/Nutapytos gyvenimo akimirkos
2019 m. lapkričio 27 d.

Nutapytos gyvenimo akimirkos

Lapkričio 26 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko mūsų kraštiečio Stasio Tolvaišos iš Naniškių kaimo medžio drožybos ir tapybos darbų parodos „Gyvenimo akimirkos“ atidarymas.

Parodos lankytojus muzikiniais kūriniais pasitiko Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokiniai Meda Švedaitė ir EventasValentukevičius.

S.Tolvaišos meninė ir kūrybinė gyslelė pasireiškė dar vaikystėje. Būdamas šešerių metų, jis padarė pirmąjį sumažintą medinių ratukų modelį ir nuo tada užsiėmė medžio drožyba. Išdrožė 4 kryžius, kurių du stovi gimtajame Senųjų Naniškių kaime. Tapyba S. Tolvaišą paskatino užsiimti dalininkas Marijus Piekuras, 2003 m. pakvietęs dalyvauti meno akcijoje. Nuo to laiko S. Tolvaiša ir pradėjo tapyti. Jau yra surengęs kelias personalines parodas Valkininkuose ir Dargužiuose. Džiugu, kad nuostabiais paveikslais ir drožiniais gali pasidžiaugti ir varėniškiai. Parodos „Gyvenimo akimirkos“ paveikslai, įrėminti paties autoriaus sukaltuose, sendintos medienos rėmuose, dvelkia senove ir atrodo įspūdingai.

Autorius Stasys Tolvaiša sakė, kad jam lengviau dirbti rankomis negu kalbėti. Todėl trumpai papasakojęs savo kūrybinį kelią, pareiškė, kad už jį iškalbingiau papasakos darbai. Drožinių eksponuojama nedaug, nes visi išdalinti, padovanoti ir džiugina kitų širdis.

Varėnos rajono savivaldybės vicemeras Giedrius Samulevičius džiaugėsi, kad bendrą kalbą randa Varėnos biblioteka ir Senųjų Naniškių kaimo menininkas, kad meilės menui kalba dabar kalbėsis visas Varėnos kraštas.

Žmona Vytautė Tolvaišienė sakė, jog yra laiminga, kad turi tokį nuostabų vyrą ir jo darbai eksponuojami Varėnoje. Vėliau ši paroda keliaus į Žemaitiją, į jos gimtinę.

Irena Makselienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
Tel. (8 310) 32 021, el. p. irena.makseliene@varena.lt
www.varena.lt

2019-11-27T11:42:27+00:00