/Tarptautinėje turizmo parodoje „Adventur 2020“ pristatytas Varėnos krašto išskirtinumas
2020 m. sausio 28 d.

Tarptautinėje turizmo parodoje „Adventur 2020“ pristatytas Varėnos krašto išskirtinumas

Vilniuje,  „Litexpo“ rūmuose, tris dienas šurmuliavusi tarptautinė turizmo paroda „Adventur 2020“ kvietė skubėti lėtai. Joje keliauti po Varėnos kraštą, pažinti jo gamtą, aplankyti gražiausius Dzūkijos kampelius kvietė ir varėniškiai. Varėnos rajono savivaldybės stendas su skambiu šūkiu „Varėna gamtos ritmu“ puikiausiai atspindėjo šių metų parodos „Adventur“ temą – sveikatos turizmą. Varėnos kraštą su daugybe informacijos apie turizmo galimybes, sporto ir sveikatinimo paslaugas, amatus, verslus, lankomiausias vietas ir kulinarinį paveldą išradingai pristatė Varėnos rajono savivaldybės bei Varėnos švietimo centro turizmo informacijos centro, Merkinės krašto muziejaus, Varėnos sporto centro bei Dargužių amatų centro darbuotojai, tradicinių amatų puoselėtojai – sūrininkė D. Baranauskienė ir bitininkė D. Staniulionienė. Žirgų sportą ir pramogas Varėnoje  pristatė žirgininkai Danielė Baublytė su Žilvinu Baubliu, susidomėti irklenčių sportu kvietė K. Pigaga.

Tris dienas Varėnos stende buvo galima pamatyti ir paragauti to, kuo mūsų kraštas garsus ir išskirtinis. Ypatingai didelio susidomėjimo Varėnos stende sulaukė pirmąją dieną netradiciškai pristatytas pėsčiųjų maršrutas Adolfo Ramanausko–Vanago kovų takais Merkinės krašte“. Šį unikalų maršrutą su istorijos prieskoniu pristatė partizanų uniformomis pasipuošę Merkinės krašto muziejaus direktorius Mindaugas Černiauskas ir mokslinis darbuotojas Žygimantas Buržinskas.

Lankytojai Varėnos stende  galėjo pabandyti verpti, dalyvauti edukacinėse programose. Stendo lankytojai gyrė dzūkių šeimininkių gabumus ragaudami dzūkiško kulinarinio paveldo – grybų patiekalų, grikinės babkos, sūdytų lašinukų,  naminės duonos, įvairiausių rūšių sūrių bei kitų dzūkiškų skanėstų.

Taip pat jie noriai dalyvavo žaidimuose ir loterijose, tikrino savo žinias apie Varėnos kraštą bei džiaugėsi už teisingus atsakymus gautomis dovanėlėmis. Varėnos rajono savivaldybės stendo rengėjai pažymi, kad ir šiemet parodos metu jie sulaukė gausių lankytojų, kurie domisi aktyviu ir vandens turizmu, irklentėmis, žirgų sportu, šeimyniniu poilsiu, pėsčiųjų ir dviračių maršrutais, norintys ramiai pailsėti Dzūkijos miškuose, pagrybauti, išmokti tradicinių dzūkiškų amatų bei norintys plačiau pažinti Varėnos kraštą.

Parodą aplankę bei su Varėnos stendu besidominčiais lankytojais pabendravę Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta bei administracijos direktorius Alvydas Verbickas sakė, kad turistų šiemet tikrai sulauksime. „Dėkojame aktyviems varėniškiams, kurie tris dienas išradingai ir kūrybingai pristatė ir reprezentavo Varėnos kraštą. Smagu buvo girdėti gerus lankytojų atsiliepimus apie varėniškių, kurie kvietė aplankyti Varėnos stendą ir pakeliauti po Varėnos kraštą, svetingumą. O pakeliavę po jį, svečiai tikrai atgaus jėgas ir vidinę harmoniją, pasisems sveikatos.“.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

2020-02-04T16:01:27+00:00