/„Maisto bankas“ dar kartą kviečia varėniškius netradiciškai dalintis karantino metu sukauptomis atsargomis
2020 m. birželio 9 d.

„Maisto bankas“ dar kartą kviečia varėniškius netradiciškai dalintis karantino metu sukauptomis atsargomis

Dėl koronaviruso pandemijos ir paskelbto karantino Lietuvoje neįvyko kasmetinė „Maisto banko“ akcija. Praradimas didžiulis – „Maisto bankas“ neteko galimybės surinkti apie 240 tonų (tiek buvo surinkta per praėjusias metais vykusią akciją) ilgo galiojimo maisto produktų. Apmaudu, jog dėl susiklosčiusios situacijos parama maistu nepasiekė daugiau nei 350 nevyriausybinių organizacijų, kurios bendrai globoja daugiau nei 53 tūkst. nepasiturinčių asmenų. Maisto atsargų socialiai remtiniems trūksta, o problemos mastas tik gilėja su kiekvienu nauju bedarbiu – vis daugiau pagalbos prašymų sulaukiama iš karantino metu darbą praradusių žmonių.  

Todėl „Maisto bankas“ drauge su įmone „Malsena“ gegužės 20 d. – birželio 17 d. organizuoja maisto surinkimo kampaniją „Kaupti mažiau dalintis. Kur dėsime kablelį?“, kuria ir varėniškius kviečia dalintis maistu su skurstančiais ir išspręsti didžiulę nelygybės ir skurdo problemą.

Specialiai tam įrengtą maisto surinkimo dėžę, į kurią galima įdėti ilgo galiojimo maisto produktus, rasite prie pagrindinio Varėnos rajono savivaldybės administracinio pastato įėjimo (Vytauto g. 12, Varėna). Jeigu turite ilgo galiojimo maisto produktų, kuriuos galite paaukoti, nekaupkite ir nesandėliuokite – padėkite tiems, kuriems šio maisto reikia, kad išgyventų. „Maisto bankas“ kviečia aukoti visus ilgiau galiojančius maisto produktus su nepraplėštomis ir kitaip nepažeistomis vidinėmis pakuotėmis. Aukoti tinka: makaronai, kruopos, ryžiai, dribsniai, greito paruošimo košės, mėsos, žuvies ar daržovių konservai, aliejus, miltai, cukrus, arbatos, sausi pusryčiai, saldėsiai ir t.t.

Paaukoti maisto produktų galite atnešdami juos savanoriams, keliaujantiems projekto autobusiuku per visa Lietuvą. Autobusiuko maršrutą, kuris nuolat atnaujinamas, galite matyti čia – www.maistobankas.lt/autobusiuko-kelione

Nerandate jums patogaus aukojimo būdo? Rašykite laišką el. paštu dalintis@maistobankas.lt arba skambinkite tel. 8 653 67224.

Projekto naujienas sekite socialiniame tinkle – https://www.facebook.com/events/304273593906704/

Širdingai dėkojame visiems, kurie renkasi DALINTIS!

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

 

2020-06-09T16:12:15+00:00