/Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos dovana varėniškiams – šventinis koncertas „Animacinės Kalėdos“
2019 m. gruodžio 20 d.

Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos dovana varėniškiams – šventinis koncertas „Animacinės Kalėdos“

Gruodžio 18 d. kultūros centre vyko nuotaikingas Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos moksleivių ir mokytojų šventinis koncertas „Animacinės Kalėdos“. Prieš koncertą vyko kalėdinių atvirukų-bilietų turgelis. Norinčių įsigyti bilietą netrūko. Surinkti pinigai bus panaudoti įvairiems reikmenims įsigyti. Sausakimšoje salėje ir maži, ir dideli nekantriai laukė muzikinės kelionės į animacijos ir kino filmų pasaulį. Į staigmenų kupiną kelionę kvietė J. Čiurlionytės menų mokyklos direktorė Renata Bakulienė. Jai talkino dailės klasės mokinė Viltė Jonytė. Muzikinius kūrinius atliko mokyklos solistai ir ansambliai. D. Barčiukas (mokytojas A. Tiškus) grojo pučiamuoju instrumentu – eufonija. Darniai skambėjo pianistų duetai (J. Bakula, K. Alekšiūnaitė, mokytoja Ineta Meduneckytė-Tamošiūnienė), pianisčių tercetai (A. Kamarauskaitė, F. Krikščiūnaitė, Ū. Svirnelytė, mokytoja N. Dzingelevičienė), pianistų ansamblis (mokytoja E. Sinkevičienė), gitaristų ansamblis (mokytojas V. Barcys), smuikininkų ansamblis (mokytoja R. Umbrasienė), akordeonistų ansamblis (solo akordeonu – mokytojas V. Kračius, dainavo mokytojas D. Bachovas, vadovė R. Bakulienė). Klausytojai džiaugėsi jų muzikiniais gebėjimais ir puikia nuotaika. Širdis virpino M. Miknevičiūtės (mokytoja I. Zalanskienė), folklorinio dainavimo mokinių (mokytoja I. Meduneckytė-Tamošiūnienė), vokalinio ansamblio (mokytoja A. Liutkutė-Povilaitienė), jungtinio jaunučių choro (vadovės L. Tiškienė, D. Selevičienė), ankstyvojo meninio ugdymo mokinių (mokytojai N. Bakula, E. Sinkevičienė, D. Selevičienė) ir moterų vokalinio ansamblio „Rūta“ (vadovė D. Selevičienė) atliekamos dainos. Skambantys muzikiniai kūriniai ir dainos klausytojams leido pasijusti tarsi kino teatre, kuriame jie galėjo išvysti animacinius filmukus. Koncerte buvo atliekami kūriniai iš filmukų „Madagaskaras“, „Ilgo plauko istorija“, „Simarono žirgas“, „Vaiduoklių medžiotojai“, „Avataras“, „Šrekas“, „Krokodilas Gena“, „Gudrutis“, „Čiunga čianga“, „Senelis ir vasara“ ir filmų „Ponas Bynas“, „Žvaigždžių karai“.

Sunku įsivaizduoti didžiąsias metų šventes be Kalėdų Senelio, kurį atviliojo J. Čiurlionytės menų mokyklos mokiniai ir mokytojai savo balsais ir iš širdies skambančiomis melodijomis. Vaikai Kalėdų Senelį sutiko šūksniais ir gausiais aplodismentais. Scenoje emocijos netilo ir įvežus didžiulį tortą, papuoštą žvakutėmis-fejerverkais. R. Bakulienė pasidžiaugė, kad jų bendruomenės laukia ne tik Kalėdos ir Naujieji metai, bet ir menų mokyklos jubiliejiniai 55-ieji, o Merkinės skyriaus 30-ieji metai. Direktorė dėkojo vaikams, tėveliams, mokytojams, administracijos darbuotojams, ūkvedžiui, aptarnaujančiam personalui, kuris reguliuoja eismą mokyklos koridoriuose, paruošia patalpas ugdymui, pasitinka ir išlydi mažuosius ugdytinius. Dėkojo Varėnos kultūros centro laikinai einančiai direktoriaus pareigas M. Kašėtienei, įgarsinimo ir scenos efektų specialistams R. Petruninui, M. Galiniui ir V. Leikaičiui. Nuoširdžius padėkos žodžius tarė ritmo grupei, kurią sudarė mokytojai ir buvę menų mokyklos mokiniai. Būgnais grojo M. Ciparis, boso gitara – T. Stonys, gitara – A. Tamulevičius, sintezatoriumi – D. Bachovas, saksofonu – A. Kauneckis, fortepijonu – N. Bakula, kuris yra iš šios šventės režisierius.

Kelionė į animacijos ir kino filmų pasaulį baigėsi finaline daina „Aleliuja“. Koncertas „Animacinės Kalėdos“ buvo šiltas ir smagus. Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos bendruomenės atliekama muzika, dainos sukūrė magišką kalėdinę nuotaiką, pripildė širdis šilumos.

Irena Makselienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
Tel. (8 310) 32 021, el. p. irena.makseliene@varena.lt
www.varena.lt

2019-12-20T11:41:46+00:00