/Komisija aptarė galimas ekstremalias situacijas
2019 m. kovo 6 d.

Komisija aptarė galimas ekstremalias situacijas

Varėnos rajono savivaldybėje įvyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame aptartas klausimas dėl pasirengimo galimam staigiam polaidžiui bei kiti svarbiausi su ekstremaliomis situacijomis rajone susiję klausimai.

Posėdyje dalyvavo Varėnos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius,  administracijos direktorius Alvydas Verbickas bei pagrindinių rajono tarnybų vadovai.

Posėdžiui pirmininkavęs savivaldybės administracijos direktorius A. Verbickas susirinkusius informavo, kad šis posėdis sušauktas aptarti galimas ekstremalias situacijas bei sprendimo būdus joms mažinti.

Pirmiausia Savivaldybės administracijos vyr. specialistas Nikolajus Lysenkovas pateikė informaciją apie praėjusių metų veiklą civilinės saugos srityje ir iškilusius ekstremalius atvejus.

Pavasario pradžioje komisija kasmet aptaria klausimą dėl pasirengimo galimam staigiam polaidžiui. Tarnybų vadovai informavo, kad jeigu rajone jis prasidėtų, tarnybos yra pasirengusios operatyviai reaguoti ir kuo skubiau tvarkyti jo padarinius.

Posėdžio metu kalbėta apie gaisrų atvirose teritorijose situaciją. Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Kandratavičius, kalbėdamas apie kiekvieną pavasarį gaisrais pasibaigiantį žolės deginimą, pažymėjo, jog gaisrai atvirose teritorijose yra labai nuostolingi valstybei. Jo teigimu, kiekvienas priešgaisrinės komandos išvykimas gesinti tokio gaisro, neskaičiuojant žmogiškųjų išteklių, kainuoja maždaug 41 eurą, tad per metus susidaro labai didelės išlaidos. Be to, priešgaisrinė technika jiems gesinti nėra pritaikyta, todėl dažnai sugenda. A. Kandratavičius pastebėjo, kad aplinkosaugininkai turėtų imtis itin griežtų priemonių, kad gyventojai būtų baudžiami už žolės deginimą. „Prašome gyventojų nedeginti žolės ir spaudoje, tačiau tai duoda labai mažai naudos“, – apgailestavo viršininkas.

Varėnos rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Donatas Jonauskas pateikė išsamią informaciją dėl afrikinio kiaulių maro. Pasak viršininko, situacija Varėnos rajone dėl afrikinio kiaulių maro yra normali, tačiau maro atvejai Lietuvoje užfiksuojami tai vienur, tai kitur. Aplinkinėse šalyse maro atvejų taip pat pasitaiko.

Savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas kalbėjo apie itin aktualią Varėnos rajono problemą – miškovežių gadinamus kelius. Jis informavo, kad yra pasirašytas direktoriaus įsakymas dėl laikino eismo apribojimo sunkiasvorėms mašinoms vietinės reikšmės keliais ir prašė tarnybų, ypatingai policijos ir miškininkų, bendradarbiavimo ir greito reagavimo. Jeigu tokie atvejai pastebimi, apie juos turi būti kuo skubiau informuojami seniūnai.

Apibendrindamas posėdžio metu tarnybų vadovų pateiktą informaciją, administracijos direktorius A. Verbickas pažymėjo, kad labai svarbu susidarius ekstremaliai situacijai veikti operatyviai. Jis ragino apie didesnius įvykius nedelsiant informuoti savivaldybės vadovus, bendradarbiauti tarpusavyje. Jo teigimu, Varėnos rajono įmonių vadovai patyrimo, kaip  tinkamai  reaguoti ištikus ekstremalioms situacijoms, turi, ir linkėjo bendrovėms sėkmingai susidoroti su bet kokiais iššūkiais.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .
2019-03-06T19:04:25+00:00