/Pašto reforma Varėnos rajono savivaldybės vadovų pritarimo nesulaukė
2019 m. birželio 28 d.

Pašto reforma Varėnos rajono savivaldybės vadovų pritarimo nesulaukė

Praėjus savaitei po Lietuvos pašto atstovų susitiko su Varėnos rajono pašto skyrių darbuotojais, planuojami pokyčiai buvo pristatyti ir Varėnos rajono savivaldybės vadovams bei seniūnams. Naujoves pristatė Lietuvos pašto Tinklo padalinio vadovas Jonas Sadauskas, Rytų regiono vadovė Jurga Railaitė Strelkovė ir Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė. Kaimo vietovėse ketinama palaipsniui pereiti prie mobiliojo pašto ir atsisakyti stacionarių pašto skyrių.

Kaip teigia Lietuvos pašto atstovai, stacionarius pašto skyrius numatoma palikti Varėnoje ir Merkinėje. Kitose vietovėse kursuos mobilusis paštas, paslaugas teiks mobilieji laiškininkai. Pradėjus įgyvendinti naujovę, stacionarūs kaimo vietovių pašto skyriai bus uždaryti po metų. Per tuos metus vienu metu veiks ir stacionarus pašto skyrius, ir bus teikiamos mobiliojo pašto paslaugos. Mobilųjį laiškininką bus galima užsakyti e. paštu arba telefonu. Laiškininko iškvietimas į namus bus nemokamas. Jis pristatys ir priims išsiųsti paprastąsias ar registruotąsias pašto siuntas, priims prenumeratos užsakymus, pristatys pinigų perlaidas, surinks mokesčius, parduos siuntų pakuočių ir kitų prekių.

Pasak pašto atstovų, permainų metu darbo netekti gali dauguma pašto darbuotojų.  Likusiems bus didinama etato dalis bei atlyginimai, bus suteikiamos naujos darbo priemonės (automobiliai, planšetiniai kompiuteriai ir kita).

Išklausęs apie planuojamus pokyčius Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta išsakė savo įžvalgas bei nuogąstavimus. Visų pirma akcentavo žmogiškąjį faktorių, domėjosi pašto darbuotojų ateities perspektyvomis ir paslaugos gavėjų tinkamu aptarnavimu, saugumu. Pažymėjo, jog visose gyvenvietėse, kuriose šiuo metu yra pašto skyriai, gali pasiūlyti geresnes patalpas. Analogiški pasiūlymai buvo teikti ir anksčiau, tačiau Lietuvos paštas juos atmesdavo. A. Kašėta taip pat atkreipė dėmesį, kad Varėnos rajonas didžiausias, 70% teritorijos yra miškai, sodybos nutolusios viena nuo kitos, kaimo vietovėse gyventojų daugumą sudaro vyresni žmonės. Pastebėjo, jog, sumažinus pašto darbuotojų skaičių, vienam darbuotojui teks didesnis darbo krūvis ir dalį žmonių paslauga pasieks vėliau nei iki šiol buvo. Be to, mobilieji pašto automobiliai bus laikomi prie stacionarių pašto skyrių. Darbuotojai savo transportu turės atvykti jų pasiimti ir pradėti darbo dieną. Tai taps kasdieniu iššūkiu tolimesnių vietovių darbuotojams. Rajono meras stebėjosi, jog pašto skyrių neliks Valkininkuose ir Matuizose. Valkininkų seniūno pavaduotoja pašto atstovams įteikė gyventojų parašus, kad miestelyje išliktų stacionarus pašto skyrius.

Rajono meras Algis Kašėta Lietuvos pašto atstovams akcentavo, kad dabar esantis modelis tenkina gyventojus, nesulaukiama nusiskundimų, todėl nepritaria skubotoms permainoms. Siūlė atsižvelgti į pateiktas pastabas dėl krašto specifikos bei žmonių poreikių.

 

Solveiga Žukienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
Tel. (8 310) 32 021
El. paštas solveiga.zukiene@varena.lt

2019-06-28T10:07:55+00:00