/„Poezijos pavasario“ skaitymai Varėnos miesto legendų ir padavimų parke
2020 m. rugpjūčio 8 d.

„Poezijos pavasario“ skaitymai Varėnos miesto legendų ir padavimų parke

56-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“ varėniškius penktadienio popietę sukvietė į mūsų miesto legendų ir padavimų parką.

„Poezijos pavasaris“, rengiamas nuo 1965 metai, yra iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, organizuojamas Lietuvos rašytojų sąjungos ir Rašytojų klubo. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio  poetai, dalyvauja kritikai, literatūrologai, vertėjai, aktoriai,  muzikai, fotografai, dailininkai. Poezijos ir meno  mylėtojams per dvi savaites,  nuo liepos 26 dienos iki rugpjūčio 9 dienos,  pristatoma šiuolaikinės lietuvių ir pasaulio poezijos panorama.

Dėl pandemijos festivalis neįvykęs pavasarį, eilėmis suskambo  karštą vasarą. Gerbėjai kviečiami net į 118 renginių visoje Lietuvoje bei Lenkijoje, o virtualiais poetiniais tiltais keliauja į Šveicariją, JAV ir Jungtinę Karalystę.

Tarptautinio festivalio poezijos paukštę mūsų krašte nuostabiomis liaudies dainomis pažadino  Judita Ikasalienė. Šį rugsėjį sukanka 145 metai, kai Senojoje Varėnoje gimė  talentingas kompozitorius, dailininkas, kultūros veikėjas M. K. Čiurlionis. „Poezijos pavasario“ skaitymai Varėnoje buvo skirti mūsų didžiojo kraštiečio  atminimui.

Visus susirinkusius sveikino Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vilma Miškinienė. Ji pasidžiaugė, kad tarptautinis festivalis, keliaujantis per visus Lietuvos miestus, miestelius ir kaimus, mūsų krašte vyksta jau ne pirmą kartą. Ypač malonu, kad 2001 metais festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu tapo merkininškis Stasys Stacevičius.

Skaitymuose dalyvavo poetas, vertėjas Rimas Užgiris, poetas, kompozitorius Alvydas Jegelevičius, viešnia iš Estijos Berit Kaschan, poetė, vertėja Ingrida Viluckytė, aktorė Jūratė Vilūnaitė.

Irena Makselienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
Tel. (8 310) 32 021, el. p. irena.makseliene@varena.lt
www.varena.lt

 

2020-08-08T22:21:03+00:00