/Pravertos stebuklingos durys į vaikų parodą-projektą „Metų ratas“
2019 m. gruodžio 19 d.

Pravertos stebuklingos durys į vaikų parodą-projektą „Metų ratas“

Artėjant gražiausioms metų šventėms, Varėnos moksleivių kūrybos centro dailiųjų amatų būrelių mokiniai ir jų mokytojai gruodžio 18 d. varėniškius pakvietė į kino ir parodų salę, kurioje vyko kalėdinės parodos-projekto „Metų ratas“ atidarymas.

„Jei tikėsime stebuklais, būsime kūrybiški, iniciatyvūs, galėsime padaryti daug: užkrėsti Šv. Kalėdų dvasia kiekvieną, apdovanoti šypsenomis ir gera nuotaika visus tuos, kuriuos mylime. Gėrėkitės, pamilkite, nes visa tai skirta Jums!“ – sakė mažieji darbštuoliai ir jų šaunūs mokytojai, kurie jau ketvirti metai iš eilės inicijuoja ir rengia kalėdines parodas-projektus.

Visus susirinkusiuosius pasveikino Moksleivių kūrybos centro metodininkė Irena Semsienė. Ji sakė, kad įžiebta Varėnos eglutė ir eglučių alėja davė pradžią visiems mūsų mieste vykstantiems kalėdiniams renginiams. Vienas iš jų ir yra ši paroda. Mažieji kūrėjai įprasmino adventinį laikotarpį ir savo darbeliais pradžiugino varėniškius. I. Semsienė pristatė į parodą atvykusius garbius svečius: Varėnos rajono savivaldybės vicemerą Giedrių Samulevičių, Švietimo skyriaus vedėją Stasę Bingelienę, Kultūros ir sporto skyriaus vedėją Laimą Denutienę, Kultūros ir sporto skyriaus patarėją Reginą Svirskienę.

Parodą teatralizuotu pasirodymu atidarė Moksleivių kūrybos centro būrelio „Žaidžiame ir vaidiname“ vaikai (vadovė A. Kamandulienė).

Mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius sakė, kad pravėręs kino teatro ir parodų salės duris pakliuvo į pasakų karalystę, kupiną stebuklų. Žvelgiant į darbelius, galima akimirksniu perbėgti visus metų laikus. Už šią dovaną dėkojo visam Moksleivių kūrybos centro kolektyvui, mažiems ir dideliems. Linkėjo gražių švenčių, svajonių išsipildymo. Vicemeras G. Samulevičius įteikė Varėnos rajono savivaldybės mero Algio Kašėtos padėkos raštą Moksleivių kūrybos centro direktoriui Raimondui Žilinskui už parodos-projekto „Metų ratas“ organizavimą, pristatymą visuomenei ir originalią savivaldybės pastato puošybą.

Nuoširdžiai visus sveikino ir dėkojo parodos-projekto sumanytojams, nuostabią pasaką kūrusiems vaikams ir jų mokytojams Švietimo skyriaus vedėja S. Bingelienė. Ji linkėjo, kad ši nuostabi Kalėdų pasaka, metų rato pasaka ne tik džiugintų, bet ir atneštų į visų širdis šviesos, šventiškos nuotaikos, gerumo ir tarpusavio supratimo.

Parodą pristatė Moksleivių kūrybos centro dailės mokytoja Laima Paulauskaitė. Ji pasakojo, kad gamtoje nuolat vyksta cikliška kaita: ateina pavasaris ir sprogsta pumpurai, vasarą pražysta gėlės, rudenį pagelsta medžių lapai, o žiemą sulaukiama sniego. Vienas kitą keičiantys metų laikai ir sudaro gamtos metų ratą. Įkvėpti šio gamtos virsmo moksleiviai, jų mokytojai surengė kelionę metų ratu, o ją užbaigė Kalėdų švenčių simboliais. Parodų salėje yra sukurtos keturios erdvės: „Pavasaris“, „Vasara“, „Ruduo“ ir „Žiema“. Parodos simboliu pasirinktas medis, nes būtent jis geriausiai atspindi metų laikų kaitą. Vientisumo parodai suteikia per visą salę besidriekianti draperija, papuošta metų laikų simboliais. Didžiausias parodos akcentas – kalėdinis stalas, kuris simbolizuoja metus. Ant jo išdėliota dvylika lėkštelių visiems metų mėnesiams. Jas sukūrė vaikai.

Projekte dalyvavo Moksleivių kūrybos centro dailiųjų amatų būreliai: keramikos (vadovas V. Savilionis); floristikos (vadovė E. Bakšienė); liaudies meno tradicijų (vadovė G. Petrauskienė); žaislų ir suvenyrų gamybos (vadovė I. Semsienė); kūrybos ir meno būrelis „Okeanas“ (vadovė A. Balciukevičienė); meninio konstravimo (vadovė J. Gecevičienė); aksesuarų gamybos (vadovė D. Sereičikienė); netradicinio muzikavimo (vadovė R. J. Svetikienė); tekstilės dizaino (vadovė L. Paulauskaitė).

Džiugu, kad prie Moksleivių kūrybos centro prisijungė Merkinės Vinco Krėvės ir Valkininkų gimnazijų, Varėnos „Ryto“ progimnazijos, Panočių ir Žilinų pagrindinių mokyklų, Varėnos specialiosios mokyklos mokiniai, Varėnos „Pasakos“ ir Senosios Varėnos „Nykštuko“ vaikų lopšelių-darželių ugdytiniai. Vaikai sukūrė darbelius, kuriuose pavaizdavo pasirinktą metų laiką. Projekto dalyviai buvo apdovanoti padėkomis, saldžiomis dovanėlėmis.

Paroda-projektas „Metų ratas“ skleidžia Kalėdų nuotaiką ir džiugina neišsenkančiu vaikų, būrelių vadovų, mokytojų kūrybiškumu ir fantazija. Sukurtu stebuklu bus galima pasidžiaugti iki sausio 15 d. Kviečiame pasigrožėti ir pajusti vaikų meilę, siunčiamą Jums!

Irena Makselienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
Tel. (8 310) 32 021, el. p. irena.makseliene@varena.lt
www.varena.lt

2019-12-19T11:00:33+00:00