/Varėnoje vyko jungtiniai mokymai projekto „Savivaldybės – aktyvios bendruomenės narės“ dalyviams
2019 m. gruodžio 11 d.

Varėnoje vyko jungtiniai mokymai projekto „Savivaldybės – aktyvios bendruomenės narės“ dalyviams

Nuo šių metų liepos 1 d. Varėnos rajono savivaldybė kartu su projekto partneriais – Šalčininkų rajono ir Sokulkos (Sokołka) rajono (Lenkija) savivaldybėmis – įgyvendina projektą „Savivaldybės – aktyvios bendruomenės narės“. Jo metu numatyta sutvarkyti bei įrengti projekto veikloms ir programos priemonėms įgyvendinti reikalingą infrastruktūrą, užtikrinti labiau integruotą ir geresnės kokybės viešąjį valdymą ir viešąsias paslaugas šeimoms stiprinti.

Įgyvendinant projekto šeimų stiprinimo programos rengimo veiklą, Varėnoje buvo organizuoti trijų dienų jungtiniai mokymai, kuriuose dalyvavo po keturiasdešimt įvairaus amžiaus asmenų – šeimų bei savivaldybės darbuotojų atstovų – iš kiekvieno projekto partnerio.

Viena iš mokymų dalių vyko Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos sporto salėje. Čia dalyvius pasveikino ir apie projekto naudą kalbėjo  Varėnos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius. Jis taip pat pasidžiaugė, kad projekto dalyviai turi progą sportuoti jaukesnėje salėje, kurioje neseniai atnaujintos grindys.

Renginio dalyviai dalyvavo psichologo paskaitoje ir diskutavo apie šeimų stiprinimo programos kūrimą. Mokymų metu dalyviai praktiškai išbandė įvairias veiklas – vyko aktyvūs sporto užsiėmimai, įdomios veiklos Varėnos švietimo centre, kur jiems buvo surengtas virtualus turas po Varėnos rajoną, užsiėmimai relaksacinėje zonoje ir atvirame jaunimo centre. Mokymų dalyvių susidomėjimo sulaukė sveikos mitybos pristatymas, sportas ir plaukiojimas baseine, edukacinės veiklos. Dalyviai taip pat jėgas išbandė Varėnos šaulių surengtose varžybose, dalyvavo kitose veiklose, o vėliau aptarė, kaip šios veiklos galėtų paskatinti rajonų šeimų bendrystę.

Šio projekto metu šeimų stiprinimo programos rengimui skirti mokymai dar bus organizuoti Sokulkos rajone, vyks trys šeimų stovyklos, vietinės diskusijos. Projekto nauda bus aptarta baigiamojoje konferencijoje. Iš viso į pasienio veiklas numatoma įtraukti maždaug devynis šimtus dalyvių.

Varėniškiai džiaugiasi, kad įgyvendinant projektą, Varėnos baseine planuojamas sukurti modernus vandens batutų parkas, kuris į dideliu traukos centru jau spėjusį tapti baseiną pritrauks dar daugiau lankytojų ir baseiną padarys patrauklesniu lankytinu objektu šeimoms su vaikais. Vandens batutų parke bus ne mažiau kaip 10 pripučiamų dalių, elektrinės pompos, tvirtinimo elementai, gelbėjimosi liemenės ir kiti reikalingi priedai. Pripučiamų batutų išdėstymą bus galima keisti, pritaikyti skirtingiems poreikiams.

Projektą planuojama įgyvendinti per aštuoniolika mėnesių, bendras jo biudžetas – 365 224 Eur. Varėnos rajono savivaldybei tenka 84 087 Eur projekto lėšų. Iš Europos regioninės plėtros fondo (Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos) finansuojama 85 proc. šios sumos.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .
2020-01-07T08:40:05+00:00