/Varėnos baseine rajono antraklasiai tobulins plaukimo įgūdžius
2019 m. vasario 22 d.

Varėnos baseine rajono antraklasiai tobulins plaukimo įgūdžius

Nuo ateinančio pirmadienio Varėnos sporto centro baseine vėl  pliuškensis rajono antraklasiai. Čia iki gegužės bus tęsiamas antrasis projekto ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2018“ etapas.  Nuo mokslo metų pradžios, bendradarbiaujant su Lietuvos plaukimo federacija, projekte dalyvauja visi rajono ugdymo įstaigų antraklasiai – iš viso šimtas septyniasdešimt du mokiniai. Praėjusių metų pabaigoje jiems, sėkmingai baigusiems dalį programos – aštuoniolikos plaukimo pamokų kursą – pirmiesiems Lietuvoje buvo įteikti Lietuvos plaukimo federacijos  plaukimo pažymėjimai. Tądien gavę pažymėjimus, džiūgaudami vaikai sakė, jog su nekantrumu laukia, kada vėl galės lankyti plaukimo pamokėles, o jas pabaigę gaus antrąjį pažymėjimą.

Antrojo etapo metu antrokai lankys keturiolika plaukimo pamokų.  Plaukimo įgūdžius su profesionalių trenerių – Gedimino Baryso, Gyčio Kašėtos, Egidijaus Kašėtos ir Šarūno Krisiulevičiaus –  pagalba tobulins aštuoniasdešimt septyni Varėnos „Ryto“ progimnazijos, dvidešimt vienas Merkinės V. Krėvės gimnazijos, septyniolika Senosios Varėnos A. Ryliškio pagrindinės mokyklos, penkiolika Valkininkų gimnazijos,  dvylika Matuizų pagrindinės mokyklos,  penki Panočių pagrindinės mokyklos, devyni Žilinų pagrindinės mokyklos, trys Marcinkonių pagrindinės mokyklos ir trys Vydenių pagrindinės mokyklos  mokiniai. „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2018“ programa išskirstyta į grupes pagal mokyklas, o plaukimo pamokos vėl vyks pagal patvirtintą grafiką.

Šį projektą antrus metus Varėnoje koordinuojantis Varėnos sporto centro sportinės veiklos projektų vadovas Rolandas Markinas pažymi: „Plaukimo pamokėlių metu daug bendravau su vaikais ir mokytojais. Džiaugiuosi, kad vaikai noriai mokėsi plaukti. Man, kaip projekto vadovui, labai svarbu, kad jame dalyvauja absoliučiai visi rajono antraklasiai, ypatingai vaikai iš kaimo mokyklų. Varėnoje gyvenantys vaikai turi didesnes galimybes lankyti baseiną, o kaimo vaikams tai padaryti yra sunkiau. Todėl labai svarbu, kad kiekvienas vaikas iš kaimo mokyklos dalyvauja šiame projekte, mokosi plaukti ir išmoks saugiai elgtis vandenyje. Visi projekto dalyviai tuo pačiu prisideda prie plaukimo sporto puoselėjimo Varėnos krašte“.

Šį projektą šalies mastu koordinuojanti Lietuvos plaukimo federacijos projektų vadovė Milda Šeibokaitė įsitikinusi, jog mokymo plaukti programa išties turi nepamatuojamą naudą. Dalyvaudama pirmojo projekto etapo baigimo renginyje ji džiaugėsi turėjusi galimybę pamatyti, kaip Varėnoje profesionaliai vykdomas projektas. „Varėniškiai šaunuoliai – tiek projektą įgyvendinantys Varėnos sporto centro darbuotojai, tiek aktyvūs vaikai, tiek mokytojai. Pamačiau, kaip puikiai savo darbą dirba Varėnos plaukimo treneriai. Stebint šventinę plaukimo programą, man kilo idėjų, kurias, pasitelkusi Varėnos baseino pavyzdį, galėsiu pateikti kitiems. Smagu matyti, kad Varėnos baseine vyksta veiksmas, taip pat labai smagu matyti, kaip nuoširdžiai stengiasi ir bendrauja su mokiniais ir mokytojais Varėnos aporto centro darbuotojai. Matau, kad bendradarbiaujant su vaikais, mokytojais ir tėveliais, bus pasiekta neabejotinai gerų rezultatų“.

Mokslo metų pabaigoje visi projekte dalyvavę mokiniai gaus pažymėjimus, kuriuose bus nurodyta, kokių gebėjimų jie įgijo. Programos metu mokiniai turi įgyti šiuos įgūdžius: bendrą pripratimą prie vandens, įgyti kvėpavimo kontrolės vandenyje įgūdžius, kvėpavimo pratimus atliekant per burną ir per nosį, gebėti sulaikyti kvėpavimą ir orientuotis po vandeniu (ištraukti ant dugno gulintį daiktą iš ne mažiau kai 1 m. gylio), gebėti plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, gebėti slinkti ant krūtinės ir nugaros, kai skirtinga rankų padėtis, keisti kūno padėtį, išlaikyti lygsvarą vandenyje, gebėti atlikti šuoliuką į vandenį nuo bortelio ant kojų, gebėti saugiai išlipti iš vandens arba pasiekti saugią vietą, t.y. sienelę, takelį ar negilią baseino vietą, gebėti judėti į priekį atliekant ritmingus kojų judesius su lenta ant nugaros ir iškvepiant į vandenį ant krūtinės (25 m), gebėti nuplaukti 25 m. ant nugaros ar ant krūtinės be pagalbinės priemonės, gebėti įšokus į baseiną nuo bortelio, susiorientuoti po vandeniu, iškilus į paviršių plūduriuoti giliame vandenyje, gebėti atlikti šuoliuką (nuo bokštelio ar bortelio) ir nuplaukti 50 metrų keičiant plaukimo būdą.

Mokyklų vadovai, mokytojai ir, žinoma, tėveliai, patenkinti, jog vaikai turi galimybę ne tik pramokti plaukti, bet ir tobulinti taisyklingus plaukimo įgūdžius. Pasak jų, projektas labai reikalingas ir sveikatinimo prasme, nes jau pastebėjo, kad mokiniai, lankantys baseiną, mažiau serga. Jie pageidauja projekte dalyvauti kasmet, jei tik jis Varėnos baseine vyks.

 

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

 

2019-02-22T17:56:11+00:00