/Varėnoje paminėta Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena
2021 m. gruodžio 2 d.

Varėnoje paminėta Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena

Gruodžio 3 d. yra minima Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Šiandien Varėnos rajono neįgaliųjų draugija sukvietė į minėjimo šventę Varėnos socialinių paslaugų centre. Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narys Juozas Baublys, Varėnos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius, Varėnos socialinių paslaugų centro direktorė Dovilė Barčiukienė, direktorės pavaduotoja socialiniams reikalams Ramunė Pilelienė ir kiti svečiai.

Varėnos rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Vytautas Dumbliauskas supažindino su draugijos veikla, narių dalyvavimu projektuose.

Ši diena skirta atkreipti dėmesį į neįgalių žmonių situaciją ir vaidmenį visuomenėje. Anot Varėnos rajono neįgaliųjų draugijos pirmininko, Tarptautinės neįgaliųjų žmonių dienos minėjimas priverčia visus susimąstyti, kad negalia visuomet yra šalia mūsų, dažnai iki jos – vos vienas žingsnis, tačiau, gyvendami savo įprastą gyvenimą, apie tai net nepagalvojame. „Negalią turintys žmonės pripažįsta kenčiantys ne dėl pačios negalės, o dėl atskirties ir kliūčių, kurios jiems trukdo gyventi taip pat, kaip kitiems visuomenės gyventojams. Šiuos žmones žemina gailestis, užuojauta, pernelyg didelė globa. Visi esame skirtingi ir unikalūs. Kiekvienas iš mūsų turime teisę gyventi orų ir visavertį gyvenimą, realizuoti savo gebėjimus, mokytis, dirbti, ilsėtis ir kurti“, – pažymėjo V. Dumbliauskas.

Seimo narys J. Baublys Varėnos neįgaliųjų draugijos nariams palinkėjo stiprybės, sveikatos ir energijos.

Varėnos rajono vicemeras G. Samulevičius teigė, kad ši diena priverčia susimąstyti, kaip būtų galima padėti ir pagerinti neįgaliųjų žmonių gyvenimo sąlygas: „Noriu jums visiems palinkėti meilės, padėti vieni kitiems, suprasti ir bendrauti, tuomet ir gyvenimo vargai bus mažesni“.

Socialinių paslaugų centro direktorė D. Barčiukienė palinkėjo kuo stipresnės sveikatos, neblėstančios energijos, artimųjų dėmesio, meilės ir pagarbos.

Koncertinę programą susirinkusiesiems dovanojo liaudiškos muzikos kapela „Atgaja“.

 

Živilė Puidokaitienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
tel. (8 310) 32 021, el.p. zivile.puidokaitiene@varena.lt
2021-12-02T15:22:19+00:00