/Varėnoje sėkmingai įgyvendintas pradinukų plaukimo projektas
2022 m. liepos 8 d.

Varėnoje sėkmingai įgyvendintas pradinukų plaukimo projektas

Varėnos sporto centro baseine intensyviai organizuojamos įdomios veiklos, užsiėmimai, respublikinės varžybos skaičiuojamos dešimtimis. Dėl jų Varėnos baseiną renkasi ne tik vietiniai, bet ir kitų miestų įvairaus amžiaus vandens pramogų mėgėjai.

Ypatingai sveikintinos veiklos, kuriose dalyvauja mokiniai. Vienas iš gerųjų pavyzdžių – sėkmingai baigtas įgyvendinti balandžio–gegužės mėnesiais vykęs projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje “. Jame dalyvavo ir plaukti mokėsi net šimtas keturiasdešimt Varėnos „Ryto“ progimnazijos, Merkinės V.Krėvės ir Valkininkų gimnazijų, Matuizų ir Senosios Varėnos A.Ryliškio pagrindinių mokyklų bei  Žilinų pradinės mokyklos mokinių. Projekto programa buvo išskirstyta į grupes pagal mokyklas, plaukimo pamokos vyko pagal patvirtintą grafiką. Mokiniai baigė iš viso keturiolikos plaukimo pamokų kursą.

Užsiėmimų metu  mokiniai buvo supažindinti su saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens taisyklėmis. Jie išmoko parengiamuosius pratimus, skirtus susipažinti su vandens aplinka (sulaikyti kvėpavimą, plūduriuoti, atsimerkti, panerti po vandeniu), išmoko saugių šuolių į vandenį technikos negiliame ir giliame vandenyje.

Plaukimas – puiki fizinio aktyvumo forma, viena iš populiariausių sporto šakų pasaulyje. Medikai, kūno kultūros ir sporto specialistai, visuomenės atstovai pripažįsta teigiamą plaukimo poveikį: plaukimas stiprina sveikatą, grūdina organizmą, skatina augimą ir vystymąsi, ugdo taisyklingą laikyseną, stiprina raumenis, gerina širdies, kraujagyslių, kvėpavimo, kitų organizmo sistemų funkcinę veiklą, pratina laikytis asmeninės higienos reikalavimų. Tad šis projektas vaikų sveikatos stiprinimui buvo labai naudingas.

„Vaikai priskiriami didesnei rizikos grupei – jie smalsūs, linkę rizikuoti, dažnai nesugeba įvertinti situacijos – todėl jie buvo mokomi plaukti ir saugiai elgtis prie vandens ir vandenyje. Darbas pagal specializuotas programas didina mokinių pasitikėjimą savimi, skiepija fizinio aktyvumo poreikį, nusiteikimą ieškoti, bandyti ir rasti fizinio ugdymosi įvairovę. Buvo sudarytos sąlygos maksimaliam dalyvių užimtumui, fiziniam lavinimui ir aktyvumui gerinti. Projekto dalyviai įgijo žinių apie saugaus elgesio taisykles plaukimo pamokoje baseine ir atviruose vandens telkiniuose. Sužinojo apie vandens teikiamus malonumus ir galinčius iškilti pavojus, jeigu nesilaikoma saugaus elgesio vandenyje taisyklių. Sužinojo skendimų priežastis. Mokiniai, baigę šiuos mokymus, jau tikrai nebebijo vandens, drąsiai paneria, plaukia ant nugaros arba krūtine. Tad projekto nauda yra besąlygiškai teigiama“, – pažymi Varėnos sporto centro projektų vadovas R. Markinas.

Mokyklų vadovai džiaugiasi, kad jų mokiniai turėjo galimybę dalyvauti šiame projekte ir pramoko plaukti. Jie dėkoja Lietuvos plaukimo federacijai, Varėnos rajono savivaldybei, projektą koordinuojančiam Varėnos sporto centrui ir išsakė pageidavimus projekte dalyvauti kasmet, jei tik jis Varėnos baseine vyks. „Varėnos baseine vykęs mokinių mokymo plaukti projektas tikrai sveikintinas, nes kai kurie vaikai ne tik pramoko, bet net ir išmoko plaukti, nustojo bijoti vandens“, – sakė jie.

Antrokus plaukti mokę treneriai: Gytis Kašėta, Gediminas Barysas ir Šarūnas Krisiulevičius – mokinių pastangas įvertino teigiamai.

Projektas finansuotas Varėnos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

2022-07-08T12:13:42+00:00