/Profesinės šventės proga – improvizuota spaudos konferencija Merkinėje
2018 m. gegužės 22 d.

Profesinės šventės proga – improvizuota spaudos konferencija Merkinėje

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga Varėnos rajono savivaldybės vadovai Alytaus regiono bei Varėnos rajono žiniasklaidos priemonių atstovus tradiciškai sukvietė į improvizuotą spaudos konferenciją. Kadangi Varėnos rajono vizija – šiuolaikiškas gyvenimas gamtos ritmu, tad šį kartą spaudos konferencija surengta Merkinėje, kuri yra viena iš gražiausių bei istorine praeitimi turtingiausių ne tik Varėnos krašto, bet ir Lietuvos vietovių.

Spaudos konferencijoje dalyvavo LRT korespondentė Rūta Lankininkaitė bei LRT operatorius Jonas Griškonis, dienraščio „ Lietuvos rytas“ korespondentė Genovaitė Rafanavičienė, laikraščio „Alytaus naujienos“ korespondentė Rita Krušinskaitė, radijo stoties „FM99“žurnalistė Lina Geluncevičiūtė,  naujienų portalo „vareniskis.lt“ redaktorė Ina Grigūnaitė, Varėnos krašto bendruomenės laikraščio „Giružis“ redaktorė Romana Vaičkutė bei korespondentė Živilė Puidokaitienė, Varėnos rajono laikraščio „Merkio kraštas“  vyr. redaktorius Aloyzas Tendzegolskis bei vyr. redaktoriaus pavaduotoja Diana Zubavičienė.

Apie turtingą Merkinės istorinę praeitį, apie tai, kuo miestelis gyvena šiandien ir kas planuojama jame įgyvendinti artimiausiu metu, profesionaliai ir kaip visada įdomiai papasakojo tikras Merkinės patriotas, Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos darbuotojas,  diplomuotas žurnalistas ir fotomenininkas Algimantas Černiauskas. Daug įdomybių, susijusių su Merkine, žurnalistai sužinojo aplankę Merkinės krašto muziejų, Merkinės lankytojų centrą, Kryžių kalnelį ir buvusią Merkinės dvarvietę. Merkinė turistų iš Lietuvos ir užsienio išties sulaukia ištisus metus ir yra, ko gero, lankomiausia Dzūkijos regione. Merkinėje išties yra ką pamatyti. Koks unikalus kraštovaizdis – Nemuno ir Merkio santaka bei gražiausi Dzūkijos šilai – atsiveria užkopus ant Merkinės piliakalnio ar apžvalgos bokšto! Pastarasis ne tik vienas gražiausių Lietuvoje, bet ir vienas aukščiausių, jo apžvalgos aikštelė įrengta 25 metrų aukštyje. Merkinėje turistai labai domisi ir jos istorija. Juk kadais mieste skambėjo keturių bažnyčių ir cerkvės varpai, miesto rotušėje posėdžiavo magistratas, dviejuose vienuolynuose vienuoliai mokė lotynų kalbos, poetikos ir retorikos, o rūmų menėse šoko gražiausios Europos moterys. Didelio lankytojų srauto sulaukia dviračių trasos, vingiuojančios nuo Merkinės pro senuosius kaimelius ir atgal, miestelyje bei gretimuose kaimeliuose gyvenantys ir pagal senąsias technologijas kuriantys juodosios keramikos bei senųjų dzūkų amatų meistrai. Šimtus žiūrovų iš visos Lietuvos sukviečia šalia piliakalnio vykstantys patrauklūs kultūros renginiai. Merkinė patenka ir į žygeivių Laisvės kovų takais maršrutus. Visi šie ir dar daugiau neišvardintų objektų vilioja turistus ištisus metus. Miestelio centre esančiame viename seniausių išlikusių istorinių Merkinės pastatų – Vazos name, kuris įtrauktas į kultūros vertybių registrą, lankėsi ir mirė karalius Vladislovas IV Vaza, o Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais apsistodavo didikai ir karaliai – Vytautas Didysis ir Jogaila, Švedijos karalius Karolis XII-asis, Rusijos caras Petras I-asis ir kiti.

Po itin įdomios ekskursijos po Merkinę laiko tiltais, pasižvalgyti į gražias miestelio apylinkes žurnalistai buvo pakviesti nuo apžvalgos bokšto.

Žiniasklaidos atstovus su profesine švente pasveikino Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vilma Miškinienė. „Už laisvą žodį buvo kovojama, jis ginamas visais amžiais. Vienas iš puikių pavyzdžių Merkinėje – kunigas K. Jagminas, lipdęs lietuvišką tapatybę iš knygų, gynęs laisvą spaudą. Šiais laikais jūs tęsiate šių didžiavyrių darbus – toliau ginate ir puoselėjate laisvą žodį. Dėkojame jums už tai, bet ypatingai – už profesionaliai ir objektyviai atliekamą darbą rašant straipsnius ir rengiant reportažus apie Varėnos kraštą“, – dėkojo meras A. Kašėta.

Susitikime su žiniasklaidos atstovais rajono vadovai pristatė tai, ką Varėnos rajono labui pavyko nuveikti per metus, kas planuojama, kokie svarbiausi projektai. Kadangi susitikimas vyko Merkinėje, daugiausia buvo kalbėta apie planuojamus darbus šiame miestelyje – pradėtą įgyvendinti koncesijos pagrindu paremtą projektą, kurio metu pasitelkus privatų investuotoją ir rekonstravus taip vadinamą Vazos namą bei buvusios dvarvietės pastatus, čia būtų įrengti viešbučiai ir kavinės. Taip pat apie planuojamą atnaujinti Kryžių kalnelio teritoriją bei kitus projektus.

Žurnalistai uždavė nemažai klausimų juos dominančiomis temomis – apie investicijų pritraukimą, bendradarbiavimą su verslo bendruomene, jaunų žmonių skatinimą sugrįžti gyventi į rajoną bei kitų aktualių klausimų. Spaudos konferencijos pabaigoje rajono vadovai žiniasklaidos atstovams profesinės šventės proga įteikė Varėnos rajoną reprezentuojančius suvenyrus.

 

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .
2018-05-22T14:29:11+00:00