/Praėjusią savaitę gausus snygis sukėlė nemažai problemų Varėnos rajono gyventojams
2021 m. vasario 4 d.

Praėjusią savaitę gausus snygis sukėlė nemažai problemų Varėnos rajono gyventojams

Praėjusią savaitę užsitęsęs gausus ir šlapias snygis padarė daug žalos Varėnos rajono gyventojams. Didžiausia problema – dauguma gyvenviečių, t.y. apie 3 tūkst. vartotojų, liko be elektros. Dalis rajono gyventojų elektros neturėjo daugiau nei 4 paras. Varėnos rajono savivaldybės vadovai stengėsi nuolat palaikyti ryšį su ESO atstovais, deja, komunikacija iš pradžių vyko ne taip, kaip rajono vadovai tikėjosi.

Visą praėjusią savaitę ESO operatyvinės brigados, rangovų brigados dirbo be atokvėpio, kad tik kuo greičiau būtų atstatytas elektros tiekimas, tačiau sutvarkytuose ruožuose lūžtantys nuo sniego medžiai dažnai ir vėl nutraukdavo laidus. Kartais tą pačią liniją atstatinėti tekdavo net po keturis ar daugiau kartų.

Anot ESO Alytaus regiono eksploatavimo tinklų skyriaus vadovo Tomo Keršio, viena iš didžiausių ir pagrindinių susidariusių problemų – privažiavimas prie gedimo, lokalizavimo vietų. Visos seniūnijos geranoriškai bendradarbiavo ir padėjo šalinti susidariusias kliūtis. Šalinant nukritusias šakas ar nuvirtusius medžius, skubėjo ir Varėnos rajono savivaldybės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 7 komandos, kelius padėjo valyti gyventojai ir vietiniai ūkininkai.

Rajone buvo pastatyti keli generatoriai, kurie elektros tiekimą užtikrino visai gyvenvietei ir dar keli maži generatoriai – pavieniams klientams. Prasčiausia ir sudėtingiausia situacija buvo Merkinės seniūnijoje, kadangi ten išlaužyta daug atramų. Pirmiausia buvo bandoma atstatyti aukštesnę įtampą, kad ji pasiduotų toliau – link elektros vartotojų. Tačiau pasitaikydavo tokių atvejų, kad ir toje žemesnėje įtampoje atsirasdavo nenumatytų gedimų.

Šios savaitės trečiadienio popietės duomenimis, visiems vartotojams elektros tiekimas yra atnaujintas, gali pasitaikyti tik pavieniai atvejai. Vis dėlto ESO Alytaus regiono eksploatavimo tinklų skyriaus vadovo Tomo Keršio teigimu, ESO operatyvinės brigados dirbs dar kelis mėnesius, kol viskas bus sutvarkyta taip, kaip turi būti, nes kai kur darbuotojai net nestatė atramų, oro linijų kabelius rišo tiesiog ant medžių, ant nulūžusių stulpų, kad tik būtų atstatytas elektros tiekimas.

Ši situacija aiškiai parodė ir išryškino vietas, kurias ESO būtina tobulinti komunikacijoje su klientais ir bendrovės vidinėse sistemose.

Varėnos rajono savivaldybės vadovai inicijuos susitikimą su ESO atstovais, kad būtų aiškiai išanalizuota situacija, jos padariniai ir pateiktos išvados, ko reikia imtis, kad tokios kritinės situacijos daugiau nepasikartotų.

 

Živilė Puidokaitienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
tel. (8 310) 32 021, el.p. zivile.puidokaitiene@varena.lt
2021-02-04T12:21:48+00:00