/Projekto „Savivaldybės – aktyvios bendruomenės narės“ dalyviams suorganizuoti jungtiniai mokymai Šalčininkų savivaldybėje
2019 m. lapkričio 22 d.

Projekto „Savivaldybės – aktyvios bendruomenės narės“ dalyviams suorganizuoti jungtiniai mokymai Šalčininkų savivaldybėje

Nuo šių metų liepos 1 d. Varėnos rajono savivaldybė kartu su projekto partneriais – Šalčininkų rajono ir Sokulkos (Sokołka) rajono (Lenkija) savivaldybėmis – įgyvendina projektą „Savivaldybės – aktyvios bendruomenės narės“. Jo metu numatyta sutvarkyti bei įrengti projekto veikloms ir programos priemonėms įgyvendinti reikalingą infrastruktūrą, užtikrinti labiau integruotą ir geresnės kokybės viešąjį valdymą ir viešąsias paslaugas šeimoms stiprinti.

Įgyvendinant projekto šeimų stiprinimo programos rengimo veiklą, Šalčininkų rajone buvo organizuoti trijų dienų jungtiniai mokymai, kuriuose dalyvavo po keturiasdešimt įvairaus amžiaus asmenų iš kiekvienos projekto partnerės savivaldybės.

Renginio dalyviai praktiškai išbandė įvairias aktyvias veiklas, kurios galėtų tapti šeimų stiprinimo programos sudedamosiomis dalimis. Mokymų dalyviams buvo parengta intensyvi sportinė programa, o užsiėmimai vyko lauke ir sporto salėse. Jie turėjo įveikti įdomiai parengtą turisto kliūčių ruožą, su treneriais sportavo aerobikos užsiėmimuose, mankštinosi baseine. Susidomėjimo sulaukė biliardo, stalo teniso žaidimai. Netradicinę ir įdomią judesio pagal muziką paskaitą vedė psichologė, jie taip pat dalyvavo sveikos mitybos mokymuose bei visi kartu aptarė aktualius programos rengimo klausimus.

Didelio dalyvių susidomėjimo sulaukė šakočio kepimo edukacinė veikla. Jungtiniuose mokymuose dalyvavę varėniškiai pažymėjo, jog šie mokymai buvo „trys viename“ – jiems buvo suteiktos puikios galimybės sportuoti su profesionalių trenerių pagalba, pramogauti įdomiose veiklose ir turiningai bei smagiai praleisti tris dienas su šeima. Praktinis šių veiklų išbandymas įkvėpė dalyviams daug minčių dėl kitų veiklų, kurios galėtų būti įtrauktos į šeimų stiprinimo programą.

Šio projekto metu šeimų stiprinimo programos rengimui mokymai skirti, dar bus organizuoti Varėnos ir Sokulkos rajonuose, vyks trys šeimų stovyklos, vietinės diskusijos. Projekto nauda bus aptarta baigiamojoje konferencijoje. Iš viso į pasienio veiklas numatoma įtraukti maždaug devynis šimtus dalyvių.

Varėniškiai džiaugiasi, kad įgyvendinant projektą, Varėnos baseine planuojamas sukurti modernus vandens batutų parkas, kuris į dideliu traukos centru jau spėjusį tapti baseiną pritrauks dar daugiau lankytojų ir baseiną padarys patrauklesniu lankytinu objektu šeimoms su vaikais. Vandens batutų parke bus ne mažiau kaip 10 pripučiamų dalių, elektrinės pompos, tvirtinimo elementai, gelbėjimosi liemenės ir kiti reikalingi priedai. Pripučiamų batutų išdėstymą bus galima keisti, pritaikyti skirtingiems poreikiams.

Projektą planuojama įgyvendinti per aštuoniolika mėnesių, bendras jo biudžetas – 365 224 Eur. Varėnos rajono savivaldybei tenka 84 087 Eur projekto lėšų. Iš Europos regioninės plėtros fondo (Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos) finansuojama 85 proc. šios sumos.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .
2019-11-29T09:03:15+00:00