/Metų mero rinkimai
2018 m. vasario 1 d.

Metų mero rinkimai

Geriausio Lietuvos Metų mero rinkimai organizuojami dešimtą kartą. Kiekvienas iš mūsų turime po vieną balsą, kurį galime atiduoti už pasirinktą merą.

Balsavimas vyks iki vasario 28 d. interneto svetainėje – meras.alfa.lt Pasirinktą merą galima įvertinti teigiamai (balsuoti „už“) arba neigiamai (balsuoti „prieš“). Išreiškus savo nuomonę galima matyti ne tik pasirinkto mero teigiamus ir neigiamus įvertinimus procentais, bet ir 10 merų, kurie vertinami aktyviausiai, vardus ir pavardes.

Kad skaitytojams būtų lengviau apsispręsti, už ką balsuoti, Alfa.lt savivaldybių merams pateikė anketą apie save ir atstovaujamų savivaldybių padėtį 2017-aisiais. Vieni merai į klausimus atsakė itin išsamiai, kiti – lakoniškai. Vieni atsiuntė po keletą oficialių nuotraukų, kiti sutiko skaitytojams atskleisti, ir kaip atrodo jų laisvalaikis.

Siekiama, kad balsavimas skaitytojams būtų tarsi viešnagė 60-yje Lietuvos savivaldybių. Tikimasi, kad „aplankysite“ ne tik savo gimtosios ar gyvenamosios savivaldybės mero anketą, bet pasidomėsite, kuo 2017-aisiais gyveno kitos Lietuvos vietovės. Apklausos organizatoriai  kviečia naikinti sienas tarp regionų, juk visi gyvename toje pačioje Lietuvoje!

Iniciatoriai informuoja, kad skaitytojų balsai sudarys 50 proc. galutinio mero darbo įvertinimo, 50 proc. balsų lems ekspertų komisija, sudaryta iš partnerių – Laisvosios rinkos instituto ir žurnalo „IQ“, britų savaitraščio „The Economist“ partnerio Lietuvoje – atstovų.

Tokiais rinkimais siekiama paskatinti diskusiją, kokios mero asmeninės ir dalykinės savybės lemia gerus rezultatus, atkreipti dėmesį į galbūt tyliai, bet efektyviai dirbančius merus, palyginti gyvenimo kokybę, verslo aplinką savivaldybėse, paskleisti gerąją vadovų patirtį, atrasti nesėkmių priežastis, silpnąsias vietas.

 

 

Solveiga Žukienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
Tel.: (8 310) 32 021, 8634 66 776
El. paštas solveiga.zukiene@varena.lt

2018-02-01T14:31:46+00:00