/Su projekto partneriais iš Ožyšo išbandytos turizmo galimybės Varėnos krašte
2018 m. birželio 11 d.

Su projekto partneriais iš Ožyšo išbandytos turizmo galimybės Varėnos krašte

Varėnos rajono savivaldybė sėkmingai tiesia bendradarbiavimo tiltą su Ožyšo savivaldybe  (Lenkijos Respublika). Prieš dvejus metus užsimezgusi pažintis buvo sutvirtinta bendradarbiavimo sutartimi dėl projektinių veiklų pagal Lietuvos – Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą. Galima pasidžiaugti, kad šiuo metu įgyvendinamas jau trečias bendras projektas.

Įgyvendinant projektą „Turizmo trasos – raktas į pasienio bendruomenių patirčių mainus“, birželio pradžioje įvyko antrąsis studijų vizitas. Šį kartą mūsų partneriai iš Ožyšo svečiavosi Varėnoje ir turėjo puikią progą pažinti Varėnos kraštą. Vizito metu projekto dalyviai – varėniškiai ir svečiai – leidosi į smagią pažintinę kelionę ir dviračiais išraižė Dzūkijos nacionalinio parko  apylinkes bei aplankė įdomiausius šioje teritorijoje esančius objektus. Svečiai buvo sužavėti ir pačiais Margionių kaime esančiais vaizdingais lankytinais objektais, ir dzūkiškais jų pavadinimais – Skerdzimų pieva, Antončiko šalcinis, Bakanauskų pelkė, Bobos Daržo šalcinis. Aplankyti objektai neabejotinai bus įrašyti į bendrą Ožyšo ir Varėnos turizmo maršrutą.

Nespėjus atsipūsti po dviračių žygio, visi rinkosi į smagią vakaronę Marcinkonyse. Projekto dalyvius pasveikino ir bendromis turiningomis veiklomis pasidžiaugė Varėnos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius ir Ožyšo miesto burmistras Zbignevas Vlodkovskis (Zbigniew Wlodkowski).

„Sveikinu visus, besisvečiuojančius mūsų rajone. Tikimės, kad keletas dienų, praleistų mūsų krašte, jums bus puiki proga jį geriau pažinti. Mes džiaugiamės, kad pasitaikė galimybė su Jumis bendradarbiauti projektinėje veikloje ir įgyvendinti bendrus, abiems pusėms reikalingus projektus“, – pažymėjo  mero pavaduotojas G. Samulevičius.

Ožyšo miesto burmistras Zbignevas Vlodkovskis  pastebėjo, jog  nuotaikingi ir įdomūs abiejų savivaldybių atstovų susitikimai prisideda  prie abiejų savivaldybių turizmo plėtojimo, taip pat suteikia galimybę dalintis gerąja patirtimi.

Nuotaikingos vakaronės metu svečius linksmino Marcinkonių etnografinis ansamblis ir jo vadovė Rimutė Avižinienė. Kiekvienas buvo pamokintas dzūkiškų dainų, šokių ir žaidimų. Varėniškių ir svečių iš Ožyšo susitikimą gražiomis dainomis papuošė Varėnos Trečiojo  amžiaus universiteto moterų ansamblis.

Susitikimo metu projekto dalyviai kalbėjo apie tai, jog bendradarbiavimo eigoje ir įgyvendinant šį turizmo projektą, suteikta puiki galimybė geriau pažinti bei iš naujo atrasti Varėnos ir Ožyšo istorinį, kultūrinį ir kulinarinį paveldą.

 

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .
2018-08-20T15:23:45+00:00