/Varėnoje sporto šventė džiugino įspūdingu galiūnų pasirodymu bei įvairiausių sporto varžybų gausa
2018 m. birželio 4 d.

Varėnoje sporto šventė džiugino įspūdingu galiūnų pasirodymu bei įvairiausių sporto varžybų gausa

Šį savaitgalį Varėna vėl gyveno intensyviu sportiniu ritmu –  čia visą dieną vyko didelė ir įspūdingų pasirodymų bei įvairių sporto šakų varžybų gausi sporto šventė. Ji į šalia Varėnos sporto centro esantį erdvų miesto stadioną bei aikštynus sukvietė daugiau kaip tris šimtus dalyvių, nemažai žiūrovų ir į didelę sportuojančią bendruomenę sujungė varėniškius ir svečius. Buvo daug sportinio veiksmo, kuriame kiekvienas galėjo būti ne tik žiūrovu, bet ir dalyviu. Ir net laimėt šventės medalį! Šventė apjungė visas sporto šakas, kokios tik praktikuojamos rajone. Dažnas pakalbintas džiaugėsi, kad Varėnoje to dar nebuvo! Juk ne kiekvienoje šventėje pamatysi, kaip Lietuvos galiūnų sporto žvaigždės su Vidu Blekaičiu priešakyje kilnoja neatkeliamus svorius, o olimpinis čempionas Virgilijus Alekna meta ne diską, o savo batą ir kviečia šioje rungtyje pasivaržyti visus norinčius bei laimėti jo batus!

Į sporto šventę varėniškius ir miesto svečius jos išvakarėse ir šeštadienį iš pat ryto kvietė autoklubo „Autoakimirka“ šaukliai. Jos įžanginė dalis – Varėnos miesto stadione vykusi masinė mankšta, kurią vedė Varėnos sporto centro kineziterapeutė Viktė Stankevičiūtė ir kurioje aktyviai dalyvauti ir apšilti buvo kviečiami visi varėniškiai ir svečiai. Po šios kūną bei sielą išlaisvinančios mankštos šventę atidarė eisena, kurioje iškilmingai žygiavo sporto šventės dalyviai.

Visus susirinkusius pasveikino ir šventės pradžią paskelbė Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta. „Į Varėnos sporto šventę susirinkom jau antrus metus. Šventę rengiame sau. Džiaugiuosi, kad Varėnos rajone yra daug sportuojančių žmonių, pirmiausia jaunimo, sportuojančių senjorų, tad turime ir rimtų ambicijų tapti sportiškiausiu miestu šalyje. Šiandien turime gerą orą ir daug įdomių rungčių. Linkiu lengvų startų, geros nuotaikos ir sėkmės“, – kviesdamas aktyviai dalyvauti linkėjo meras.

Garbus svečias – olimpinis čempionas, disko metikas  Virgilijus Alekna pažymėjo, jog ši sporto šventė – Varėnos olimpinės žaidynės. „Džiugu, kad stadione tiek daug dalyvių. Neabejoju, kad šiandien  parodysit, ko išmokot, pademonstruosit pačius geriausius rezultatus. Linkiu, kad pradėję nuo mažų varžybų, ateityje atstovautumėte Varėnos rajonui ir šaliai. Žinau, kad grybavimas dzūkams įaugęs į kraują, linkiu, kad būtumėt ir geri sportininkai“, – juokaudamas linkėjo V. Alekna.

Šventės dalyvius pasveikino, gražių pergalių ir geros nuotaikos palinkėjo Seimo narys Juozas Baublys.

Po iškilmingo šventės atidarymo V. Alekna visų varžybų startui „signalą davė“ mesdamas batą ir kviesdamas pasivaržyti ir galbūt net pagerinti jo rezultatą visus norinčius. O jų tikrai netrūko. Tad šioje rungtyje buvo pasiektas ir rekordas – iš dvidešimt aštuonių dalyvių, kurie varžėsi dėl olimpinio čempiono įsteigto originalaus prizo – jo sportinių batelių – keletas aplenkė ir patį V. Alekną, numetusį 25.90 m.  Pirmąją vietą laimėjo ir batu buvo apdovanotas Dovydas Rutkauskas, numetęs 31.90 m. Antroji vieta atiteko Žygimantui Grigėnui, numetusiam 26.05 m, trečioji – Domui Malašauskui, numetusiam 25.92 m. Antrasis batas atiteko toliausiai jį numetusiai O. Kvietkauskaitei.

Vėliau visi pabiro po erdvų stadioną ir aikštynus, kur gerą pusdienį vyko įvairių sporto šakų varžybos, tad sportinio veiksmo tikrai netrūko. Vyko  krepšinio, futbolo, tinklinio ir mini rankinio rungtynės, kuriose varžėsi Varėnos krašto bei aplinkinių rajonų  komandos. Žiūrovai jose taip pat galėjo dalyvauti, prieš tai užregistravę komandą.

Šiais metais išradingai įrengtuose aštuoniuose seniūnijų sporto bendruomenių kiemeliuose sporto organizatoriai kvietė išbandyti savo sugebėjimus individualiose rungtyse. Čia kiekvienas norintis galėjo eiti su kojūkais, taiklumą išbandyti į taikinius mėtant strėlytes, kamuolį, batą, žiedą, bulvę ir kankorėžius, mesti baudas ir numušti taikinį. Šiose rungtyse noriai dalyvavo ir vaikai, ir jaunimas, ir senjorai – įdomios veiklos surado kiekvienas. Netrūko ir įvairių estafečių vaikams bei šeimoms. Mažiausiųjų šventės dalyvių stadione laukė nemokami batutai. Kineziterapijos palapinėje sveikatos specialistai teikė konsultacijas apie fizinę sveikatą, atliko kūno kompozicijos testą, parodantį kūno masės indeksą, matavo kraujospūdį ir kt. Šventės partnerė – Varėnos sporto centro patalpose veikianti kavinė–picerija „Fortūna“.

Šventės dalyviams bei žiūrovams nuobodžiauti neleido renginį vedę jaunieji varėniškiai Augustė ir Arnas.

Tikra šventės „vinis“ – vienas pagrindinių ir neabejotinai išskirtinio žiūrovų dėmesio sulaukęs tikrai įspūdingas sporto šventės akcentas – Lietuvos galiūnų sporto žvaigždės su galiūnų galiūnu Vidu Blekaičiu priešakyje.  Jo ir kitų stipruolių – Martyno Brusoko, Martyno Vaitkevičiaus, ir Donaldo Andriulio – pademonstruoti sportiniai sugebėjimai buvo tikrai verti susižavėjimo – jie traukė 13,5 tonų sveriantį gelbėtojų automobilį (gaisrinę), kėlė 130 kg. rastą, 30 kg statinę, nešė 140 kg lagaminus, kėlė 80 kg hantelį. Pertraukėlių tarp rungčių metu savo stiprumą galiūnai kvietė  pademonstruoti ir žiūrovus, tad išbandyti galiūnų sportą norinčių irgi atsirado. Galiūnų pasirodymą profesionaliai komentavo Antanas Jodauga.

Meras Algis Kašėta, įteikdamas galiūnams padėkas ir suvenyrus bei dėkodamas už įspūdingą pasirodymą, kuris neabejotinai papuošė sporto šventę, sakė: „Varėnos sporto šventėje esat pirmą, bet tikimės, kad ne paskutinį kartą. Manau, kad jūsų pasirodymas paskatins ir varėniškius treniruotis ir išbandyti galiūnų sportą“.

Po gerą pusdienį vykusių įvairių varžybų skambėjo fanfaros patiems geriausiems Varėnos sporto šventės varžybų dalyviams – jie buvo apdovanoti šventės medaliais, taurėmis bei prizais.

Rankinio varžybose merginų grupėje pirmąją vietą laimėjo Varėnos rankininkės, antrąją – Alytaus antroji, trečiąją – Alytaus pirmoji komanda. Vyrų grupėje čempionais tapo Varėnos rankininkai, antroji vieta atiteko Alytaus antrajai komandai, trečioji – Varėnos antrajai komandai.

Futbolo varžybose vaikinų grupėje pirmąją vietą iškovojo varėniškių komanda, antrąją – karių savanorių komanda, o trečioji vieta atiteko vilniečiams.

Tinklinio varžybose moterų grupėje čempionėmis tapo Vydenių tinklininkės, antrąją vietą iškovojo Senosios Varėnos tinklininkės, o trečiąją – Vydenių antroji komanda. Vyrų grupėje pirmąją vietą iškovojo tinklininkų komanda iš Kalesninkų, antrąją – jungtinė Marcinkonių–Kabelių komanda, trečioji vieta atiteko Varėnos savanorių rinktinei.

Krepšinio varžybose jaunimo grupėje pirmąją vietą laimėjo Barčių kaimo komanda, antrąją – Varėnos „Bitės“, o trečioji vieta atiteko Senosios Varėnos komandai. Vyresniųjų grupėje nugalėtojų taurę atsiėmė Krivilių komanda, antroji vieta atiteko komandai „Giraitė“, o trečioji vieta – Varėnos rajono komandai.

 

Žiedo metimo varžybose vaikų grupėje pirmąją vietą iškovojo Deimantė Monkelytė, antrąją – Gerda Raulušaitytė, o trečiąją – Rapolas Ikasalas. Moterų grupėje  pirmoji vieta atiteko Jurgitai Raulušaitienei, antroji – Silvijai Balkūnienei, o trečioji – Linai Žarkovskai. Vyrų grupėje pirmąją vietą iškovojo  Eimantas Česnulevičius, antrąją – Dalius Lebedzevičius, trečiąją – Dalius Karlonas.

 

Baudų metime krepšinio aikštelėje moterų grupėje taikliausia buvo Erika Gudelionytė, antrąją vietą užėmė Lina Korsakienė, o trečiąją – Dalia Šiškevičiūtė. Vyrų grupėje pirmoji vieta atiteko  Povilui Gancevičiui, antroji – Arnoldui Matulevičiui, o trečioji – Pauliui Leikūnui.

Gimnastikos kamuolio metimo rungtyje pirmąją vietą iškovojo Lina Korsakienė, antrąją – Marija Vakarė Kisieliūtė, o trečiąją – Vida Jakimavičienė. Vyrų grupėje nugalėtoju tapo Dainius Guobys, antrąją vietą laimėjo Darius Daugininkas, trečiąją – Audrius Kvietkauskas.

Smiginio varžybose pirmoji vieta atiteko Linai Korsakienei, antroji – Gabijai Tarailaitei, o trečioji – Liepai Lukminaitei. Vyrų grupėje pirmąją vietą iškovojo Arnoldas Verbys, antroji vieta atiteko Raimondui Gorbui, o trečioji – Gintui Vosyliui.

Kankorėžių metimo rungtyje pirmąją vietą laimėjo Veronika Juknevičienė, antrąją – Marija Klebonienė, o trečioji atiteko Linai Korsakienei. Vyrų grupėje pirmąją vietą laimėjo Gintaras Vosylius, antrąją – Audrius Šakauskis, o trečiąją – Mantas Skamarakas.

Kojūkų ėjimo rungtyje pirmoji vieta atiteko Linai Korsakienei. Vyrų grupėje pirmąją vietą iškovojo Valentinas Valentukevičius, antrąją – Eitvydas Bražinskas, o trečiąją – Jonas Fugalis.

Rungtyje „Mušk į taikinį“ pirmąją vietą iškovojo Sandra Ulbinaitė, antrąją – Greta Žuk, o trečiąją – Lina Grinkevičiūtė. Vyrų grupėje pirmoji vieta atiteko Andžej Neimo, antroji – Mantui Mačioniui , o trečioji – Benui Bajorinui.

Riedučių rungtyje merginų grupėje pirmąją vietą iškovojo Evelina Dingelytė, antrąją – Greta Bilinskaitė, o trečioji atiteko Ugnei Kochanskaitei. Vaikinų grupėje pirmosios vietos nugalėtojas – Nerijus Katlabajus, antroji vieta atiteko Eitvydui Dingeliui, o trečiąją iškovojo Erikas Bilinskas.

Šventės medaliu buvo apdovanota vyriausia jos dalyvė – varėniškė Milda Valentukevičienė.

Meras padėkojo ir padėkas įteikė seniūnijų sporto kiemelių organizatoriams. Aktyviausiai varžybose dalyvavusiam Matuizų sporto kiemeliui buvo įteiktas šakotis, o Perlojos – saldainių dėžutė.

Šventę vakarop vainikavo abejingų nepalikęs dar vienas įdomus šventės akcentas – įspūdingas svečių iš Latvijos – „Greentrials“ dviratininkų – šou.

 

Dėkodamas visiems šventės organizatoriams ir dalyviams, meras A. Kašėta sakė: „Šiandien sporto šventė baigėsi, bet ji tikrai nebus paskutinė. Varėnos rajone yra stipri bendruomenė, kuri šiandien puikiausiai įrodė, kad ne tik gyvena intensyviu sportiniu ritmu, bet ir moka organizuoti sporto šventes. Nuoširdus ačiū visiems, prisidėjusiems prie šventės sėkmės – ir organizatoriams, ir dalyviams – svečiams ir varėniškiams, ir žiūrovams, kurie savaitgalį  praleido tikrai turiningai. Turime puikią sporto bazę – miesto stadioną, baseiną, aikštynus, todėl turime didelių ambicijų ir siekiame tapti sportiškiausiu miestu Lietuvoje!“.

Varėnos sporto centro darbuotojai patenkinti, jog ji pateisino lūkesčius, nes ir gausūs dalyviai, ir žiūrovai pakalbinti dalijosi įspūdžiais, džiaugėsi, jog gerą pusdienį praleidę šventėje, patyrė gerų emocijų ir laisvalaikį praleido tikrai turiningai. Šios sporto šventės idėja ir tikslas – suburti sportuojančią Varėnos krašto bendruomenę, dar labiau sužadinti varėniškių susidomėjimą sportu, paskatinti aktyviai ir produktyviai leisti laisvalaikį sportuojant – buvo pasiektas. O čia buvo daug sportinio judesio, dėmesį prikaustančio reginio, malonaus bendravimo, gerų emocijų! Svarbiausia, kad beveik visi sportavo.

Kad varėniškių ambicijos tapti sportiškiausiu miestu Lietuvoje yra gana realios, liudija intensyviai čia vykstantys įvairiausi sportiniai renginiai. Šalia Varėnos sporto centro esantis miesto stadionas bei sporto aikštynai drauge su dideliu traukos centru tapusiu naujuoju Varėnos baseinu pamažu tampa sportiniu mini miesteliu, ir tuo gali įsitikinti kiekvienas čia apsilankęs.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

 

 

 

 

 

2018-06-06T08:32:57+00:00