/Varėnoje prasmingai ir nuotaikingai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
2020 m. vasario 17 d.

Varėnoje prasmingai ir nuotaikingai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Šimtas antrąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines minėjo visa Lietuva – šventiniai renginiai, skirti šiai svarbiai mūsų šaliai datai vyko ir visose Varėnos rajono kultūros įstaigose.

Varėnoje jie prasidėjo Šv. Mišiomis Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje, kurias už Lietuvą bei jos žmones aukojo bei  Lietuvos himną su varėniškiais giedojo vienuolis, brolis Steponas iš Prancūzijos.  Šv. Mišių metu giedojo Varėnos kultūros centro mišrus choras „Varpilė“, vadovaujamas Ramonos Velžienės.

Prasmingas akcentas Vasario 16-osios šventei – Varėnos kultūros centro fojė atėjusius į šventinį minėjimą pasitikusios ir  trispalves vėliavėles kiekvienam dovanojusios šokių studijos „Mikitukas“ šokėjos. Kiekvienas turėjo galimybę ant paruošto atviruko užrašyti sveikinimą savo kraštui ir prisegti jį ant papuošto stendo.

Iškilminga minėjimo gaida nuskambėjo Lietuvos valstybės himnas, kurį giedojo vyrų ansamblis „Da capo“, vadovaujamas Tomo Kizelio, o prie jų prisijungė visi renginio dalyviai. Tylos minute buvo pagerbti visi, žuvusieji už Lietuvos laisvę. Kariai savanoriai padėjo gėles prie Nepriklausomybės paminklo ir savanorių kapų Senojoje Varėnoje.

Šventės dalyvius su valstybės gimimo diena pasveikinęs Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta pažymėjo, kad Vasario 16–ąją mūsų žmonės šventė ir okupacijų metais. „Okupantai mums galėjo uždrausti vėliavą, himną, tūkstančius patriotų nužudyti arba ištremti, bet Vasario 16-osios dienos išbraukti iš kalendoriaus nebuvo įmanoma. Tad drąsūs žmonės šią dieną slapta keldavo vėliavas, dainavo patriotines dainas, platino atsišaukimus, atsirasdavo užrašai – „Laisvę Lietuvai“. Už iškeltus tautiškus simbolius šimtai jaunų žmonių atsidūrė už grotų arba buvo išmesti iš universitetų, bet širdyje Vasario 16–ąją lietuviai išsaugojo. Džiaugiuosi, kad šiandien šventiniame renginyje dalyvavo gausus būrys jaunimo, karių savanorių. Lietuva turi ateitį“. Meras Algis Kašėta palinkėjo, kad kiekvienas nebijotume būti laisvais, toliau kurtume Lietuvą ir nešiotume ją savo širdyse.

Nuostabią dovaną – jaunatviško žavesio kupiną koncertinę programą „Ties Merkio tėkme“ – padovanojo šokių studijos „Mikitukas“ šokėjėliai, vadovaujami Jolantos Stankevičienės. Ne viena dešimtis scenoje nuotaikingai šokusių tautiniais drabužiais pasipuošusių jaunųjų varėniškių Vasario 16-osios šventę Varėnoje padarė neįkainojama dvasios švente. Jos dalyviai šokėjėliams  plojo atsistoję. Šventę vainikavo nuostabus jų šokis  pagal patriotinę Gyčio Paškevičiaus dainą „Mano kraštas“.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

 

 

 

2020-02-19T11:38:46+00:00