/Komisija aptarė galimas ekstremalias situacijas
2020 m. liepos 24 d.

Komisija aptarė galimas ekstremalias situacijas

Varėnos rajono savivaldybėje įvyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame aptarti svarbiausi su ekstremaliomis situacijomis rajone susiję klausimai. Posėdžiui pirmininkavęs  Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas pagrindinių rajono tarnybų vadovus informavo, kad šis posėdis sušauktas aptarti galimas grėsmes bei sprendimo būdus joms mažinti.

Pirmiausia komisijos nariai aptarė klausimą dėl padidėjusio gaisringumo pavojaus, ypač padidėjusio gaisringumo miškuose. VĮ Valstybinių miškų urėdijos Varėnos regioninio padalinio vyriausiasis miškininkas Deimantas Stankevičius informavo, kad miškų gaisringumas sparčiai artėja prie V klasės. Tarnybų atstovai informavo, jog galimam sausros sezonui pasirengę tinkamai.

Varėnos rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas Nikolajus Lysenkovas informavo apie surinktus duomenis iš Žemės ūkio ir kaimo reikalų skyriaus, iš kurių galima daryti išvadą, jog šiemet sausros padarinių žemės ūkio sektoriuje neturėtų būti, o ūkininkai jau pradeda kulti naująjį derlių.

Posėdyje aptartas itin aktualus klausimas dėl pasirengimo galimai antrajai COVID–19 bangai ir kokių apsauginių medicinos priemonių reikės įstaigoms įsigyti papildomai, jei taip atsitiktų.  Varėnos rajono savivaldybės pavaldumo įmonėse ir įstaigose bendras apsauginių medicinos priemonių atsargų likutis arti pusės rekomenduojamo atsargų kiekio, o kai kurių priemonių atsargų pakaktų 2-3 mėnesiams.

VšĮ Varėnos ligoninės direktorius Algirdas Miklyčius informavo, kad jei šių priemonių poreikis bus toks kaip per pirmąją bangą, tai atsargų turi šiek tiek daugiau nei rekomenduojama sveikatos apsaugos ministro nurodymuose.

VšĮ Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centro teisininkas Deimantas Miliauskas taip pat patikino, kad šių priemonių pakanka, rezervas sukauptas.

Komisijos pirmininkas Alvydas Verbickas atkreipė dėmesį, kad gyventojai skundžiasi dėl nepakankamo medicinos paslaugų prieinamumo.

VšĮ Varėnos ligoninės direktorius A. Miklyčius paaiškino, kad dėl SAM ministro nurodymų sunku sugrįžti prie buvusio ligonių aptarnavimo lygio, bet patikino, kad  kai kuriuos reikalavimus stengsis vykdyti „lanksčiau“ ir greitu metu pasieks tokį pacientų aptarnavimo lygį, koks buvo prieš karantiną. VšĮ pirminės sveikatos priežiūros centro teisininkas D. Miliauskas atkreipė dėmesį, kad registracija internetu stipriai mažina pacientų srautą.

Posėdyje svarstytas klausimas dėl kalio jodido laikymo vietų nustatymo. Sveikatos apsaugos ministerija Varėnos rajonui skyrė daugiau kaip aštuonis tūkstančius pakuočių kalio jodido preparato. Kadangi šį preparatą saugoti vienoje vietoje netikslinga, o paskirstyti į medicinos punktus ir ambulatorijas rajone nėra galimybės, komisijos nariai sutarė preparato saugojimą organizuoti per seniūnijas ir seniūnaičius.

Taip pat sutarta, jog iškilus būtinybei, Varėnos rajone tikslinga turėti du gyventojų dezaktyvavimo punktus – prie Pirčiupių ir Vydenių.  

Posėdyje kalbėta apie šalyje vis pasitaikančius afrikinio kiaulių maro atvejus. Varėnos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vilniaus departamento Varėnos skyriaus vedėjas-valstybinis veterinarijos inspektorius Donatas Jonauskas paminėjo, kad nuo metų pradžios Varėnos rajone afrikinis kiaulių maras identifikuotas tik vienam nušautam šernui. Taip pat informavo, kad rajone medžiotojai pastebi populiacijos pagausėjimą, o kiaules laiko vienuolika registruotų ūkininkų. Planiniai ir neplaniniai patikrinimai vykdomi pagal nustatytą grafiką.

Komisijos pirmininkas A. Verbickas, apibendrindamas posėdį, pažymėjo, kad Varėnos tarnybos darbui šiltuoju metų sezonu ir galimai ekstremaliai situacijai pasirengę tinkamai.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

 

 

2020-07-24T15:14:48+00:00