/„Menų skalbykloje“ atidaryta Juozo Pranckevičiaus tapybos paroda
2021 m. spalio 15 d.

„Menų skalbykloje“ atidaryta Juozo Pranckevičiaus tapybos paroda

Antradienį Naujųjų Valkininkų kaimo kultūros renginių erdvėje „Menų skalbykla“ buvo atidaryta Juozo Pranckevičiaus tapybos paroda „Aistringi peizažai“. Parodos autorius dėkojo Naujųjų Valkininkų kaimo bendruomenės pirmininkui Vytautui Česniui už kvietimą savo darbus parodyti ir Varėnos rajono žmonėms, taip pat neslėpė nuostabos dėl gausiai susirinkusių parodos lankytojų.

Parodos atidaryme dalyvavęs Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas pirmiausia padėkos žodį tarė Naujųjų Valkininkų kaimo bendruomenės pirmininkui V. Česniui, kad buvusią skalbyklą prikėlė naujam gyvenimui, už jo aktyvią veiklą ir iniciatyvas, už organizuojamas kūrybinių darbų parodas. Administracijos direktorius dėkojo J. Pranckevičiui už atvežtus savo tapybos darbus, už galimybę Varėnos krašto žmonėms bent maža dalimi prisiliesti prie profesionalaus meno, taip pat už Varėnos rajono savivaldybei skirtą dovaną – paveikslą „Merkinės piliakalnio vaizdas“.

Parodos lankytojų laukė staigmena – loterija. Pagrindinis prizas – J. Pranckevičiaus paveikslas, kuris atiteko Naujųjų Valkininkų gyventojai Marytei. Visi loterijos bilietai buvo laimingi, tad kiekvienas džiaugėsi gavęs J. Pranckevičiaus tapybos albumą, medinį šaukštą ar medinę mentelę.

J. Pranckevičius gimė 1952 m. spalio 26 d. Vilniuje. Studijavo architektūrą, tapo nuo 1982 metų. Nuo 2009-ųjų – Lietuvos dailininkų sąjungos narys, tapytojui suteiktas meno kūrėjo statusas, jis priklauso „Lietuvos tapytojų individualistų“ grupei. Dailininko kūrybinėje biografijoje – dešimtys personalinių kūrybos parodų, jo darbų yra įsigiję Lietuvos, Lenkijos, Estijos, Latvijos, Prancūzijos, Italijos, Ukrainos, Rusijos, JAV, Kanados meno kolekcininkai. 2008 m. J. Pranckevičius įkūrė VšĮ „Juozas Art“, kuri propaguoja klasikines meno vertybes ir klasikinę dailę, bei koordinuoja dailininkų meninę ir organizacinę veiklą, yra surengusi 60 įvairių lietuvių ir užsienio autorių kūrybos parodų.

Ši J. Pranckevičiaus paroda Naujųjų Valkininkų kaimo parodų ir renginių erdvėje „Menų skalbykla“ – ne pirmoji. Šiemet čia jau vyko Natalijos ir Prano Stepanovų atminimui skirtas renginys „Kūrybos horizontai“ (iš ciklo „Jie gyvena tarp mūsų“, skirto iškiliems vietos žmonėms pagerbti) bei talentingo savamokslio tapytojo Antano Andriulionio kūrybos paroda.

J. Pranckevičiaus tapybos ekspozicija veiks iki spalio 30 d. Kviečiame apsilankyti!

 

Živilė Puidokaitienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
tel. (8 310) 32 021, el.p. zivile.puidokaitiene@varena.lt
2021-10-15T13:36:06+00:00