/Patvirtinti šių metų „Sidabrinės bitės“ laureatai
2022 m. rugsėjo 22 d.

Patvirtinti šių metų „Sidabrinės bitės“ laureatai

Šį sekmadienį Senosios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje bus minimos 147-osios M. K. Čiurlionio gimimo metinės, taip pat „Sidabrinės bitės“ ženklu ir Varėnos rajono savivaldybės premija bus apdovanoti Varėnos rajono kultūrai nusipelnę žmonės.

Varėnos rajono savivaldybės kultūros ir meno tarybos sprendimu šių metų „Sidabrinės bitės“ laureatais tapo aktorė, teatro „Labas“ įkūrėja Vitalija Mockevičiūtė ir Marcinkonių bei Kabelių parapijų klebonas, profesionalus fotografas Bronius Krakevičius.

Vitalija Mockevičiūtė gimė Nedzingės kaime, mokėsi Nedzingės vidurinėje mokykloje, 1991 m. baigė Lietuvos muzikos akademijos aktorinio meistriškumo studijas (kurso vadovė Dalia Tamulevičiūtė). Nuo 1994 m. dirba Nacionaliniame dramos teatre. Vitalija – talentinga aktorė, dzūkiškos tarmės puoselėtoja ir aktyvi bendruomenės narė.

Dzūkų kalba suskurti Vitalijos spektakliai – „Kas apsakys dzūkų linksmybes“, „Velnių priėdę“, „Nedingęs“ ir „Miško seserys“ – keliauja po visą Lietuvą.

Bronius Krakevičius gimė Dubičiuose. 2011 m. Vilniaus arkivyskupo sprendimu buvo paskirtas Valkininkų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo parapijos klebonu. 2021 m. kunigas B. Krakevičius buvo paskirtas Marcinkonių Šv. apaštalų Simono ir Judo Tado bei Kabelių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijų klebonu.

Bažnyčios Marcinkonyse ir Kabeliuose tapo dvasinės atgaivos centru. Praėjo tik vieneri metai nuo tarnystės pradžios šiose parapijose, tačiau kunigas B. Krakevičius jau tapo artimu kiekvienam tikinčiajam, o darbai kalba patys už save – Dzūkijos miškuose pasislėpusios Marcinkonių ir Kabelių bažnyčios keliasi su nauja jėga.

Šis kunigas ypatingai atsidavęs Dzūkijos kraštui, nesutikęs tarnauti kituose Lietuvos regionuose, nes jam, užaugusiam šalia skaidriosios Ūlos ir žydrųjų ežerų, Dzūkija yra namai ir širdis.

B. Krakevičius rajone ir visoje šalyje žinomas kaip profesionalus fotografas. Jo fotografijose „kalba“ paukščiai, gyvūnai, laukiniai žolynai ar tiesiog unikali Dzūkijos gamta.

 

 

2022-09-22T11:40:06+00:00