/Tarptautinėje turizmo parodoje „Adventur 2018“ pristatytas Varėnos krašto išskirtinumas
2018 m. vasario 1 d.

Tarptautinėje turizmo parodoje „Adventur 2018“ pristatytas Varėnos krašto išskirtinumas

Vilniuje,  „Litexpo“ rūmuose, tris dienas šurmuliavo tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2018“. Joje keliauti po Varėnos kraštą, pažinti jo gamtą, aplankyti gražiausius Dzūkijos kampelius kvietė ir varėniškiai. Varėnos rajono savivaldybės stendas su skambiu šūkiu „Varėna gamtos ritmu“ puikiausiai atspindėjo svarbiausią šių metų parodos „Adventur“ akcentą – šalies šimtmetį švenčiančią Lietuvą  ir temą „Keliauk kitaip!“. Varėnos kraštą su daugybe informacijos apie turizmo galimybes, amatus, verslus, lankomiausias vietas ir kulinarinį paveldą išradingai pristatė Varėnos rajono savivaldybės bei Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato, Merkinės krašto muziejaus, Dargužių amatų centro darbuotojai, Varėnos rajono turizmo asociacijos atstovai ir tradicinių amatų puoselėtojai.

Tris dienas Varėnos rajono savivaldybės stende buvo galima pamatyti ir paragauti to, kuo mūsų kraštas garsus ir išskirtinis. Lankytojai galėjo pabandyti drožti iš medžio, verpti, dalyvauti edukacinėse programose. Stendo lankytojai gyrė dzūkių šeimininkių gabumus ragaudami dzūkiško kulinarinio paveldo – grybų patiekalų, grikinės babkos, sūdytų lašinukų,  naminės duonos, įvairiausių rūšių sūrių bei kitų dzūkiškų skanėstų.

Taip pat jie noriai dalyvavo žaidimuose ir loterijose, tikrino savo žinias apie Varėnos kraštą, grybus, bandė prisiminti ar atspėti, ką reiškia vienas ar kitas dzūkiškas žodis bei džiaugėsi už teisingus atsakymus gautomis dovanėlėmis. Varėnos rajono savivaldybės stendo rengėjai džiaugiasi, kad ir šiemet parodos metu jie sulaukė gausių lankytojų, kurie domisi aktyviu ir vandens turizmu, šeimyniniu poilsiu kaimo turizmo sodybose, pėsčiųjų ir dviračių maršrutais, norintys ramiai pailsėti Dzūkijos miškuose, pagrybauti, išmokti tradicinių dzūkiškų amatų bei norintys plačiau pažinti Varėnos kraštą.

Parodą aplankę bei su Varėnos stendu besidominčiais lankytojais pabendravę Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta bei administracijos direktorius Alvydas Verbickas sakė, kad turistų šiemet tikrai sulauksime. „Dėkojame aktyviems varėniškiams, kurie tris dienas išradingai ir kūrybingai pristatė ir reprezentavo Varėnos kraštą. Smagu buvo girdėti gerus lankytojų atsiliepimus apie varėniškių, kurie kvietė aplankyti Varėnos stendą ir pakeliauti po Varėnos kraštą, svetingumą.

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .
2018-02-01T19:14:25+00:00