/Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centre atidaryta paroda „Karo gydytojų auka Nepriklausomybei“
2019 m. lapkričio 21 d.

Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centre atidaryta paroda „Karo gydytojų auka Nepriklausomybei“

Lapkričio 23 d. bus minima Lietuvos kariuomenės diena. Ta proga VšĮ Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centro 3 aukšte antradienį iškilmingai atidaryta paroda „Karo gydytojų auka Nepriklausomybei“. Eksponuojamose nuotraukose yra tik keturiolika iš daugelio žymių Lietuvos karo gydytojų, kurių darbas ir narsa fronte buvo įvertinti aukščiausiu valstybės apdovanojimu – Vilties kryžiumi. Parodos istoriniai portretai paimti iš unikalaus kolekcininko V. Kavaliausko rinkinio, kuris buvo kaip dovana Lietuvos valstybei minint 100-ąsias Lietuvos kariuomenės metines.

Atidarymą pradėjo ir visus susirinkusiuosius pasveikino VšĮ Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Danas Bortkevičius. Apie karo medikų svarbą, jų garbingą profesiją ir to laiko sunkumus papasakojo Varėnos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius.

Parodos atidarymo proga padainuoti atvyko Varėnos kultūros centro mišrus choras „Varpilė“, kuris atliko keletą kariuomenei skirtų dainų. Choro vadovė Ramona Velžienė pasveikino susirinkusiuosius ir pasiūlė padainuoti visiems gerai žinomą dainą „Mūsų dienos kaip šventė“. Buvo malonu klausyti choro, svečių, poliklinikos ir ligoninės darbuotojų iš širdies dainuojamos dainos.

Kviečiame apsilankyti!

VšĮ Varėnos PSPC informacija

2019-11-21T16:26:14+00:00