/Socialiniai darbuotojai minėjo profesinę šventę
2019 m. spalio 1 d.

Socialiniai darbuotojai minėjo profesinę šventę

Rugsėjo 27-oji – Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Ta proga Varėnos kultūros centre vyko šios profesijos atstovų pagerbimo šventė, į kurią susirinko gausus būrys socialinių darbuotojų ir juos pagerbti atvykusių svečių.

Renginys prasidėjo Varėnos rajono mero Algio Kašėtos sveikinimu. Meras kalbėjo, kad socialiniai darbuotojai yra nepaprasti žmonės. Žmonės, kurių širdys kupinos gerumo. Jie nusipelnė gražiausių padėkos žodžių ir pagarbos. Socialiniams darbuotojams kasdien tenka susidurti su skurdu, neviltimi, prašymais ir reikalavimais, todėl reikia nepaprastai didelės dvasinės tvirtybės, kad patiriamos emocijos neužgožtų gyvenimo džiaugsmo. Palinkėjo, kad jų širdyse niekada netrūktų  meilės ir atjautos.

Meras drauge su administracijos direktoriumi Alvydu Verbicku įteikė padėkas už nuoširdų socialinį darbą, sąžiningumą ir norą padėti kitam šiems socialiniams darbuotojams: Jakėnų seniūnijos socialinio darbo organizatorei Julijai Matuizienei, Varėnos seniūnijos socialinio darbo organizatorei Ramunei Jurgelevičienei, Varėnos globos namų direktorei Kristinai Didikienei, Varėnos globos namų vyriausiajai socialinei darbuotojai Rima Pipienei, Merkinės globos namų socialinio darbuotojo padėjėjai Onai Dirsienei, Varėnos socialinių paslaugų centro lankomosios priežiūros darbuotojai Onutei Baublienei, Varėnos socialinių paslaugų centro lankomosios priežiūros darbuotojai Ramunei Kazlauskienei, Varėnos socialinių paslaugų centro socialinei globėjai Lionei Petrušienei, Varėnos socialinių paslaugų centro globos koordinatorei Linai Kvitkauskienei, Varėnos socialinių paslaugų centro vairuotojui Algimantui Didikui, Varėnos rajono savivaldybės bendruomeninių vaikų globos namų socialinei darbuotojai Dainorai Mikaliūkštienei.

Padėkos raštu pagerbta ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Stankevičiūtė už puikų darbo organizavimą ir racionalius sprendimus įgyvendinant socialinius projektus.

Pagerbti socialinių darbuotojų atvyko Seimo narys Vytautas Baublys. Jis kalbėjo: „Šiandien Jūsų diena, Jūsų profesijos pagerbimo diena, Jūsų, kurie esate arčiausiai žmogaus, silpno, pažeidžiamo, labiausiai stokojančio pagalbos. Jūs kiekvieną dieną dalijatės jų skausmu, rūpesčiais ir suteikiate viltį. Dažnai gyvenate jų gyvenimą pamiršdami save. Ačiū Jums už tai“. Po sveikinimo žodžių V. Baublys įteikė padėką Kaniavos seniūnijos socialinei darbuotojai Irenai Pyšinskienei už ilgametį, sąžiningą ir nuoširdų darbą. Seimo narys įteikė ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio padėką Varėnos socialinio centro direktorei Dovilei Barčiukienei už drąsias ir geranoriškas iniciatyvas, profesionalų ir atsakingą požiūrį į darbą.

Administracijos direktorius A. Verbickas sveikindamas pasakė, kad sunku rasti tinkamus žodžius norint išreikšti padėką šios profesijos atstovams. Jis trumpai papasakojo keletą istorijų iš Bruno Ferrero knygos „Pasakojimai sielai“. Socialinius darbuotojus palygino su tų pasakojimų personažais, su jų nepaprasta galia ir gebėjimu pakelti iš ligos patalo palaužtus žmones ir senelius, suteikti jiems gyvenimo džiaugsmo, grąžinti viltį ir pasitikėjimą. Direktorius ragino visada kreiptis į valdžios atstovus pagalbos, kai pristigs jėgų tiesiant pagalbos ranką kitiems.

Pagerbti socialinių darbuotojų atvyko Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas Ernestas Maslianikas. Sveikindamas klebonas šios profesijos atstovus sulygino su 16 a. šventuoju Vincentu iš Prancūzijos. Tai buvo kunigas, nuveikęs daug gailestingumo ir paramos darbų. Klebonas sakė, kad žmogus, kuris kreipiasi į socialinius darbuotojus, turėtų gauti ne tik materialinę, bet ir dvasinę pagalbą. Sveikinimą baigė linkėdamas mylėti žmones, kad ir kokie jie būtų, daryti gerus darbus, nors jie ir nebūtų įvertinti, būti sąžiningiems, nuoširdiems, kad ir kiek tai kainuotų.

Šventėje dalyvavo ir Varėnos rajono policijos komisariato pareigūnės Elena Kotienė ir Asta Kumpaitė. Vyriausioji tyrėja E. Kotienė sveikindama įvertino šių darbuotojų teikiamos pagalbos neįgaliems asmenims, sunkumų turinčioms šeimoms, tėvų netekusiems vaikams ir kitiems pažeidžiamiems bendruomenės nariams svarbumą ir prasmingumą. Linkėjo nepavargti kasdienybės rūpesčiuose ir toliau dalintis tuo, ką turi gražiausia ir geriausia.

Sveikinimo žodį savo darbuotojams tarė Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Stankevičiūtė: „Paskutiniais duomenimis, rajone gyvena 23 000 žmonių. Per šiuos metus daugiau kaip 12 000 kartų buvo kreiptasi dėl socialinės paramos ir daugiau kaip 5 000 kartų dėl socialinių paslaugų. Iš viso buvo gauta beveik 18 000 gyventojų prašymų. Mūsų darbuotojų yra apie 170. Sakydama šiuos skaičius, noriu pabrėžti, kokio reikšmingumo darbą Jūs visi dirbote. Juk tai Jūs padėjote beveik kiekvienam rajono gyventojui. Todėl ačiū Jums už tai, kad dirbate tokiu laiku, kuris yra gana sudėtingas. Ačiū pagrindinei mano komandai, mano skyriui, ir seniūnijoms už tą tylų, kompetentingą darbą. Romėnų filosofas Seneka sakė: „Mums tylint, kalba darbai“. Tai tie 18 000 kartų per metus ir kalba už Jus. Ačiū už Jūsų darbą ir sveikinu Socialinių darbuotojų dienos proga.“

Šventinį renginį vainikavo grupės „Huge Soul“ koncertas. Tai grupė, kuri atgaivino „Hiperbolės“ dvasią. Šventės dalyviai liko sužavėti koncertu, kuris suteikė energijos, ryžto ir pasitikėjimo savo jėgomis darant gerus darbus.

Irena Makselienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
tel. (310) 32021, el.p. irena.makseliene@varena.lt
www.varena.lt

2019-10-01T10:28:22+00:00