/Varėnos globos namai įsikūrė naujose patalpose
2019 m. lapkričio 21 d.

Varėnos globos namai įsikūrė naujose patalpose

Varėnos globos namai, iki šio rudens gyvavę nors ir dideliame, bet tokiai įstaigai nepatogiame pastate, prieš keletą savaičių persikėlė į naujas, erdvias ir moderniai suremontuotas patalpas. Čia anksčiau buvo Varėnos „Šaltinėlio“ pradinė mokykla.

Įkurtuvių proga Varėnos globos namų bendruomenė pakvietė apžiūrėti naujas patalpas, kuriomis džiaugiasi ir globos namų kolektyvas, ir gyventojai.

Perkirpus simbolinę įkurtuvių juostelę, jas pašventino Varėnos Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas Ernestas Maslianikas.

Varėnos globos namų direktorė Kristina Didikienė sakė, jog naujais namais džiaugiasi ir dvidešimt devyni jų darbuotojai, ir keturiasdešimt jų gyventojų. Direktorė  dėkojo visiems, kurie rūpinosi ir prisidėjo, kad globos namai čia įsikurtų, kurie padėjo persikraustyti ir jaukiai įsikurti. „Mūsų darbuotojai savo darbą atlieka tikrai atsakingai ir profesionaliai. Čia vyksta asmeninės veiklos užsiėmimai, tad gyventojai tikrai nenuobodžiauja. Įkurtuvių proga ir naujuose namuose noriu visiems palinkėti darnos, susiklausymo, dvasinės stiprybės. Ačiū visiems prisidėjusiems, kad mes šiandien galime džiaugtis jaukia globos namų aplinka“.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, sveikindamas kolektyvą, sakė: „Mes džiaugiamės ne mažiau už jus. Smagu, kad radome galimybę jums įsikurti didesnėse, patogesnėse ir jaukesnėse erdvėse. Turim pretekstą džiaugtis, nes Varėnos globos namų perkėlimas į erdvesnes patalpas – vienas svarbiausių šių metų mūsų darbų socialinėje srityje. Linkiu visiems čia dirbantiems ir gyvenantiems  darnos, santarvės, sveikatos, geros nuotaikos ir nuoširdaus rūpesčio vienas kitu, nes tai yra svarbiausia“.

Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas, sveikindamas globos namų kolektyvą su įkurtuvėmis, sakė, kad dabar gyventojai gyvena daug oresnėmis sąlygomis, o darbuotojai turi puikias  sąlygas dirbti. „Linkiu, kad jūsų kolektyvas kurtų pačią geriausią aplinką ir tausotumėt, ką turite“.

Varėnos rajono savivaldybės vadovai globos namų bendruomenei padovanojo varėniškio Alberto Lisovskio tapytą paveikslą „Saulėgrąžos“ ir gėlę,  kurie papuošė šviesų interjerą. Globos namams nupirktas ir naujas  automobilis.

Su įkurtuvėmis globos namų kolektyvą sveikino remonto darbus čia atlikusios UAB “Varbitas” darbų vadovas Jonas Vaisieta, kitų  Varėnos rajono socialinių įstaigų vadovai.

Po to svečiai, lydimi globos namų darbuotojų, apžiūrėjo gyvenamuosius kambarius ir kitas globos namų patalpas, kurios puikiai pritaikytos senyvo amžiaus žmonėms. Pakalbinti gyventojai džiaugėsi naujais namais, kuriuose ir erdviau, ir jaukiau. Bet, kaip sakė ne vienas jų, jaukius namus jiems sukūrė rūpestingai, kantriai ir nuoširdžiai dirbantis šių namų kolektyvas.

Globos namų bendruomenę ir svečius įkurtuvių proga muzikine dovana pasveikino   Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos mokytojo Darius Bachovas ir jo mokinė Milda Miknevičiūtė.

Varėnos globos namai į naujas patalpas persikėlė Varėnos rajono savivaldybei įgyvendinant projektą „Socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra Varėnos rajono savivaldybėje“, kurio vertė – 227,4 tūkst. Eur. Projekto įgyvendinimui numatyta Europos Sąjungos lėšos – 126,2 tūkst. Eur, savivaldybės biudžeto lėšos – 101, 2 tūkst. Eur.

Varėnos globos namams įsikūrus  didesnėse, patogesnėse ir jaukesnėse erdvėse, ne tik pagerėjo teikiamų socialinės globos paslaugų senyvo amžiaus asmenims kokybė. Naujose patalpose socialinės globos paslaugas gali gauti keturiasdešimt senyvo amžiaus asmenų, o iki šiol gaudavo dvidešimt penki. Jiems pritaikyti sanitariniai mazgai, o perplanavus patalpas įrengti 1 vienvietis,  6 dviviečiai ir 9 triviečiai kambariai, mini virtuvėlė gyventojams, užimtumo kambariai, holas bei kitos patalpos. Projekto lėšomis taip pat buvo įsigyti ir trūkstami baldai bei įranga: lovos, spintelės, spintos, stalai, kėdės.

Pastato remonto darbus atliko UAB “Varbitas”. Remonto darbų kaina – 199 319,34 Eur.

Modernizavus Varėnos globos namus, čia teikiamos daug kokybiškesnės socialinės globos paslaugos.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

 

2019-11-21T13:00:18+00:00