/„Kauno Hanzos dienose 2019“ dalyvavo ir Varėnos rajono savivaldybės atstovai
2019 m. gegužės 20 d.

„Kauno Hanzos dienose 2019“ dalyvavo ir Varėnos rajono savivaldybės atstovai

Gegužės 17–19 d. Kaune šurmuliavo  svarbiausia miesto metų šventė „Hanza dienos 2019“. Joje dalyvavo ir Varėnos rajono savivaldybės atstovai. Susijungę su Alytaus ir Lazdijų savivaldybių atstovais, kartu pristatė Dzūkijos kraštą. Renginyje dalyvavę varėniškiai džiaugiasi, kad sulaukė didelio lankytojų dėmesio bei begalės įvairiausių klausymų, pasisakymų ir pagyrų. Pasak Ekonomikos ir turizmo skyriaus laikinai einančios vedėjo pareigas  Rasos Varanauskaitės, lankytojai klausinėjo, kada pradės grybai dygti bei žemėlapyje prašė parodyti grybingiausias vietas. Taip pat vienas užsienietis pažymėjo, kad Grybų šventė yra iš visų geriausias renginys Lietuvoje, kuriame jam teko ne kartą būti. Pagyrų sulaukė ir savo edukacinėmis programomis besiplečiantis Dargužių amatų centras.

Kauno miesto gimtadienis – vienas iš žymiausių Kauno kultūrinių renginių, organizuojamų jau keletą metų iš eilės. 2019 m. sueina 611 metų nuo Kauno miestui labai svarbios datos – Magdeburgo teisių suteikimo. Kaunas yra vienintelis Lietuvos miestas, dabar priklausantis Naujosios Hanzos miestų sąjungai, tad „Hanza dienos“ miestui suteikia viduramžišką tapatybę, išskiria šią šventę iš visų kitų Lietuvos miestų švenčių. Žiūrovai kviečiami susipažinti su to laiko kultūra, muzika, šokiais, vaidinimais, žaidimais, amatais, riteriais, kurie kovoja tarptautiniame turnyre Lietuvos kariuomenės vado kalavijui laimėti.

Šių metų šventės programoje – Lietuvos ir užsienio muzikos žvaigždžių koncertai, vakarėliai po atviru dangumi, spalvingos pramogos su šokančiais fontanais bei fejerverkais bei autentiškas Hanzos miestelis.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

 

 

 

 

 

 

 

2019-05-20T20:32:42+00:00