/Varėnos moterys ir merginos vasarą pasitiko sijonuotos
2019 m. birželio 14 d.

Varėnos moterys ir merginos vasarą pasitiko sijonuotos

Birželio 7 d. varėniškės kartu su penkiolika kitų Lietuvos miestų šventė moteriškumą ir pasitiko vasarą sijonuotos. Moterų bendruomenė „Sijonuotos“ jau penktąjį kartą kvietė pasveikinti vasarą mieste ir pasipuošti sijonais iki žemės. Varėnoje renginys organizuotas pirmą kartą. Jo iniciatorė – sveikatingumo klubo „Baltažiedė“ įkūrėja Rimantė Galinė. Ji moteris ne tik subūrė, bet ir sukūrė joms išskirtinį vakarą.

„Ši šventė – tai galimybė sustoti ir įsiklausyti į save, pastebėti, kur labiausiai ištirpęs laikas, – gal darbuose, kasdienybės rūpesčiuose, svetimuose apmąstymuose, gausybės informacijos sraute. Dažnai šio lėkimo nepastebime ir jaučiamės, kad turim vienu metu atlikti begalę pareigų, todėl nesusimąstome, kad tai tiesiausias kelias į savęs alinimą. Tačiau tūkstantmečius moterys ieškojo bendrystės, saugios erdvės, kur jos gali daryti tai, nuo ko širdis dainuoja – rengtis elegantiškai, piešti, šokti, atvirai kalbėtis, giedoti, net būti tyloje, medituoti. Čia jos atsiskleidžia, kaip įvairiaspalvės gėlės, visos tampa savaip gražios ir nepakartojamos. Šis stabtelėjimas ties savimi – suvokimas, kad laikas atsigręžti į savo prigimtinę būseną, darną su savimi. O kaip šį siekį puoselėti, – tai kiekvienos kūrybiškas ieškojimas“, – mintimis dalijosi Rimantė Galinė.

Renginys Varėnoje prasidėjo gražia moterų bendryste. Šventės dalyvės sveikino sutiktas moteris, merginas ir mergaites su vasaros pradžia, dovanojo joms gėles ir linkėjo gražios, saulėtos bei turiningos vasaros. Daugeliui tai buvo netikėta, tačiau visoms labai malonu ir džiugu. Juk Varėnos moterys tai patyrė pirmą kartą. Vėliau vyko grakštaus judesio mankšta su Rimante ir Simona. Po jos aktyvios moterys dalijosi savo pasakojimais, ką jos veikia, kaip prasmingai leidžia savo laiką ir ką gali pasiūlyti viena kitai. Lina Černiauskiene pristatė savo sodyboje vykstančias edukacijas ir kalbėjo apie senovinę maisto gamybą, o Renata Malūnavičienė, „Lėlažolės“ įkūrėja, supažindino su jos sukurtu prekės ženklu bei gaminiais. Ji prieš trejus metus kartu su visa šeima atsikraustė į Musteikos kaimą ir visiškai pasinėrė į žolynų auginimą, rinkimą, natūralios kosmetikos gaminimą. Renata moterims organizuoja vaistažolių pirtis bei veda įvairius pažintinius seminarus, edukacijas apie vaistažoles ir jų panaudojimo būdus.

Įkvepiančiai meditacijai kvietė Danute Ikasalienė, į skambų sutartinių ratą subūrė Ineta Tamošiūnienė, magiškais chna piešiniais rankas papuošė Mingailė Alekšiūnaitė, lengvą rankų masažą atliko nuostabioji ergoterapeutė-masažuotoja Inga Jaskonienė, savo dainomis užbūrė Judita Ikasalienė, „Vasaros sonetus“ skaitė poezijos mylėtojos Rita Miknevičienė, Renata Česnulevičienė, Indrė Kondratavičiūtė.

Ilgų sijonų ir suknelių magija Varėnos centre buvo juntama visą penktadienio vakarą. Tai virto šilto bendravimo ir buvimo kartu laiku, kuris daugeliui tapo ypatingu – užsimezgė nauji arba sutvirtėjo seni draugystės ryšiai.

Solveiga Žukienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
Tel. (8 310) 32 021
El. paštas solveiga.zukiene@varena.lt

2019-06-14T13:34:22+00:00