/Pasitarime aptarta dėl sausros susidariusi sudėtinga situacija
2019 m. balandžio 30 d.

Pasitarime aptarta dėl sausros susidariusi sudėtinga situacija

Varėnos rajono savivaldybėje įvyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame aptarta dėl užsitęsusios sausros susidariusi sudėtinga situacija bei kiti aktualūs klausimai. Jame dalyvavo Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas, mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius  bei pagrindinių rajono tarnybų vadovai.

Posėdžiui pirmininkavęs savivaldybės administracijos direktorius A. Verbickas pažymėjo, jog dėl ilgalaikės sausros Varėnos rajone susidarė gana sudėtinga situacija. Jis susirinkusius informavo, kad šis posėdis sušauktas aptarti, kokių prevencinių ir atsargumo priemonių reikia imtis, kad gaisrų kilimo pavojus bent kiek sumažėtų.

Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Kandratavičius patvirtino, jog situacija rajone tikrai sudėtinga. Jis informavo, kad atvirose rajono teritorijose ir miškuose šiemet jau įvyko 50 procentų daugiau gaisrų nei pernai, o atvirų teritorijų sudegusių plotų kiekis dvigubai didesnis. Jis pabrėžė, kad šiuo metu visi ugniagesiai yra atšaukti iš poilsio dienų ir visos komandos dirba sustiprintu režimu. Pasak A. Kandratavičiaus, nemažėja atvejų, kai gyventojai savo sodybų teritorijose degina šiukšles, o esant dideliam gaisrų kilimo pavojui, tai labai pavojinga. Vienas iš skaudžių pavyzdžių – Marcinkonių kaime, kai pučiant stipriam vėjui buvo deginamos šiukšlės ir sudegė trys pastatai. A. Kandratavičius pažymėjo, jog Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba glaudžiai bendradarbiauja su Varėnos miškų urėdija ir VSAT, o esant reikalui, ugniagesiai informuojami tiesiogiai bet kuriuo paros ar savaitės dienos metu. Taip sutaupoma laiko, kol sulaukiama informacijos iš BPC 112. Varėnos PGT viršininkas taip pat atkreipė dėmesį, kad labai genda kaimo ugniagesių technika. Iki šios dienos Varėnos savivaldybės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba jau patyrė 1 500 eurų išlaidas senųjų autocisternų remontui. Buvo sutarta, kad bus parengti ir seniūnams išdalinti A4 formato plakatai „Nedegink miško“, kurie turėtų būti pakabinti kaimo parduotuvėse. Taip pat nuspręsta iki kito ESK posėdžio peržiūrėti ir paruošti bendradarbiavimo sutartį bei bendrų veiksmų plano su Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija, nes Čepkelių pelkė – didelė gaisrų rizikos teritorija.

Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius A. Verbickas pažymėjo, kad Savivaldybė, atsižvelgdama į susidariusią situaciją, priims įsakymą, apribojantį gyventojų lankymąsi rajono miškuose bei numatys kitas su gaisro pavojaus mažinimu susijusias priemones.

Posėdžio metu buvo aptartas pasirengimo maudymosi sezonui klausimas. Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas A. Kandratavičius informavo, kad tarnyba yra pasirengusi teikti pagalbą, yra nupirkta motorinė valtis ir gelbėjimo liemenės. Taip pat paminėjo, kad pernai skęstančiųjų gelbėti neteko, o ieškoti skenduolių teko tik privačiuose vandens telkiniuose.

Alytaus apskrities policijos komisariato Varėnos rajono policijos komisariato viršininkas Jonas Baliukonis patikino, kad pareigūnai patruliuoja masinio susibūrimo vietose ir esant reikalui, visada yra pasirengę užtikrinti viešąją tvarką.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Varėnos rinktinės SKS vyresn. specialistas Vitalijus Fedorenka sakė, kad nors pasienyje ir nėra paplūdimių, tačiau tvarką prie esamų vandens telkinių prižiūri.

Varėnos rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas (civilinei ir darbų saugai) Nikolajus Lysenkovas informavo, kad artimiausiu metu mokymo įstaigos pateiks savo planus dėl vaikų vasaros stovyklose organizuojamų mokymų „Kaip elgtis prie vandens telkinių“. Posėdžio metu nutarta išdalinti seniūnams paruoštus plakatus dėl saugaus elgesio prie vandens telkinių.

Varėnos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Donatas Jonauskas supažindino su afrikinio kiaulių maro valdymo situacija Lietuvoje, aplinkinėse valstybėse bei Varėnos rajone. Jo teigimu, nuo šių metų pradžios dvejuose nušautuose šernuose aptiktas AKM užkratas. Jis pažymėjo, kad kiaulių augintojų rajone liko vos penkiolika.

Savivaldybės administracijos direktorius A. Verbickas padėkojo tarnybų vadovams už bendradarbiavimą ir pažymėjo, kad labai svarbu visoms tarnyboms glaudžiai bendradarbiauti, kad susidariusios ekstremalios situacijos būtų sprendžiamos operatyviai.

 

 

 

2019-05-02T13:01:03+00:00