/Savivaldybėje vyko susitikimas dėl „Be Safe Lab“ iniciatyvos
2018 m. rugpjūčio 8 d.

Savivaldybėje vyko susitikimas dėl „Be Safe Lab“ iniciatyvos

Rugpjūčio 3 d. Varėnos rajono savivaldybės administracijos ir kitų įstaigų darbuotojai dalyvavo susitikime su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento darbuotojais, vienu iš festivalio „Yaga 2018“ organizatorių, Krizių įveikimo centro psichologe. Susitikimo tikslas – pristatyti sveikatos ir edukacijos iniciatyvą „Be Safe Lab“ („Saugi erdvė“). „Be Safe Lab“  – sveikatos ir edukacijos palapinės jaunimo festivaliuose, kurių pagrindinė užduotis – mažinti narkotikų keliamą pavojų, sukurti saugumo zoną, kurioje žmonės galėtų laisvai klausti ir sužinoti apie narkotinių medžiagų keliamas rizikas.

Šiemet rugpjūčio 9–13 dienomis iniciatyvos „Be Safe Lab“ komanda dalyvaus ir mūsų rajone vyksiančiame festivalyje „Yaga 2018“, kuriame lankytojams bus teikiama informacija apie saugų linksminimąsi, nuolat vyks konsultacijos su specialistais apie psichoaktyviųjų medžiagų poveikį ir jų vartojimo rizikas, lytiškai plintančias ligas. Visi norintys galės atlikti greitąjį ŽIV testą, pasitikrinti savo blaivumą alkotesteriais, gauti nemokamo vandens ar prezervatyvų. Visą parą festivalyje psichologai ir socialiniai darbuotojai dirbs su psichoaktyvias medžiagas vartojusiais žmonėmis, kuriems gali būti reikalinga pagalba.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, koalicijos „Galiu gyventi“, Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Ūminių apsinuodijimų skyriaus, asociacijos „Demetra“, bendrovės „Alkotesteris“, Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro Apsinuodijimų informacijos biuro ir „Krizių įveikimo centro“ šiemet bendrai vykdoma iniciatyva „Be Safe Lab“ tęsiama vasaros festivaliuose jau trečius metus iš eilės. Tokios saugios zonos veikia Vokietijos, Vengrijos, Nyderlandų bei kitų šalių festivaliuose. Lietuvoje ši iniciatyva dar gana nauja, tačiau vis labiau žinoma ir lankoma festivalių dalyvių.

 

Varėnos rajono savivaldybės administracijos informacija

 

2018-08-09T07:41:42+00:00