/Kultūros metus vainikuos džiaugsmingi kalėdiniai renginiai
2022 m. gruodžio 1 d.

Kultūros metus vainikuos džiaugsmingi kalėdiniai renginiai

Varėnos rajone ištisus metus intensyviai vykusį kultūrinį gyvenimą kasmet vainikuoja kalėdinis laikotarpis, kurio metu vykstančios šventės – ypatingos.  Apie tai, kokiais šventiniais renginiais bus pradžiuginti maži ir dideli Varėnos krašto gyventojai bei svečiai šiemet, papasakojo Varėnos savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Laima Denutienė.

                      Artėja kalėdinis laikotarpis, šviesą ir viltį dovanosiančios gražiausios žiemos šventės, kurių laukia ir maži, ir dideli.  Kalėdinę dvasią įprastai paskleidžia Kalėdų eglutės įžiebimo šventė, lempučių girliandomis papuoštos viešosios ir privačios  erdvės, šventiniai koncertai ir kalėdinės mugės.  Kokių šventinių renginių Varėnos rajone bus šiais metais?

Prasidėjo Adventas – džiugus Šv. Kalėdų laukimo ir gerų darbų metas, tad mūsų rajono kultūros įstaigose vyksta adventiniai vakarojimai, advento vainikų pynimo ir kitos edukacijos. Būti juose ne žiūrovais, bet dalyviais kviečiami visi norintys. Šventinėmis dekoracijomis  jau pradėti puošti Varėnos miesto centre ir Vasario 16–osios gatvėje esantys medžiai ir gatvių žibintai, čia „pribirs“  šviečiančių lempučių ir šviečiančių ledo skulptūrų. Į miesto aikštę šalia savivaldybės tradiciškai atkeliaus labai daili net penkiolikos metrų žaliaskarė, kurią savo sodyboje užaugino ir Varėnai dovanojo Gudžių kaimo gyventoja Onutė Vaitulevičienė. Savivaldybės langus tradiciškai dailiomis dekoracijomis papuoš Varėnos švietimo centro menininkai. Šventiškai bus apšviestas ir savivaldybės pastatas. 

Gruodžio 16 d. 16.30 valandą bus įžiebta ir kalėdinę dvasią Varėnos mieste paskleis  subtiliai papuošta Kalėdų eglutė. Į jos įžiebimo šventę, kurioje ne tik saldainius dalins, bet ir pasakas seks Kalėdų senelis, vaidins „Keistuolių“ teatro aktorius, o koncertuos Varėnos kultūros centro kolektyvai, kviečiame visus mažus ir didelius – varėniškius ir miesto svečius. Po trumpo koncerto Varėnos dangų nušvies fejerverkai.

Vasario 16–osios gatvėje tądien šurmuliuos spalvinga ir gausi Varėnos krašto tautodailininkų ir amatininkų darbų mugė „Vai, atvažiuoja šventa Kalėda“. Ji nuo pat ryt akį džiugins mielais dzūkiškais dirbiniais, įvairiausiais skanėstais ir kaip ir kasmet lyg didelę draugišką šeimą suburs Varėnos krašto auksarankius – mezgėjus, drožėjus, pynėjus, bitininkus ir kitus kūrėjus. Tiems, kurie save ar savo artimą žmogų nori pradžiuginti originalia, ne parduotuvėje pirkta masinės gamybos dovana, kur kitur, jei ne mugėje, ją įsigys?

Visą šventinį laikotarpį Vasario 16 gatvėje bus galima įsiamžinti originaliame foto rėmelyje.

Labai džiugi naujiena – gruodžio 25 d. Varėnoje lankysis ir po miestą puškuos šventinis traukinys! Mažieji ir jų tėveliai galės nemokamai po miesto centrą pasivėžinti kalėdinę pasaką primenančiu traukiniu, kurį vairuos Kalėdų senelis. Šventinis traukinys lauks prie miesto eglės nuo 15 iki 20 valandos.

Žinoma, nuotaikingi ir smagūs kalėdiniai renginiai, kaip ir kasmet, vyks ir Varėnos rajono gyvenvietėse. Kviečiu šiuose kalėdiniuose renginiuose ir mažus, ir didelius aktyviai dalyvauti ir pasidalinti šventine nuotaika su aplinkiniais.

Šiais metais Vasario 16–osios gatvėje nebebus kalėdinių eglučių alėjos. Kodėl jos atsisakyta ir kaip ruošiamasi pakviesti įmones, organizacijas ir gyventojus prisidėti prie kalėdinės miesto nei rajono gyvenviečių puošybos?

Vietoj kalėdinių eglučių alėjos šiemet kviečiame įmonių, įstaigų, organizacijų darbuotojus bei gyventojus pasipuošti savo darbo ir gyvenamąją aplinką. Organizuojame kalėdinės puošybos nuotraukų konkursą, kurio tikslas – paskatinti švenčių kultūros puoselėjimą, bendruomeniškumą bei kūrybiškumą puošiant savo aplinką ir kuriant šventinę nuotaiką Varėnos mieste ir rajone. Kviečiame aktyviai dalyvauti konkurse – tam reikia atsiųsti papuošto objekto nuotrauką. Gautos nuotraukos bus publikuojamos viešai socialinio tinklo Facebook Varėnos rajono savivaldybės administracijos paskyroje, kur objektų nuotraukas galės vertinti visi. Viešo konkurso būdu bus išrinkti gražiausiai, išradingiausiai ir šventiškiausiai papuošti individualūs ir daugiabučiai namai, įmonių, įstaigų ar organizacijų fasadai, balkonai, langai, vitrinos ir teritorijos. Visuomenės išrinktų, daugiausia patiktukų iki gruodžio 23 d. 15 val. surinkusių nuotraukų autoriai bus apdovanoti Savivaldybės mero padėkomis ir atminimo prizais.

Ir už kalėdinius, ir už kitus ištisus metus su ugnele širdy organizuojamus renginius, kurie kaskart džiugina žiūrovus, besibaigiant metams labai gera proga padėkoti visiems kūrybiškai ir su atsidavimu dirbantiems mūsų kultūros įstaigų darbuotojams. Jūsų pastangų dėka Varėnos krašto kultūrinis gyvenimas tikrai klesti! 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

2022-12-01T20:32:16+00:00