/Jubiliejinėje turizmo parodoje ADVENTUR 2023 – Varėnos krašto išskirtinumai
2023 m. sausio 30 d.

Jubiliejinėje turizmo parodoje ADVENTUR 2023 – Varėnos krašto išskirtinumai

Praėjusį savaitgalį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko jubiliejinė – 10-oji – tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2023“. Šių metų parodos tema – „Švęskime kelionę“.

Varėnos krašto stende šįkart taip pat netrūko šventiškų akcentų.

Penktadienis buvo skirtas rajone vykstantiems profesionalaus ir šiuolaikinio meno renginiams pristatyti, o stendo svečius pasitiko įdomi menininko iš Merkinės Algimanto Černiausko looper‘io improvizavija bei Simono Nekrošiaus muzikinė instaliacija. Lankytojai sužinojo, kodėl verta aplankyti Merkinėje vykstantį menų festivalį „Aritmija“ ir kuo jis išskirtinis.

Šeštadienį turistai susipažino su Varėnos krašto mėgėjų menu, tradicijomis ir nematerialiu paveldu. Parodos lankytojai turėjo galimybę pamatyti ir išbandyti, kaip šokama dzūkiškos polka „drabnukė“. Marcinkoniškės Rimutė Avižinienė su Egle Miškinyte pristatė Marcinkonių, kaip šių metų mažosios Lietuvos kultūros sostinės, renginių programą ir padainavo šio krašto dainų.

Renginio dalyviai vaišinosi amatininkės Laimos Mačionienės autentiška grikine bapka, atvežta iš Pamerkių kaime esančios sodybos „Grikucis“. Taip pat pasisėmė žinių apie grikius, jų auginimą, tradicinį apdorojimą, grikinių patiekalų gamybą ir patiekimą į stalą.

Sekmadienį parodos lankytojai susipažino su šių metų renginių ciklu, skirtu išskirtinėms Varėnos krašto asmenybėms: dirigentui, Kauno valstybinio choro įkūrėjui Petrui Bingeliui, teatro režisierei Daliai Tamulevičiūtei, mylimiems vaikų rašytojams Martynui Vainilaičiui bei Anzelmui Matučiui.

Kaip ir kasmet, stende visas dienas buvo pristatomi rajono turizmo ištekliai ir produktai, lankytojų laukė staigmenos, smagūs žaidimai. Didžiausio susidomėjimo sulaukė žaidimas, kuriame reikėjo atskirti valgomus grybus nuo nevalgomų. Kiekvienas atvykęs svečias savo žinių bagažą galėjo įsivertinti žaidime „Atspėk dzūkiško žodžio reikšmę“.

Parodą aplankė bei su Varėnos stendu besidominčiais lankytojais pabendravo Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius, administracijos direktorius Alvydas Verbickas ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Vilma Miškinienė. Savivaldybės vadovai tikisi, kad po tris dienas trukusio išradingo ir kūrybiško Varėnos krašto pristatymo šiais metais tikrai sulauksime daugybės turistų.

2023-01-30T13:43:07+00:00