/Varėnoje parodytas filmas „Homo sovieticus“
2023 m. gruodžio 1 d.

Varėnoje parodytas filmas „Homo sovieticus“

Šiandien Varėnos kultūros centro Kino salėje įvyko Latvijos, Lietuvos ir Čekijos bendros gamybos filmo „Homo sovieticus“ (rež. Ivo Briedis) premjera.

Filmas fiksuoja skirtingus 1991 metų TV laidos dalyvių gyvenimus, mėginant atsakyti, kokį kelią jie, jų šalys, vyriausybės ir tėvynainiai nuėjo po Sovietų Sąjungos žlugimo, tuo pat metu ieškant juose ir jų aplinkoje išlikusio „sovietinio žmogaus“ apraiškų. Kas iš tikrųjų slypi po „sovietinio žmogaus“, arba „homo sovieticus“ reiškiniu? Kaip jį atpažinti ir kaip jo atsikratyti. Ir kodėl? Mūsų tikslas – išprovokuoti diskusiją ir palikti liudijimą apie tą erą, – filmą pristatė prodiuserė Jurga Gluskinienė.

Varėnos rajono savivaldybės vicemeras Tomas Šimukonis po filmo peržiūros padėkojo prodiuserei, kad suteikė progą varėniškiams vieniems pirmųjų pamatyti šį filmą. „Džiaugiuosi, kad tokie filmai kuriami ir rodomi – labai svarbu reflektuoti praeitį, pamatyti ir atpažinti kaitos procesus, o ypač jauniems žmonėms, kurie kurs mūsų visų ateitį“, – sakė T. Šimukonis.

Vyko įdomi diskusija, savo asmeninėmis patirtimis pasidalijo ir senjorai, ir jaunimas. Visi susirinkę diskutavo su filmo prodiusere, uždavinėjo klausimus. Buvo įdomus ir turiningas susitikimas.

 

Inga Videikaitė,
Varėnos r. savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė
Tel. (8 310) 32 020, mob. 8 673 42 892
El. p. inga.videikaite@varena.lt; komunikacija@varena.lt
2023-12-01T01:27:17+00:00