/Su Varėnos rajono seniūnais ir kelius prižiūrinčių įmonių atstovais aptarta vietinės reikšmės kelių būklė
2021 m. vasario 12 d.

Su Varėnos rajono seniūnais ir kelius prižiūrinčių įmonių atstovais aptarta vietinės reikšmės kelių būklė

Šiandien vyko susitikimas su Varėnos rajono savivaldybei priklausančių kelių priežiūrą užtikrinančių įmonių vadovais ir rajono seniūnais. Buvo aptarta rajoninių kelių situacija po sausio pabaigoje iškritusio gausaus snygio. Varėnos seniūnijos seniūnas atkreipė dėmesį, kad snygis tęsėsi ne 6 ar 8 valandas, o 3 paras, todėl buvo sunku operatyviai sureaguoti. Skundų buvo nedaug, tačiau darbai vyko labai lėtai, į pagalbą buvo pasitelkti ir ūkininkai. Šiai dienai, anot seniūno, situacija yra gera, nes pasninga tik retkarčiais, todėl ir darbai vyksta daug sparčiau.

Merkinės seniūnijos seniūno įsitikinimu, ne sniegas juos išgąsdino, daugiausiai problemų buvo su medžiais, kurie užvirto ant važiuojamosios dalies. Keliai buvo nevalomi ne dėl kelininkų kaltės, o dėl nuvirtusių medžių.

Matuizų seniūnijos seniūnas teigė, kad buvo iškilusių nesklandumų su Matuizų gyvenviete, nes, norėdami gero, papylė ant kelio druskos ir smėlio mišinio, kurį reikėjo iš karto nuvalyti, tačiau tuo metu technikos nebuvo.

Marcinkonių seniūnijoje krašto žmonės buvo pakankamai supratingi, mažiau pakantumo rodė naujakuriai, miesto gyventojai, turintys čia sodybas. Tiek Valkininkų seniūnijos seniūnas, tiek ir Jakėnų seniūnijos seniūnas patikino, kad pas juos darbai vyko ir tebevyksta sklandžiai.

AB „Kelių priežiūra“ Varėnos kelių tarnybos vadovas Algis Vičkačka teigė, kad ši žiema užpuolė seniai beregėtu gausiu snygiu. Reikėtų suprasti, kad dėl ypač sudėtingų meteorologinių sąlygų kelius prižiūrinčios įmonės neturėjo galimybių visus kelius nuvalyti taip, kaip tai numatyta sutartyse. Anot vadovo, sniegas sniegu, tačiau didžiausių problemų sudarė nukritę medžiai ir elektros laidai.

Varėnos rajono administracijos direktorius teigė, kad nors buvo sulaukta nemažai gyventojų skundų, tačiau esame viena maža bendruomenė, turime padėti vieni kitiems ir tikrai nesinori rangovams taikyti kokių nors sankcijų. Tikimasi, kad ateityje bus operatyviau reaguojama į tokio pobūdžio susidariusias situacijas.

 

Živilė Puidokaitienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
tel. (8 310) 32 021, el.p. zivile.puidokaitiene@varena.lt
2021-02-12T15:37:30+00:00