/Jubiliejinėje turizmo parodoje ADVENTUR 2023 savo išskirtinumus pristatys ir Varėnos kraštas
2023 m. sausio 25 d.

Jubiliejinėje turizmo parodoje ADVENTUR 2023 savo išskirtinumus pristatys ir Varėnos kraštas

Jau šį savaitgalį, sausio 27–29 dienomis, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks jubiliejinė – 10-oji – tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2023“. Šių metų parodos tema – „Švęskime kelionę“, tad ir Varėnos krašto stende šįkart netrūks šventiškų akcentų ir pristatymų.

Penktadienis bus skirtas rajone vykstantiems profesionalaus ir šiuolaikinio meno renginiams pristatyti, o stendo svečius pasitiks įdomi menininko iš Merkinės Algimanto Černiausko looper‘io improvizavija bei Simono Nekrošiaus muzikinė instaliacija. Lankytojai sužinos, kodėl verta aplankyti Merkinėje vykstantį menų festivalį „Aritmija“ ir kuo jis išskirtinis. Taip pat bus pristatytos daugiausia dėmesio sulaukiančios Kultūros centro Kultūros paso programos.

Šeštadienį turistus supažindinsime su Varėnos krašto mėgėjų menu, tradicijomis ir nematerialiu paveldu. Ši diena bus pilna ne tik žinių, bet ir muzikos skambesio. Parodos lankytojai turės galimybę pamatyti ir išbandyti, kaip šokama dzūkiškos polka „drabnukė“. Marcinkoniškės Rimutė Avižinienė su Egle Miškinyte pristatys Marcinkonių, kaip šių metų mažosios Lietuvos kultūros sostinės, renginių programą ir padainuos šio krašto dainų. Kiekvienas atvykęs svečias savo žinių bagažą galės įsivertinti žaidime „Atspėk dzūkiško žodžio reikšmę“. Renginio dalyviai taip pat turės galimybę pasivaišinti amatininkės Laimos Mačionienės autentiškąja grikine bapka, atvežta iš Pamerkių kaime esančios sodybos „Grikucis“. Net tik pirštus apsilaižysite, bet dar ir žinių pasisemsite apie grikius, jų auginimą, tradicinį apdorojimą, grikinių patiekalų gamybą ir patiekimą į stalą. Laima – sertifikuotų grikių patiekalų gamintoja ir propaguotoja, gerai pažįstama skonių ir tradicijų mylėtojams ne tik iš Lietuvos, bet ir svečių pasaulio šalių.

Sekmadienį parodos lankytojai turės galimybę susipažinti su šių metų renginių ciklu, skirtu išskirtinėms Varėnos krašto asmenybėms: dirigentui, Kauno valstybinio choro įkūrėjui Petrui Bingeliui, teatro režisierei Daliai Tamulevičiūtei, mylimiems vaikų rašytojams Martynui Vainilaičiui bei Anzelmui Matučiui.

Kaip ir kasmet, stende visas dienas taip pat bus pristatomi rajono turizmo ištekliai ir produktai,  lankytojų lauks staigmenos, smagūs žaidimai. Stendo lankytojai bus kviečiami čia pat pagrybauti ir atskirti valgomus grybus nuo nevalgomų.

Pasimatykime parodoje „Adventur 2023“ ir leiskimės į ilgai lauktas keliones, neatidėliodami jų ateičiai.

2023-01-25T19:48:18+00:00