/Varėnoje nusileido vilties paukštė
2019 m. lapkričio 15 d.

Varėnoje nusileido vilties paukštė

Jau ne pirmus metus per rudenėjančią Lietuvą keliauja neįgaliųjų meno mėgėjų kolektyvų šventė „Vilties paukštė“. Šiais metais minima svarbi šalies istorijos data – Baltijos kelio 30-metis, todėl renginys yra skirtais šiam įvykiui paminėti.

„Vilties paukštė 2019“ – tai Lietuvos neįgaliųjų draugijos rengiamas ir puoselėjamas vokalinių ansamblių, kaimo kapelų, muzikos atlikėjų koncertas. Šia švente siekiama skatinti šalies neįgaliuosius aktyviau dalyvauti kūrybinėje veikloje, ugdyti meninius gebėjimus. Spalio–lapkričio mėnesiais renginio atrankos turai buvo organizuojami šešiuose Lietuvos miestuose. Atrankiniai koncertai jau vyko Dusetose, Plungėje, Jonavoje, Tauragėje, Šeduvoje. Koncertuose dalyvavo daugiau nei 60 meno kolektyvų. Geriausiai juose pasirodę kolektyvai koncertuos Anykščiuose, finaliniame „Vilties paukštės 2019“ renginyje, skirtame Tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti.

Lapkričio 12 d. Varėnoje įvyko baigiamasis šeštasis atrankos turas. Šventinį koncertą pradėjo Varėnos kultūros centro pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas „Kadagys“. Sveikinimo žodį tarė Varėnos rajono savivaldybės vicemeras Giedrius Samulevičius: „Gerbiami svečiai, kolektyvų nariai, draugijos vadovai ir nariai, sveikinu jus, susirinkusius čia, Varėnoje. Žmogus gyvena ir rašo savo istoriją. Kokia ji bus, niekas nežino. Šiandien esi lyg ir sveikas, bet, papūtus tamsiems gyvenimo vėjams, viskas gali pasikeisti. Pirmoji pagalba, ištikus bėdai, būsite jūs, draugijos nariai, padėdami, patardami, pasakydami gerą žodį, todėl noriu jums labai padėkoti. Jūs buriatės į kolektyvus, rodote nepaprastai gražų pavyzdį, kaip reikia mylėti muziką, dainas, organizuojate puikias šventes ir dalinatės geromis emocijomis. Už trijų savaičių bus minima Tarptautinė neįgaliųjų diena. Tad noriu iš širdies visus pasveikinti ir palinkėti sveikatos, sėkmės, puikaus koncerto ir smagios viešnagės Varėnoje. Linkiu pagauti tą vilties paukštę ir nepaleisti.“

„Vilties paukštė“ – tai ne tik koncertas, bet ir konkursas. Paskutiniajame atrankiniame ture dalyvavo dešimt kolektyvų, kuriuos stebėjo ir vertino komisija. Tai Varėnos kultūros centro vyriausioji folkloro specialistė Vaida Naruševičiūtė, kultūrinės veiklos vadybininkė ir liaudies dainų atlikėja Judita Ikasalienė, vokalinio dainavimo specialistė, mokytoja Asta Kašėtienė.

Koncerte dalyvavo Varėnos neįgaliųjų draugijos kolektyvas „Atgaiva“ (vadovė Daiva Kielienė), Alytaus r. vokalinis ansamblis „Šypsena“ (meno vadovas Dainius Juozapavičius), Lazdijų ansamblis „Atjauta“ (vadovas Robertas Vilkauskas), Šalčininkų ansamblis „Dainuok širdele“ (meno vadovas Stasys Krupovičius), Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugijos ansamblis „Kraštiečiai“ (meno vadovė Marija Geibaitienė), ansamblis „Šilas“ iš Prienų (meno vadovas Petras Liubamirskas), Kazlų Rūdos vokalinis instrumentinis ansamblis „Sidabrinė gija“ (meno vadovė Ona Olekienė), Druskininkų savivaldybės neįgaliųjų draugijos ansamblis „Rasa“ (meno vadovas Algimantas Padegimas), Vilniaus rajono meno kolektyvas „Vaivorykštė“ (vadovas Sergejus Didenka) ir Kazlų Rūdos neįgaliųjų draugijos kapela „Medlieva“ (meno vadovė Danutė Berteškienė).

Po pasirodymų žiūrovus ir dalyvius linksmino Varėnos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Paparcis“ (vadovė Violeta Naruševičiūtė).

Padėkas ir gėles už dalyvavimą kolektyvų vadovams įteikė Lietuvos neįgaliųjų draugijos renginių organizatorė Saulė Vėjelienė ir projekto koordinatorė Kristina Vainienė. Visus dalyvius pasveikino ir Varėnos rajono savivaldybės dovanėles įteikė Varėnos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Algis Ulbinas.

Komisijos sprendimu šeštąjį atrankinį turą laimėjo Kazlų Rūdos neįgaliųjų draugijos kapela „Medlieva“ (meno vadovė Danutė Berteškienė).

Renginį rėmė Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Kultūros taryba. Šventės organizatoriai – Lietuvos neįgaliųjų draugija ir Varėnos neįgaliųjų draugija. Informacinis rėmėjas – savaitraštis „Bičiulystė“.

Renginys „Vilties paukštė“ yra puiki tradicija. Kiekvienas dalyvis gali ugdyti savo meninius gebėjimus, atskleisti kūrybines galias. Tai tarsi svajonės išsipildymas skristi kaip paukščiams ten, kur neša skambi daina.

Irena Makselienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
Tel. (8 310) 32 021, el.p. irena.makseliene@varena.lt
www.varena.lt

2019-11-15T09:32:41+00:00