/Varėnoje skambiai nuaidėjo chorų festivalis „Širdžių kalba“
2018 m. balandžio 24 d.

Varėnoje skambiai nuaidėjo chorų festivalis „Širdžių kalba“

Varėnoje gražiausiomis melodijomis nuskambėjo chorų festivalis „Širdžių kalba“,  sukvietęs dainorėlius iš Varėnos, Alytaus, Lazdijų ir Vilniaus. Ketvirtąkart vykusiame festivalyje Varėnos kultūros centre varėniškius ir miesto svečius vieni už kitus skambesnėmis dainomis džiugino aštuoni chorai. Šio puikaus chorų sambūrio Varėnoje sumanytoja ir organizatorė, originalių idėjų nestokojanti ir kūrybinėmis iniciatyvomis „deganti“ Ilona Zalanskienė  sako, jog chorų festivalio idėja gimė iš didelio noro skleisti chorinio dainavimo populiarumą, lavinti klausytojų muzikinį išprusimą bei ugdyti dvasines vertybes. „Ta kalba – iš širdies į širdį – tai, turbūt, pati svarbiausia kalba. Tokie smagūs mūsų sambūriai reikalingi, ir tai liudija mus vienijantis ir tas mūsų gražus santykis, ir ta meilė dainai, ir vienas kitam, ir labai graži bendrystė. Todėl ir festivalis labai laukiamas ir jau tapo tradiciniu, į Varėną jo dalyvius sukviečiantis jau ketvirtą pavasarį“, – sako kaip visada entuziazmo kupina I. Zalanskienė.

Šiais metais festivalį nuotaikingomis dainomis pradėjo Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos jaunučių choro „Natų lietus“ dainorėliai, kuriems vadovauja mokytoja Loreta Tiškienė. Scenoje choras keitė chorą –  festivalio svečius džiugino Varėnos kultūros centro mišrus choras „Varpilė“, vadovaujamas Ramonos Velžienės, Lazdijų kultūros centro kamerinis choras „Gaustas“, vadovaujamas vadovė Birutės Vžesniauskienės, Lietuvos mokslų akademijos mišrus choras, vadovaujamas Juditos Taučaitės, Alytaus muzikos mokyklos jaunių choras, vadovaujamas Birutės Jočienės, Vilniaus dainos mylėtojų klubo mišrus choras, vadovaujamas Vytauto Versecko.  Festivalyje skambėjo ir dviejų Ilonos Zalanskienės vadovaujamų chorų – Varėnos Jadvygos Čiurlionytės jaunių choro „Varėnė“ ir Varėnos kultūros centro mišraus choro „Harmonija“ – dainos. Pastarasis sulaukė ypač daug audringų plojimų, nes Alberto Tiškaus, Irmanto Čepaičio ir Tomo Kizelio improvizuotai atliktų afrikietiškų ritmų pagauti, scenoje sukosi ir pati vadovė Ilona Zalanskienė ir visi choristai.

Varėnos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius, sveikindamas festivalio dalyvius, pasidžiaugė, jog visą vakarą salėje buvusių žmonių – ir dalyvių, ir žiūrovų – širdys tarsi kalbėjo viena – muzikos – kalba. „Gerbiamos Ilonos Zalanskienės sumanytas ir organizuojamas chorų festivalis „Širdžių kalba“ tampa gražia kultūrine tradicija Varėnos krašte. Ačiū ir Ilonai, ir visiems chorams, sukūrusiems šio vakaro stebuklą. Visiems Jums linkiu, kad repeticijos visada teiktų džiaugsmą, o festivaliuose lydėtų sėkmė“,– dėkojo mero pavaduotojas.

Chorų vadovams buvo įteiktos padėkos ir gėlės. Jog ši ketvirtą pavasarį Varėnoje jautriai skambanti „Širdžių kalba“ – meile muzikai degantis, nuoširdžia bendryste šildantis, gražus ir reikalingas chorų festivalis, paliudijo skambią finalinę dainą „Dieve, laimink Lietuvą“ drauge chorais dainavę bei kiekvieną dainą plojimais lydėję ir visi salėje buvę festivalio dalyviai.

Festivalio organizatoriai dėkoja rėmėjams, kurių parama neabejotinai prisidėjo prie festivalio sėkmės: UAB„Vipreka“ (Virginijus Varanavičius), Mariaus Juškevičiaus labdaros ir paramos fondui, kavinei „Draugai“ (Virginijus Brakauskas), Vytos Valeišienės PĮ.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

 

2018-04-26T16:44:58+00:00