/„Neptūno dieną“ Varėnos baseinas svetingai atvėrė duris rajono bendruomenėms
2019 m. kovo 25 d.

„Neptūno dieną“ Varėnos baseinas svetingai atvėrė duris rajono bendruomenėms

Jau antrus metus Varėnos sporto centras bei „Neptūno“ natūralaus mineralinio vandens gamyklą valdanti bendrovė „Coca–Cola Lietuva“ bendrovė pasaulinę Vandens dieną mini organizuodami specialų socialinį projektą „Neptūno diena“, skirtą Varėnos rajono gyventojams. Šiais metais Varėnos baseinas „Neptūno dieną“ tapo simboline rajono bendruomenių sostine. Čia originaliai suorganizuotame nuotaikingame renginyje visą dieną nuo pat ankstyvo ryto iki vakaro nemokamai pramogavo maždaug penki šimtai rajono bendruomenių narių. Kiekvieną atėjusį svetingai sutiko ir nuotaiką dovanojo linksmasis šventės šeimininkas Neptūnas. Įveikę jo užduotis, bendruomenių nariai buvo palydėti į Neptūno valdas. Įsikūrę prie joms skirtų reprezentacinių staliukų, pasipuošę juos savo atributika, bendruomenės originaliai ir išradingai pristatinėjo įvairiausias veiklas ir reprezentavo bendruomenę tol, kol naudojosi baseino paslaugomis. Kibyšių kaimo kapela dalyvius linksmino smagiomis melodijomis, Gudžių bendruomenės atstovai kvietė žaisti smiginį, o taikliausiems dovanojo suvenyrus. Pagrindinį prizą – akvariume plaukiojančią auksinę žuvelę – laimėjo „Neptūno“ vadovas Tadas Narankevičius. Įdomių užduočių buvo sugalvoję Senosios Varėnos, Valkininkų bei kitos bendruomenės. Aktyviausioms iš jų buvo įteikti šventės suvenyrai. Turiningai praleisti laiką laukiantiems savo eilės ar jau pasimėgavusiems baseine kvietė ir specialiai įrengtos meno ir įvairių pramogų erdvės. Šventinę atmosferą čia kūrė nuotaikinga muzika. Padedami skulptoriaus Nerijaus Kavaliausko, visi norintys turėjo galimybę patys pasigaminti įvairių formų keramikos dirbinių. Menininkė Kristina Stončienė kvietė prisiminimui apie šventę atsispausti monotipiją, pasigaminti originalų atviruką, o vaikams dovanojo meniškas pačios siūtas „žuvis“. Linksmai nusiteikęs šaržų meistras Donatas Bilius vos spėjo nemokamai piešti šaržus – jų nupiešė ne vieną šimtą. Bendruomenių nariai, padedami dailininko Romo Usavičiaus ir jo žmonos Simonos Vidūnaitės, bendrai ant drobės nupiešė išties įspūdingą paveikslą „Neptūno diena“ atveria duris bendruomenėms“. Šis paveikslas yra simbolinė padėka už dovanotą šventę ir papuoš „Neptūno“ gamyklos administracines erdves. Kiekvienas turėjo galimybę pasidaryti asmenukę ir įsiamžinti su Vandens dienos atributika bei Jūros personažu prie „Neptūno dienos“ sienelės.

Smagi atrakcija – nuotaikingos nuotraukos iš foto būdelės. Baseine „Neptūno dienos“ dalyviai net dvi valandas nemokamai mėgavosi vandens procedūromis – visomis centre teikiamomis paslaugomis, pirčių zona bei vandens aerobikos užsiėmimais, kuriuos linksmai ir su nuotaikinga muzika vedė profesionali kineziterapeutė Viktė Stankevičiūtė.

Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėje bendruomenių atstovams vyko seminaras apie vandens naudą, kurį vedė dr. A. Barzda. Jame dalyvauti ir sužinoti apie vandens svarbą mūsų organizmui kviečiami visi norintys.

„Coca-Cola HBC Lietuvos“ viešųjų ryšių ir komunikacijos vadovė Gabrielė Šerėnienė džiaugiasi, kad „Neptūno diena“ Varėnoje pranoko lūkesčius. Ji išreiškė nuoširdžią padėką visiems, kas puikiai organizavo bei prisidėjo organizuojant šią socialinę akciją Varėnos krašto bendruomenėms. „Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad „Neptūno diena“ – nerealiai gerai pavykęs renginys. Noriu pasidalinti savo gerom emocijom, kurios man kyla, kai bendrauju su Varėnos žmonėmis. Matau jų nuoširdumą, entuziazmą ir norą inicijuoti, organizuoti, kurti ir daryti patiems. Tai yra labai svarbu, kad žmonės imtų į savo rankas iniciatyvą ir kurtų šventę patys sau. Mes su „Neptūnu“ tik padedam jums tą šventę susikurti. Juk be jūsų čia nebūtų nieko. Mūsų bendrovė laiko perspektyvoje žiūri toli į priekį. Galvojame, kaip mes įsitvirtinsim čia ir bendrausim su Varėnos bendruomene. Todėl ir norim užmegzti šiltą, atvirtą santykį. Kad vieni kitus gerai suprastume, kas mums rūpi, kokios problemos, kur galim surast bendradarbiavimo sinergijas, kad vieni kitiems padėtume augti. „Neptūno“ šventė – ne vienintelis projektas, skirtas Varėnos bendruomenei. Mes komunikuojam nuolat. Labai ačiū jums, kad tas ryšys yra abipusis.“.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta pažymi, kad suorganizuota „Neptūno diena“ Varėnos baseine – puiki socialinė akcija ir įsimintina dovana rajono bendruomenėms. „Smagu buvo matyti, kad bendruomenės atvažiavo su savo atributika, originaliai pristatė savo įvairias veiklas ir džiaugėsi galėję sudalyvauti. Dėkojame „Coca–Cola HBC Lietuva“ už „Neptūno dienos֧“ finansavimą bei pozityvų požiūrį prisidėti prie Varėnos baseino veiklų įgyvendinimo. Tikiuosi, kad mums pavyks bendradarbiauti dar glaudžiau, kad gražias iniciatyvas bei projektus galėtume bendrai įgyvendinti Varėnos rajono gyventojų labui. Nuoširdus ačiū Varėnos sporto centro kolektyvui už puikiai suorganizuotą šventę mūsų rajono žmonėms. Tikiuosi, kad ji taps tradicine“.

Varėnos sporto centro sportinės veiklos projektų vadovas Rolandas Markinas pažymi, jog šių metų socialinės akcijos tikslas – suburti rajono bendruomenes į bendrą renginį, kad jos ne tik sveikai ir turiningai praleistų laisvalaikį Varėnos baseine, bet ir pabendrautų tarpusavyje, labiau pažintų vieni kitus – įgyvendintas su kaupu. „Labai smagu, kad Varėnos baseine vykusi „Neptūno diena“ dovanojo daugybę džiaugsmingų akimirkų beveik pusei tūkstančio mūsų rajono bendruomenių narių. Gera buvo matyti, kad vaikai, jaunimas ir vyresnio amžiaus varėniškiai ne tik pramogavo baseine, bet ir piešė, lipdė, žaidė ir, svarbiausia, tarpusavyje bendravo. Ypatinga padėka bendradarbiavimo tiltus tiesiantiems Gabrielei Šerėnienei ir Tadui Narankevičiui. Už kartu sukurtą įspūdingą šventę ačiū visoms „Neptūno dienoje“ dalyvavusioms bendruomenėms ir be abejo, nepakartojamam Neptūnui“.

„Neptūno“ gamyklos vadovas Tadas Narankevičius, varėniškius sveikindamas su gražia švente, sakė: „Šiandien tikrai verta prisiminti apie didžiausio mūsų turto – natūralaus mineralinio vandens – teikiamą naudą. Jis Varėnoje yra labai kokybiškas ir skanus. Didžiuojamės, kad esame tokios šaunios ir veiklios Varėnos bendruomenės dalimi. Džiaugiamės, kad varėniškiai myli „Neptūną“, bendradarbiausime su jumis ir ateityje“.

„Neptūno dienoje“ dalyvavusios bendruomenės patenkintos puikiu renginiu ir negaili padėkų jo organizatoriams. „Nuoširdžiausias ačiū šventės rengėjams. Jie mūsų bendruomenei daug dėmesio skyrė nuoširdžiai bendraudami, negailėdami nei jėgų, nei savo užkrečiamo pozityvumo. Po šventės esame pavargę, bet labai laimingi“, – sakė Senosios Varėnos bendruomenės narė Eglė Bachovienė. Smagia švente džiaugėsi aktyviai joje dalyvavusios Gudžių kaimo bendruomenės narės. Irena Paleckienė sakė: „Mums patiko pati idėja sukviesti bendruomenes. O personažas Neptūnas nepakartojamas! Patiko veiklos, ypač šaržai, bendras paveikslas, kuris tikrai pavyko. Labai įdomu buvo pabendrauti su kitomis bendruomenėmis, kurias sutikome, pažiūrėti, kaip jie pasipuošę, kokios jų reprezentacijos. Jau nekalbu apie baseino malonumus. Žodžiu, įspūdžiai puikūs. Pagarba ir padėka organizatoriams. Erika Kalonienė džiaugiasi: „Įspūdžiai nesibaigia net šventei praėjus. Labai graži ir įdomi šventė. Atvykome su gera nuotaika, o išvykome su dar geresne. Norėtųsi pakartoti, buvo nuostabu!“. Valkininkų bendruomenės pirmininkė Danutė Blažulionienė dėkoja visiems, kurie atsakingai ir geranoriškai pasirūpino, kad bendruomenės turėjo galimybę kartu turiningai praleisti laisvalaikį. „Mūsų veikli bendruomenė ne tik džiaugiasi turėję galimybę pailsėti baseine, bet ir aktyviai sudalyvavo visose veiklose. Renginys labai puikus, norisi, kad tokių švenčių būtų daugiau“. „Neptūno dienos“ organizatoriai patenkinti, kad ši socialinė akcija tikrai pavyko ir Varėnos rajono bendruomenės turėjo puikią progą papramogauti ir turiningai bei įsimintinai praleisti laisvalaikį Varėnos baseine. Tad pasaulinė Vandens diena Varėnoje buvo paminėta tikrai įsimintinai ir prasmingai.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

2019-03-25T13:47:13+00:00