/Savivaldybės administracija sprendžia problemą dėl Matuizų kaime sklindančio blogo kvapo
2018 m. rugsėjo 17 d.

Savivaldybės administracija sprendžia problemą dėl Matuizų kaime sklindančio blogo kvapo

Varėnos rajono savivaldybės administracijos iniciatyva vyko antrasis susirinkimas, kuriame dar kartą aptartas itin opus klausimas dėl Matuizų kaime sklindančio blogo kvapo. Savivaldybės administracija Matuizų gyventojų skundus dėl šios problemos gauna nuo 2017 m. rudens. Jų teigimu, stiprus ir aitrus kvapas, panašus į dujų – yrančios organinės medžiagos – tepalo kvapą, juntamas toje teritorijoje, kur įsikūrusios UAB „JUMPS“, „Matuizų dujų silikatas“ ir „Matuizų plytinė“. Pirmajame susirinkime, kuris vyko gegužės mėnesį, UAB „JUMPS“ atstovai patikino, jog patys nežino, dėl kokių priežasčių iš įmonės teritorijos sklinda blogas kvapas. Jie buvo pažadėję kreiptis į atsakingas institucijas, kad būtų atlikti tyrimai, ir problemą išspręsti. Tačiau iki šiol situacija nepasikeitė, todėl inicijuotas antrasis, dabar jau išplėstinis susirinkimas, kuriame buvo aiškinamasi, ar tie blogi kvapai jaučiami iki šiol.  Susirinkime dalyvavo Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos priežiūros departamento, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Aplinkos apsaugos agentūros Taršos prevencijos departamento, Alytaus aplinkos apsaugos departamento, Varėnos rajono savivaldybės administracijos specialistai ir Matuizų kaimo atstovai. Susitikime, deja, UAB „JUMPS“ atstovai dalyvauti atsisakė. Susirinkimo metu administracijos direktorius Alvydas Verbickas pažymėjo, kad savivaldybė susirūpinusi ir stengiasi užtikrinti Matuizų gyventojų saugumą.

Susirinkime dalyvavusi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Alytaus departamento Varėnos skyriaus vedėja Agnė Visalgaitė informavo, kad buvo gauti du skundai dėl sklindančio blogo kvapo Matuizų kaime, tačiau abu skundai laikomi nepagrįstais. Komisija iš viso važiavo tikrinti tris kartus, tačiau pažeidimų nenustatė. Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vedėja Irena Taraškevičienė pažymėjo, kad kreipėsi pagalbos į Aplinkos apsaugos departamentą, prašydama įvertinti, kokios gali išsiskirti medžiagos ir kaip jas suvaldyti. Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento Rizikos sveikatai valdymo skyriaus vyriausioji specialistė D. Žukienė pasiūlė padaryti cheminių medžiagų tyrimą, nes kvapas yra rodiklis, kad medžiagos sklinda plačiau, nei įmonės teritorija.

Administracijos direktorius A. Verbickas, apibendrindamas susirinkimą pažymėjo, kad savivaldybės administracija pati imsis visų reikalingų priemonių, kad problema kiek įmanoma greičiau būtų išspręsta. Susirinkime su dalyvavusių institucijų atstovais sutarta, kad neatidėliojant bus kreiptasi į atsakingas institucijas, prašant atlikti tyrimus, nustatyti taršos šaltinį bei medžiagų, sukeliančių šį kvapą, kenksmingumą aplinkai.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .
2018-09-20T15:08:23+00:00