/Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai supažindino su situacija pasienio užkardose ir kylančiais iššūkiais
2021 m. rugpjūčio 4 d.

Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai supažindino su situacija pasienio užkardose ir kylančiais iššūkiais

Vakar, rugpjūčio 3 d., Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas su Lietuvos Respublikos Seimo nariu Juozu Baubliu lankėsi VSAT Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko užkardoje.

Kitą savaitę planuojama neeilinė Seimo sesija dėl migrantų krizės, todėl Seimo nariui buvo svarbu išgirsti, su kokiais iššūkiais susiduriama pasienio užkardose, kaip visos problemos yra sprendžiamos valstybės lygmeniu, kokių pasiūlymų turi patys pasienio pareigūnai ir ką reikėtų daryti, kad migrantų srautai mūsų valstybėje mažėtų.

Varėnos pasienio rinktinės vadas Virgilijus Raugalė ir Aleksandro Barausko užkardos vadas Donatas Bakša išsamiai supažindino su esama situacija pasienyje su Baltarusija ir patikino, kad turi būti kompleksinės pagalbos priemonės, nes neužteks vien tik pastatyti tvoros ar grąžinti migrantų atgal į Baltarusiją.

Didžiausias pasienio pareigūnams iškylantis iššūkis – sulaikytų migrantų apgyvendinimas, nes pasienio užkardos jau yra perpildytos. Vakar dienos duomenimis, A. Barausko užkardoje apgyvendinta 117 nelegaliai sieną kirtusių asmenų, Kabelių užkardoje – 133, tie skaičiai nuolat kinta. Ši problema yra opi ir dėl to, kad migrantai apgyvendinami tose pačiose patalpose, kur dirba VSAT pareigūnai. Daug keblumų kelia ir COVID-19 užsikrėtę asmenys. Varėnos rajone trūksta patalpų, kur juos būtų galima izoliuoti, todėl pasieniečiai sergančiuosius taip pat apgyvendina užkardose.

 

Živilė Puidokaitienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
tel. (8 310) 32 021, el.p. zivile.puidokaitiene@varena.lt
2021-08-04T11:31:14+00:00