/Varėnoje paminėta Laisvės gynėjų diena
2022 m. sausio 14 d.

Varėnoje paminėta Laisvės gynėjų diena

Vakar Varėnoje buvo minima Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Ryte varėniškiai prisijungė prie prasmingos pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Varėnos rajono savivaldybės, bibliotekų, kultūros centrų, ugdymo bei kitų įstaigų, gyventojų butų ir namų languose trumpam sužibo Laisvės šviesą simbolizuojančios Atminimo žvakutės. 12 val. buvo aukojamos šv. Mišios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje.

Iškilios datos minėjimas buvo tęsiamas ir vakare. Varėnos kultūros centre tylos minute buvo pagerbtas Sausio 13-osios aukų atminimas, sugiedota tautiška giesmė. Minėjime dalyvavęs Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta pasveikino visus susirinkusius su mūsų valstybės ir mūsų tautos pergalės diena: „Ši istorinė data yra daugiaprasmė: galima gedėti, galima džiaugtis ir kalbėti apie tautos triumfą prieš 31 metus. Vis dėlto ši diena mums primena, kad turime nuolat būti pasiruošę apginti savo laisvę. Manau, kad laisvės gynėjų Lietuvoje visuomet užteks“.

Šiai svarbiai valstybinei datai buvo skirta ir koncertinė programa, kurioje dalyvavo: solistas Bernardas Tūbinė, kamerinis muzikos ansamblis (vadovas A. Tiškus) bei mišrus choras „Harmonija“ (vadovė I. Zalanskienė). Renginį vedė Viltė Beržanskaitė ir Rokas Alekšiūnas.

Vėliau prie Atminimo laužo vyko prisiminimų vakaras, skambėjo folkloro ansamblio „Žeiria“ (vadovė V. Naruševičiūtė) dainos.

Minint 31-ąsias istorinių įvykių metines, varėniškiai turėjo galimybę pamatyti kino filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ premjerą Varėnos kultūros centro kino salėje.

 

Živilė Puidokaitienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
tel. (8 310) 32 021, el.p. zivile.puidokaitiene@varena.lt
2022-01-14T16:59:26+00:00