/Varėnoje atidaryta paroda „Šviečiantys/kviečiantys objektai“
2022 m. rugpjūčio 8 d.

Varėnoje atidaryta paroda „Šviečiantys/kviečiantys objektai“

Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėje atidaryta Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos dizaino studijos mokinių kūrybos paroda „Šviečiantys/kviečiantys objektai“. Parodoje eksponuojami originalūs šviestuvai, objektai ir idėjos, kviečiančios apmąstyti mūsų gyvenamąją aplinką, aktualius ekologijos, gamtosaugos klausimus, susimąstyti apie įvairiapusę technologijų įtaką mūsų gyvenime, jaunosios kartos pasaulėvaizdį, vertybes.

Daugiau kaip dešimtmetį mokykloje veikiančiai studijai vadovauja kūrybinga dizainerė Rūta Kukevičienė, kuri ne tik atranda vis daugiau naujų, įdomių idėjų, dirbant su vaikais, bet ir pati nuosekliai tyrinėja įvairias ekologinio dizaino, antrinio medžiagų panaudojimo galimybes, rengia mokymus, pristato autorines technikas, šiuolaikiškai aktualizuoja rankų darbo, amatų reikšmę ir svarbą.

Pasak parodos kuratorės ir Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos pavaduotojos neformaliam ugdymui Kristinos Stančienės, dabarties laikmetis, pasižymintis audringu technologijų progresu, kelia daug klausimų – kaip modernioje technokratinėje visuomenėje išsaugoti unikalumo, individualumo, bendrystės, savitarpio supratimo ženklus, kokios priemonės tam tinka labiausiai. Vienas iš būdų – tai darnus meninės kūrybos, individo vaizduotės įsiliejimas į technikos pasaulį. „Tikimės, kad paroda taps keliaujančia“, –pažymėjo K. Stančienė.

Parodos atidaryme dalyvavęs Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas padėkojo Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos dizaino studijos mokiniams, jų vadovei R. Kukevičienei ir parodos kuratorei K.Stančienei, kad savo idėjomis ir atradimas pasidalino su mūsų rajono moksleiviais bei meno mylėtojais.

 

Živilė Puidokaitienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
tel. (8 310) 32 021, el.p. zivile.puidokaitiene@varena.lt
2022-08-08T14:25:38+00:00