/Praūžė didžiausia kada nors vykusi Varėnos rajone Jaunimo dienos šventė
2019 m. rugpjūčio 13 d.

Praūžė didžiausia kada nors vykusi Varėnos rajone Jaunimo dienos šventė

Rugpjūčio 10 dieną Merkinės piliakalnio papėdėje Varėnos jaunimas minėjo jau 6-ąją Jaunimo dienos šventę. „Mūsų rajone renginių išties daug ir įvairių: tradiciniai ir netradiciniai renginiai, koncertai, minėjimai, vyksta įvairūs projektai, tačiau yra tik viena diena metuose, kai švenčia vien tik jaunimas – tai Jaunimo dienos šventė. Šiemet šventė vyko jau šeštąjį kartą ir tikrai smagu, jog buvo pati didžiausia iš visų buvusių“ – sakė Varėnos rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Daiva Grigėnė.

Jaunimo diena Varėnoje pradėta švęsti dar 2014 m. Pirmųjų švenčių pagrindinis akcentas buvo jaunimo bei su jaunimu dirbančių organizacijų iškilminga eisena, jų vykdomos aktyvios veiklos šalia Varėnos kultūros centro, jaunimo koncertas. Ketvirtaisiais metais renginys organizuotas Varėnos stadione, į kurį kviesti jaunieji rajono verslininkai pademonstruoti savo amatus, sudalyvauti prekybos mugėje. Vakare buvo žiūrėtas kinas po atviru dangumi. Pernai, mažąjį šios šventės 5-ąjį jubiliejų organizatoriai nusprendė švęsti išvykdami už miesto ribų, aplankydami rajono jaunimą. Perloja pasirinkta neatsitiktinai. Lietuvos istorijai svarbi vietovė pernai šventė Perlojos Respublikos šimtąsias metines. Šiemet Jaunimo dieną griausmingai paminėti pasirinkta Merkinė, norint šį miestelį pasveikinti su 450 metų sukaktimi (1569 m. gruodžio 7 d. Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas Merkinei suteikė Magdeburgo miesto teises).

Džiugu, jog prie renginio prisijungė Varėnos rajono savivaldybės administracijos kartu su Varėnos rajono savivaldybės viešąja biblioteka įgyvendinamo projekto „Daryk su džiaugsmu“ knygų festivalis su įvairiomis edukacinėmis veiklomis ir kitomis pramogomis: visą dieną vyko meno dirbtuvės su Sigute Ach, norintieji galėjo gaminti ir laidyti gigantiškus aitvarus su VšĮ „Užantis“, rungtis kulinarinėse vaisių gaminimo varžybose. Taip pat dalyviai šoko „flashmobą“ su šokių studija „DOSADO“ (vadovas Povilas Lapinskas) pagal grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ dainą „Mažulė“. Varėnos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos mobilioji biblioteka įrengė „chill“ zoną su nemokamu bevieliu interneto ryšiu, sėdmaišiais bei gera muzika šalia Nemuno upės. Varėnos atviras jaunimo centras organizavo stalo futbolo rungtynes, žaidė gigantiškąjį „Jenga“, mokė vaikščioti kojūkais bei siūlė kitus stalo žaidimus, o sporto mėgėjai galėjo žaisti badmintoną ar tinklinį. VšĮ „Juostandis“ surengė baidarių varžybas, pakabino sūpynes po Nemuno tiltu, o su išmaniąją programėle „Action bound“ buvo galima pažinti Merkinę bei laimėti pakvietimus į „Yaga Gathering 2019“ festivalį, kuris vyks ilgąjį Žolinių savaitgalį netoli Valkininkų esančiuose miškuose. Baltijos jūrų skautai kvietė žaisti netradicinius žaidimus, pinti apyrankes iš virvelių. Dailininkė Lina Čenienė kartu su šventės dalyviais nutapė 3 spalvotus paveikslus.

Ankstesnėse Jaunimo dienos šventėse jaunimą linksmino šie muzikos atlikėjai – Dalius Skamarakas, Domas Česnulevičius, grupės „Kūjeliai“ ir „Black Biceps“. Šiais metais Merkinėje svečiavosi ir savo išskirtiniu vokalu svečius džiugino talentinga atlikėja Monika Marija Paulauskaitė, penktajame „Lietuvos balso“ sezone užkariavusi visos Lietuvos širdis ir užtikrintai iškovojusi nugalėtojos titulą. Kaip ir kiekvienais metais, šventinėje programoje koncertavo gausus Varėnos rajono jaunimo atlikėjų būrys, taip pat Merkinės jaunimo etnokultūros grupė „Kukumbalis“. Pasibaigus vakaro koncertui po atviru dangumi publiką linksmino didžėjus su jaunimo mėgiama muzika ir įspūdingomis šviesomis.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja nuolatiniams šventės rėmėjams: UAB „Staginis“, UAB „Varėnos pienelis“, Seimo nariui Juozui Baubliui, UAB „Neptūno vandenys“, UAB „Log forest“, „Ūkio gėrybės“ (Juozo Amšiejaus ūkis), Rotušės ledainei Merkinėje, Varėnos krašto vietos veiklos grupei, Merkinės seniūnijos darbuotojams, Varėnos socialinių paslaugų centro darbuotojai Vitai Vasiliauskienei bei visiems kitiems, prisidėjusiems prie Jaunimo dienos šventės.

Pagrindinė renginio organizatorė ir sumanytoja Varėnos rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Daiva Grigėnė, šiais metais prisijungęs Merkinės kultūros centras bei „Impro“ (vadovė Irena Čeplikienė) džiaugiasi gausiu būriu šventės dalyvių bei pačiais geriausiais jaunuolių atsiliepimais!

 

Varėnos rajono savivaldybės

Jaunimo reikalų koordinatorė (vyr. specialistė)

Daiva Grigėnė

2019-08-14T07:28:40+00:00