas senas aparatas, be kurio, kaip teigė pasieniečiai, niekaip neišsiverstų. Visi turėjo galimybę pamatyti, kokiomis sąlygomis yra apgyvendinami prieglobsčio prašytojai pasienio kontrolės punkte ir kur laikomi sulaikytieji asmenys, padarę pažeidimus.
Susitikimas baigėsi bendra nuotrauka prie valstybės sienos su Baltarusijos Respublika ribų. Tai vienintelė vieta, iš kurios atsiveria vaizdas į nuostabųjį, legendomis apipintą Raigardo slėnį.

Irena Makselienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
tel. (8 310) 32 021, el.p. irena.makseliene@varena.lt
www.varena.lt

2019-10-18T07:49:58+00:00