/Jubiliejiniame Dargužių amatų centro renginyje išrinktas metų amatininkas ir amatininkų metų gaminys
2019 m. gruodžio 2 d.

Jubiliejiniame Dargužių amatų centro renginyje išrinktas metų amatininkas ir amatininkų metų gaminys

Dargužius garsina ne tik sūrininkai, bet ir prieš penkerius metus įkurtas Dargužių amatų centras. Jis tampa vis labiau žinomas ir sulaukia lankytojų ne tik iš Lietuvos, bet ir svečių šalių. Centras vienija Varėnos krašto tautodailininkus bei amatų meistrus ir yra puiki susibūrimų vieta jiems demonstruoti savo dirbinius. Jų medžio, keramikos dirbinių, rankdarbių bei dzūkiškų  patiekalų – medaus, įvairiausių sūrių – galima įsigyti čia nuolat veikiančioje krautuvėlėje, taip pat galima apžiūrėti etnokultūros paveldo ekspoziciją ir veikiančias parodas. Šiame centre išmoningai organizuojamos pagal lankytojų amžių pritaikytos įdomios edukacinės ir pažintinės programos, kalendorinės šventės.   

Dargužių amatų centras sukvietė į smagią Amatininkų šventę, kurios metu buvo paminėtas centro penkerių metų jubiliejus, išrinktas metų amatininkas ir amatininkų metų gaminys.

                      Į antrąją Amatininkų šventę susirinko daugiau kaip dvidešimt Varėnos krašto tautodailės ir amatų meistrų. Amatų centro patalpas papuošė išeksponuoti jų meniški darbai  – medžio dirbiniai, rankdarbiai, augalų kompozicijos, fotografijos.

Visus susirinkusius pasveikino Dargužių amatų centro direktorė Sigita Švedė. Ji pasidžiaugė, kad amatų centre vis dažnesni svečiai yra rajono amatų meistrai, su kuriais yra malonu bendradarbiauti ir drauge organizuoti įvairias parodas bei įdomias veiklas. Centras sulaukia vis daugiau lankytojų, kurie susidomi čia organizuojamomis edukacinėmis programomis ir apsilankę vieną kartą, sugrįžta vėl. Ji pakvietė aktyviai dalyvauti šventėje, kurioje vyko įvairios veiklos. Kiekvienas galėjo pasigaminti Advento  žvakelę iš vaško, pasimokyti kepti šakotį, kurio kepimo edukaciją demonstravo šakočių kepimo meistras iš Suvalkijos, apžiūrėti įdomią ekspoziciją ir surengtą amatininkų  darbų parodą.

Šventės dalyvius linksmino muzikantė iš Suvalkijos, kuri kvietė dainuoti kartu liaudiškas dainas iš pasimokyti liaudies šokių ir žaidimų.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, sveikindamas su centro jubiliejumi, pasidžiaugė, kad jame buriasi Dargužių kaimo bendruomenė ir Varėnos krašto amatų meistrai, kuriuos vienija aktyvi centro direktorė. „Dargužių amatų centras darosi vis populiaresnis, čia organizuojamos įvairios įdomios veiklos. Tai puikiai paliudijo ir šis vakaras, kuriame galima ne tik pasimokyti įvairių veiklų, bet ir pasilinksminti  arba tiesiog smagiai pabendrauti. Tikiu, kad šis amatų centras turi ateitį – kol bus žmonių, kurie drožia, žiedžia, mezga, kepa duoną, spaudžia sūrį, laiko bites, tol jis tikrai gyvuos“.

Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vilma Miškinienė pažymėjo, jog amatų centras jau neįsivaizduojamas  be aktyvios direktorės Sigitos Švedės, kuri „savo energija sukūrė gražią amatininkų bendruomenę. Linkiu, kad centras gyvuotų, kad kiekvienas amatų meistras ateitų su savo idėjom ir kad direktorei užtektų jėgų ir energijos visas geras idėjas įgyvendinti“.

Valkininkų seniūnijos seniūnas Antanas Juknevičius pastebėjo, jog  kad amatų centras kaskart darosi originalesnis ir autentiškesnis, vis pasiūlo naujų veiklų. „Tikslas, kuriam amatų centras buvo įsteigtas, gal dar ir nepasiektas, bet daug siekiama. Linkiu, kad centro vadovei nepritrūktų entuziazmo ir noro jį puoselėt ir toliau“.

Šventės svečiai buvo pakviesti padegustuoti Varėnos krašto šeimininkių pagamintų dzūkiškų patiekalų – naminės duonos ir giros, grikių babkos, įvairių rūšių sūrių, pyragėlių su grybais ir kitų skanėstų. Šventinį stalą papuošė jubiliejinis tortas, kurį iškepė vietinės šeimininkės.

Apžiūrėję šventėje dalyvavusių amatininkų darbus ir išragavę dzūkiškus patiekalus, svečiai rinko metų amatininką ir amatininko metų gaminį. Metų amatininku balsų dauguma išrinktas jaunas kūrėjas – medžio drožėjas Andrius Kaziukonis. Amatininkų metų gaminiu išrinktas sūris, kurį suspaudė Dalia Baranauskienė.

Dargužių amatų centre vykusi smagi ir nuotaikinga amatininkų šventė, kurioje Varėnos krašto tautodailės ir amatų meistrai ne tik linksminosi, bet ir aptarė metų veiklas, paliudijo, jog centras yra jauki susirinkimų vieta visiems kuriantiems Varėnos krašto žmonėms.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

 

 

2019-12-03T17:20:13+00:00