/Margi šokių, muzikos ir dainų raštai
2019 m. lapkričio 13 d.

Margi šokių, muzikos ir dainų raštai

Visi žinome, kad žmogus sotus ne tik duona kasdienine. Jam reikia ir dvasinės duonos, jam reikia gražių švenčių, pramogų ir poilsio po darbų.

Penktadienio vakarą Varėnos kultūros centre vyko nuotaikingas mūsų rajono kolektyvų koncertas „Šokio, muzikos ir dainos margi raštai“. Žiūrovams savo pasirodymus dovanojo Valkininkų kultūros centro folkloro ansamblio „Santaka“ romansų grupė (vadovė Aldona Japertienė); Kibyšių kultūros centro kaimo kapela „Senas sodžius“ (vadovas Tautvydas Prieskienis); Dubičių kultūros centro vokalinis ansamblis „Neramios širdys“ (vadovė Filiutė Kapočienė); Matuizų kultūros centro folkloro ansamblis „Verbena“ (vadovė Daiva Kielienė), pasakorė Birutė Akstinienė ir moterų tautinių šokių grupė (vadovė Irena Čeplikienė); Merkinės kultūros centro tautinių šokių grupė „Versmė“ (vadovė Jurgita Keršienė); Perlojos kultūros centro folkloro ansamblis, senjorų šokių kolektyvas ,,Ėglis“ ir liaudiškos muzikos kapela ,,Perloja“ (vadovė Irena Stoškienė).

Užgrojus kapeloms, scenoje pasirodžius šokėjams, norėjosi šokti kartu su jais. Klausant romansų buvo galima nuklysti į jausmų pasaulį, prisiminti pirmąją meilę, mylimojo laukimą, suprasti, kaip gera mylėti ir būti mylimam. Juk meilė – viso gyvenimo variklis. Etnografinio ansamblio dainos atskleidė, kokia skambi ir graži ta dzūkiška tarmė. Dainos apie motulę, tėvelį priminė netektis, gyvenimo trapumą ir būtinybę džiaugtis kiekviena diena. B. Akstinienės poringė apie „Kapinių kalną“ atskleidė dzūkų kūrybinę išmonę, saldų humorą, kuris buvo ir bus neatsiejama gyvenimo dalis. Po šių pasirodymų buvo galima suvokti, kokie turtingi mūsų krašto žmonės, koks neišsenkantis žodžių, muzikos ir šokių lobynas. Reikia nepamiršti savo papročių, kalbos, dainų, šokių, branginti kūrybingus, nuoširdžius ir atsidavusius savo darbui žmones. Koncerto metu kolektyvai nunėrė nuostabius šokių, muzikos ir dainų margus raštus.

Varėnos savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas perdavė linkėjimus nuo rajono mero Algio Kašėtos ir padėkojo visiems kolektyvams už puikius, šiltus pasirodymus. Džiaugėsi, kad rajonas, nors ir nedidelis žmonių skaičiumi, bet turtingas talentingų žmonių, gebančių mylėti savo papročius ir skleisti širdžių šilumą. Direktorius išreiškė viltį, kad renginys taps tradicija. Žiūrovai tam pritardami atsakė plojimais.

Sveikinimo žodį tarė naujoji Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Laima Denutienė. Ji sakė, kad koncerto dalyviai dainavo, grojo, šoko iš širdies ir su meile. Dėkojo entuziastingiems vadovams už jų aktyvų ir pasiaukojamą darbą.

Kolektyvų pasirodymais žavėjosi ir laikinai einanti Varėnos kultūros centro direktoriaus pareigas Miglita Kašėtienė. Ji džiaugėsi kolektyvų pasirodymais. Tai buvo puikus kultūros centrų veiklos pristatymas ne prie apvalaus stalo, o scenoje.

Kolektyvai ir jų vadovai buvo pagerbti rajono mero padėkos raštais ir dovanėlėmis. O koks renginys be rėmėjų?! Koncertą rėmė Varėnos rajono savivaldybė ir UAB „Varėnos pienelis“.

Irena Makselienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
Tel. (8 310) 32 021, el. p. irena.makseliene@varena.lt
www.varena.lt

2019-11-13T11:48:51+00:00