/Jaunimo dienos šventėje didelio susidomėjimo sulaukė knygų festivalis
2019 m. rugpjūčio 12 d.

Jaunimo dienos šventėje didelio susidomėjimo sulaukė knygų festivalis

Rugpjūčio 10 d. Merkinės piliakalnio papėdėje Varėnos krašto jaunimas šventė Jaunimo dieną. Šis jaunimui skirtas renginys Varėnos rajone švenčiamas šeštus metus ir kasmet darosi vis didesnis ir įdomesnis. Šiais metais prie šventės prisijungė Varėnos rajono savivaldybės administracijos kartu su Varėnos rajono savivaldybės viešąja biblioteka įgyvendinamo projekto „Daryk su džiaugsmu“ knygų festivalis su įvairiomis edukacinėmis veiklomis ir kitomis pramogomis.  Tai pagrindinis šio projekto renginys. Jo metu projekto partneriai iš Lenkijos bei lietuviai dalyvavo įvairiose projekto edukacinėse veiklose: mokėsi šokti, gamino ir laidė aitvarus, dalyvavo kulinarinėse varžybose – iš vaisių gamino įvairias figūrėles, iš vilnos vėlė padėkliukus kavai, piešė bei margino kiaušinius. Džiugią nuotaiką šventės metu palaikė vietos jaunimo pasirodymai. Visą dieną Merkinės kultūros centre vyko Sigutės Ach meno dirbtuvės. Norintys ramiau praleisti laiką galėjo tai padaryti erdvėje prie Nemuno, kur Varėnos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos mobilioji biblioteka įrengė „chill“ zoną su nemokamu bevieliu interneto ryšiu, sėdmaišiais bei gera muzika.

Tądien Merkinėje vykusi netradicinės, įvairialypės ir labai įdomios projekto veiklos sulaukė dalyvių dėmesio ir teigiamų atsiliepimų.

„Daryk su džiaugsmu“ – projektas, kuriuo siekiama suaktyvinti Varėnos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Dubičių, Panočių, Žilinų, Puodžių, Nedzingės, Merkinės, Marcinkonių, Matuizų ir Valkininkų filialų veiklą. Jis skirtas Varėnos krašto bendruomenėms stiprinti per skaitymo skatinimo, kūrybines, edukacines, krašto pažinimo veiklas. Per aktyvias veiklas siekiama suburti ir skatinti vietos gyventojus bendrauti bei bendradarbiauti, aptarti ir spręsti socialines ir kitas kaimo problemas.

Liepos pabaigoje vyko stovykla, kurios metu projekto dalyviai išbandė įvairius aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdus – irklentes, baidares, dviračius, šiaurietiško ėjimo lazdas, orientacinio sporto varžybas bei kitas aktyvias veiklas. Stovyklos metu dalinosi knygose perskaityta informacija apie stovyklavimo ypatybes. Rugsėjo 24 d. Varėnoje vyks dar vienas pleneras su menininke Sigute Ach.  Rugsėjo mėnesį devyniuose bibliotekos padaliniuose vyks renginiai „Išsaugoti gyvybę – didžiausias džiaugsmas gamtoje“. Jų metu projekto dalyviai mokysis naudotis žemėlapiu ir kompasu, parinkti tinkamą vietą stovyklavietei, kasdienius daiktus panaudos išlikimo gamtoje tikslais, mokysis teikti pirmąją pagalbą, nepalankiomis sąlygomis užkurti laužą, ruošti maistą iš gamtoje randamų ingredientų – žolelių, grybų, uogų ir jį degustuos. Taip pat bus organizuojamos senų fotografijų parodos.

Šiuo metu kuriamas filmas apie Varėnos kraštą – apie gyventojų kasdienybę, buitį, laisvalaikį ir džiaugsmus. Dinamiškas ir jautrus pasakojimas meniškai atskleis, jog Varėnos krašte gera gyventi.

Projektas įgyvendinamas kartu su partneriais iš Lenkijos Ožyšo gminos. Varėnos rajono savivaldybei tenkanti projekto lėšų dalis – 62 645 Eur, iš Europos regioninės plėtros fondo (Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos) finansuojama 85 proc. šios sumos. Projekto įgyvendinimo pradžia 2019 m. vasario 1 d., trukmė – 15 mėn. Drauge su partneriais rengiama kaimo bibliotekų stiprinimo programa, o su bibliotekos darbuotojais organizuojami renginiai kaimų bendruomenėms. Lenkijoje pagrindinis projekto renginys – Mozūrijos derliaus šventė – vyks šį rudenį. Joje dalyvaus projekto dalyviai iš Lietuvos.

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

2019-09-04T15:20:08+00:00