/Senosios Varėnos kaimo bendruomenės šventė
2020 m. liepos 8 d.

Senosios Varėnos kaimo bendruomenės šventė

Liepos 6-oji – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena – Senosios Varėnos kaimo bendruomenės nariams dviguba šventė. Šią dieną jie tradiciškai visus sukviečia ir į savo bendruomenės susikūrimo šventę. Bendruomenė gyvuoja nuo 2013 metų. Jai nuo įkūrimo trejus metus aktyviai vadovavo Vytautas Kneziauskas. Bėgant laikui, bendruomenės pirmininkai keitėsi. Nuo 2019 metų Senosios Varėnos kaimo bendruomenei vadovauja ir aktyviai veiklai buria entuziastingoji Ilona Zalanskienė.

Šventė prasidėjo Šv. Mišiomis Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Jas už bendruomenę, už Tėvynę Lietuvą aukojo klebonas Pranciškus Čivilis. Maldoje  kunigas dėkojo Viešpačiui už jo beribę neišmatuojamą meilę, kuri stiprina, pripildo gilesnio troškimo būti vienybėje su Kristumi. Ragino nebijoti skleisti gerumo, būti gailestingiems, mylintiems, vienminčiams, gyventi Dievo meilėje ir vienybėje su juo, nes tik tokios tautos gali dvasiškai ir istoriškai kurti savo valstybę.

Iškilmingumo Mišioms suteikė Senosios Varėnos bažnyčios choras „Sonata“, kurį prieš šešis metus subūrė ir toliau jam vadovauja I. Zalanskienė.

Po pamaldų bažnyčioje vyko nuotaikingas bendruomenės narių koncertas. Akivaizdu, kad čia nestinga jaunų talentingų atlikėjų, kurie dainavo, grojo, džiugino savo nuostabiais balsais ir atliekamais kūriniais.

Gimtadienio proga bendruomenės pirmininkė I. Zalanskienė pasveikino visų mylimą ir gerbiamą kunigą P. Čivilį, dėkojo valdybos ir bendruomenės nariams už pagalbą organizuojant šį renginį. Kalbėdama I. Zalanskienė sakė, jog bendruomenė yra stipri tada, kai dirbama išvien, nekonkuruojant, o bendradarbiaujant.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta dėkojo šventės organizatoriams, muzikantams, dainininkams už puikų šventinį koncertą ir Valstybės dienos proga sveikino Senosios Varėnos kaimo bendruomenę bei visus susirinkusiuosius. Meras sakė, kad Senoji Varėna yra pati seniausia bendruomenė, nes minima jau nuo kunigaikščio Vytauto Didžiojo laikų. Pasidžiaugė nuoširdžiu, betarpišku kaimo žmonių ir kunigo P. Čivilio bendravimu, kad bažnyčia ne tik Dievo, bet ir bendruomenės namai. Čia vyksta įvairios parodos, koncertai ir yra traukos šaltinis visos Lietuvos žmonėms. Pasidžiaugė puoselėjama, gražiai tvarkoma kaimo infrastruktūra, prie kurios tvarkymo prisideda ir savivaldybė. Meras ragino būti vieningiems, galvoti ne ką bendruomenė gali duoti pačiam, bet ką kiekvienas gali duoti savo bendruomenei, savo kraštui.

Lietuvos Respublikos Seimo narys Juozas Baublys džiaugėsi galėdamas visus pasveikinti su Valstybės dienos ir Senosios Varėnos kaimo bendruomenės švente, kuri yra puiki proga prisiminti tautos istoriją, pasisemti stiprybės ir išminties, pasidžiaugti vieni kitais, bendruomene, ir kvietė visus drauge kurti tautos ateitį.

Daug šiltų linkėjimų išsakė Perlojos ir Sarapiniškių bendruomenės narės šios šventės šeimininkams.

Renginio vedėja dėkojo šventės rėmėjams, muzikantams ir visiems atvykusiems švęsti kartu Valstybės dienos ir Senosios Varėnos kaimo bendruomenės šventės.

Vėliau šventės dalyviai persikėlė į klebonijos kiemelį, kur iki pat vakaro dainavo, bendravo, dalyvavo įvairiuose žaidimuose, estafetėse, galėjo išbandyti savo laimę, o 21 val. visi tapo vieningu choru ir prie Nepriklausomybės paminklo kartu su viso pasaulio lietuviais giedojo „Tautišką giesmę“.

Irena Makselienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
Tel. (8 310) 32 021, el. p. irena.makseliene@varena.lt
www.varena.lt

 

2020-07-10T08:11:01+00:00