/Varėną puošė Kalėdų eglučių alėja
2019 m. sausio 7 d.

Varėną puošė Kalėdų eglučių alėja

Per šias šventes Varėnos miesto gyventojus ir svečius džiugino atnaujintoje Vasario 16-osios gatvėje pirmą kartą suformuota išskirtinai jauki erdvė – Kalėdų eglučių alėja. Rajono mero Algio Kašėtos kvietimu ją sukūrė Varėnos bendruomenės, organizacijos, įstaigos ir įmonės. Eglučių grožis skleidė kalėdinę dvasią. Visi džiaugėsi, kad miestas išties šventiškas, jaukus ir kaip niekad gražus. Išskirtinį jausmą sustiprino centre skambanti kalėdinė muzika. Varėnoje vyravo pakili nuotaika.

Visos Kalėdų alėjos eglutės įdomios, savitos ir žavios, o jų kūrėjai džiaugėsi, kad ruošimasis juos sutelkė įdomiam ir prasmingam darbui, sukūrė džiugią nuotaiką, suartino kolektyvus. Ir iš tiesų eglučių autoriai buvo išradingi. Varėnos technologijos ir verslo mokykla pastatė ne tik eglutę, bet ir draugystės suoliuką. Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos mokinių tarybos atstovai sukalė medinį karkasą ir kartu rišo eglių šakas. Varėnos „Ryto“ progimnazija ir Varėnos „Pasakos“ vaikų lopšelis-darželis naudojo vaikų piešinius. Varėnos „Žilvičio“ vaikų lopšelis-darželis išsiskyrė ant suformuotos eglutės sukabindamas suneštus išaugtus vaikų batus. Senosios Varėnos „Nykštuko“ vaikų lopšelis-darželis sukūrė šmaikštų nykštuką. Varėnos kultūros centras surišo originalią eglutę ir panaudojo darbuotojų suneštus žaisliukus. Varėnos sporto centras ją sukonstravo iš įvairaus dydžio kamuolių. Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykla panaudojo akordeonus ir kopėčias, o Varėnos moksleivių kūrybos centro eglutė pagaminta iš metalinių indelių. Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka papuošė tradicinę eglutę ir ant jos pakabino 100 linkėjimų 2019-iesiems. Varėnos socialinių paslaugų centras pastatė žavią eglutę su nuotaikingu besmegeniu. Varėnos miesto sveikatingumo klubas „Ropė“ žaliaskarę papuošė savo pagamintais žaisliukais. Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro eglutė stebino savo tankumu. UAB „Staginis“ visą pusdienį eglutę statė iš blokelių. UAB „Varėnos autobusų parkas“ sugalvojo panaudoti ratus. UAB „Varėnos šiluma“ smagiai linkėjo šiltų metų ir pastatė dvi eglutes, o jų centre įspūdingą besmegenį. Originali UAB „Lieruva“ eglutė. Įmonė idėją perteikė žaismingai panaudodama įvairias dekoracijas, žaisliukus ir tinklą. UAB „Varėnos vandenys“ puošyboje išlaikė vandens spalvas – mėlyną ir sidabro. UAB „Adex LT“ iš eglės šakų sukūrė grybą, kuris daugeliui primena Dzūkijos pasididžiavimą – baravyką. Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos rinktinė panaudojo pasienio ženklą. Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centro ir Varėnos ligoninės eglutės pavaizdavo gydymo įstaigas. UAB „Galinta ir partneriai“ padėjo ir dovanų po eglute – surištus grikių maišelius. Varėnos specialioji mokykla pastatė žavią eglutę. Automobilių sporto klubas „Autoakimirka“ džiugino automobilių gerbėjus, nes naudojo automobilių dalis. Varėnos švietimo centras eglutę puošė kankorėžiais. Šiuolaikišką eglutę suvirino Jaunimo reikalų taryba. Varėnos krašto verslo asociacija suvienijo keletą Varėnos įmonių ir draugiškai pastatė bendrą eglutę. Renatos grožio studija sukūrė elegantišką eglutę trumpu sijonu, o po juo pakabino daugybę kvepalų buteliukų, kurie, vėjui papūtus, stebuklingai skamba.

Visus džiugino pagrindinė miesto Kalėdų eglė. Žaliaskarę savo sodybos sklype Mergežerio kaime užaugino ir Varėnai dovanojo Leikaičių giminė. Miesto centras virto nuostabia kalėdine erdve.

 

Solveiga Žukienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
2019-01-07T16:46:16+00:00