/Kviečiame tapti „Baltijos kelias 30“ dalyviais
2019 m. liepos 16 d.

Kviečiame tapti „Baltijos kelias 30“ dalyviais

Ar du milijonai Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų galėtų vėl susikibti rankomis nuo Talino iki Vilniaus į 600 kilometrų nenutraukiamą grandinę? Visose trijose šalyse susibūrė grupė aktyvių piliečių, kurie tiki, kad tai įmanoma, bet tam prireiks daug laiko ir daug darbo. Nenutraukiamą Baltijos kelio žmonių grandinę tikimasi pakartoti 2039 metais, kai sukaks 50 metų nuo paties renginio ir 100 metų nuo Ribentropo-Molotovo pakto, kurio paminėjimui jis buvo skirtas. Iki to laiko bus organizuojamos vis masiškesnės repeticijos 2019, 2024, 2029 ir 2034 metais. Visi norintys kviečiami prisijungti prie šios entuziastingos komandos.

1989 m. rugpjūčio 23 d. daugiau nei du milijonai laisvės ištroškusių trijų Baltijos šalių gyventojų padarė tai, ko nebuvo pasaulio istorijoje nei iki tada, nei po to. Tai buvo didžiausias protesto renginys per visą Tarybų Sąjungos istoriją, taip pat įvykis, patekęs į Gineso rekordų knygą. Baltijos kelias taip pat yra viena iš trijų UNESCO „Pasaulio atminčių“, kurias Lietuva įnešė į pasaulio istoriją (kitos dvi – Liublino unijos dokumentas ir Radvilos Našlaitėlio laiškai). Daugiau nei 30 įvairiausių organizacijų, kurių nuolat daugėja, susivienijo šiam tikslui. Tarp jų ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto Signatarų klubas, „Jeep Club Lithuania“, Lietuvos etninės kultūros draugija, akcija „Darom“, Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyrius, šauliai, skautai ir daugelis kitų.

Pasak Lietuvos etninės kultūros draugijos pirmininkės, Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureatės Dalios Urbanavičienės, norime ne tik švęsti bene labiausiai Baltijos šalių vienybe įsiminusio įvykio 30-metį, bet ir parodyti, kad Baltijos kelias yra gyvas žmonių širdyse. „Tikime, kad jei ne šiemet, tai per kitą Baltijos kelio jubiliejų vėl rankomis susikabins 2 milijonai, kad mes vėl būsime vieningi“, – sakė D. Urbanavičienė.

Šiemet rugpjūčio 23-iosios rytą 9.00 val. nuo Katedros startuos iš Vilniaus į Taliną „Jeep Club Lithuania“ koordinuojamas automobilių žygis „Baltijos kelias 30“. Jam buvo sutelktos milžiniškos Lietuvos automobilių klubų pajėgos. Kaip teigia „Jeep Club Lithuania“ prezidentas Nerijus Laurinaitis, jau užsiregistravo žygyje dalyvauti per 4 000 ekipažų. Toks pat žygis startuos ir iš Talino. Jo dalyviai vakare pasieks Lietuvą.

9.00 val. nuo Katedros startuos Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos koordinuojamas 30 bėgikų tradicinis bėgimas iš Vilniaus į Taliną.

18.00 val. nuo Katedros istoriniu Baltijos kelio maršrutu nusidrieks rankomis susikibusių žmonių gyvoji grandinė. „Darom“ akcijos, Lietuvos etninės kultūros draugijos ir kitų organizatorių tikslas, kad 10 tūkst. žmonių grandinė tęstųsi nuo Katedros iki Vilniaus miesto ženklo Ukmergės plente. Gyvosios grandinės dalyviai pasitiks „Jeep Club Lithuania“ koordinuojamo automobilių žygio „Baltijos kelias 30“ dalyvius, kurie atvyks iš Talino per Rygą ir atveš į Vilnių simbolines dovanas Lietuvai – Latvijos ir Estijos šalių vėliavas.

Kviečiame tapti gyvosios grandinės dalyviais. Užsiregistravus 30 ir daugiau žmonių bus organizuojamas transportas iš Varėnos į Vilnių.

Registruotis galite iki liepos 26 d. Kontaktinis asmuo – Varėnos rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Saulius Korocejus, tel. (8 310) 32 014, el. p. saulius.korocejus@varena.lt.

2019-07-16T14:51:47+00:00